Jaunumi

IKT nozares pārstāvji pulcējas uz pirmo jaunās sezonas pasākumu

Pirmdien, 9. oktobrī, Ventspils Augstskolā notika pirmais šīs sezonas “ICT cluster Meetup” pasākums, kura ietvaros bija iespējams uzzināt par atbalsta iespējām jaunajiem tehnoloģiju uzņēmumiem, kā arī par virtuālās realitātes attīstības tendencēm.

Pasākuma sākumā LIAA Ventspils biznesa inkubatora vadītāja Nataļja Jarohnoviča, pastāstīja par Biznesa inkubatora darbību un atbalsta saņemšanas iespējām jaunajiem uzņēmumiem, kā piemēram, dažādām konsultācijām, apmācībām un telpu nodrošinājumu.

Tehnoloģiju skauts Ģirts Smelters, iepazīstināja klātesošos ar profesiju “tehnoloģiju skauts”. Kā stāstīja Ģ. Smelters – tehnoloģiju skauti meklē tehnoloģijas, lai veidotu tiltu starp uzņēmumiem un pētniecības organizācijām. Tehnoloģiju skauti sadarbojas ar visiem, kam ir svarīgi, lai tehnoloģiju pārnese starp pētniekiem un uzņēmumiem notiktu. Tāpat Ģ. Smelters pastāstīja par dažādām atbalsta iespējām tehnoloģisko uzņēmumu attīstībai, kā piemēram, EEN (Enterprise Europe Network) jeb Eiropas Biznesa atbalsta tīklu, kas palīdz uzņēmumiem saņemt visu nepieciešamo informāciju sava biznesa attīstībai un sadarbības partneru atrašanai.

Savukārt par virtuālās realitātes attīstības tendencēm un savu pieredzi virtuālo spēļu izstrādē pastāstīja uzņēmuma SIA “GameDev” pārstāvis Andrejs Birzgals. Uzņēmums plāno sadarboties ar LIAA Ventspils biznesa inkubatoru, lai paplašinātu uzņēmuma darbību un atvērtu filiāli Ventspilī, tā nodrošinot darba un prakses iespējas Ventspils IKT nozarē studējošiem jauniešiem.

Pasākuma noslēgumā apmeklētāji varēja neformālā gaisotnē aprunāties ar prezentāciju vadītājiem, citiem dalībniekiem, kā arī uzdot sev interesējošos jautājumus.