Darba tirgū pieaug pieprasījums pēc IT speciālistiem | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Darba tirgū pieaug pieprasījums pēc IT speciālistiem

Otrdien, 18. oktobrī, Kurzemes democentrā norisinājās pasākums “Ventspils ICT cluster Meetup”, kurš bija plaši apmeklēts gan no dažādu IKT uzņēmumu – darba devēju puses, gan topošo IKT speciālistu izglītotāju – Ventspils Augstskolas puses. Foto no pasākuma.

Pasākuma laikā uzstājās Ventspils pilsētas domes pārstāvis Egons Spalāns, kurš pastāstīja par 2014. gada nogalē apstiprināto Ventspils IKT nozares attīstības stratēģiju un rīcības plānu, kā arī plašu interesi izraisījušo Ventspils IKT pilotprojektu programmu. Šī programma šobrīd tiek skaņota Ventspils pilsētas domē un drīz plānots pirmais projektu konkurss, kurā jaunajiem IKT uzņēmumiem būs iespēja saņemt atbalstu jaunu produktu izstrādei EUR 2000 – 15000 apmērā.

Ar savu darbību klātesošos iepazīstināja uzņēmumu “TestDevLab” un “Accenture Latvia” pārstāvji. Jāatzīmē, ka “Accenture Latvia” ir lielākais IT uzņēmums Latvijā, savukārt “TesDevLab” dibinātāji un liela daļa darbinieku ir Ventspils Augstskolas absolventi.

Pēc prezentācijām pasākuma vadītājs un digitālais čempions Reinis Zitmanis klātesošos Ventspils IT nozares pārstāvjus rosināja uz debatēm par izaicinājumiem un problēmām, kas skar IT nozari Ventspilī un Latvijā. Kā viena no lielākajām nozares problēmām diskusiju laikā tika identificēta tā, ka pieprasījums pēc IKT speciālistiem pieaug, bet piedāvājums ir ierobežots.

Šis bija pirmais šāda veida pasākums Ventspilī, taču Ventspils Digitālā centra IT klasteris plāno šādus pasākumus turpmāk rīkot regulāri, tajā skaitā dažādām specifiskām mērķa grupām kā programmētāji, datortīklu un datorsistēmu uzturētāji u.c.

Informācijai par turpmākajām aktivitātēm interesentus aicinām sekot līdz Ventspils Digitālā centra mājas lapā www.digitālaiscentrs.lv, kā arī iestādes sociālo tīklu kontos.