Current Size: 100%
Projekti
Bērni un jaunieši, kas ieradušies Latvijā bēgot no kara šausmām, saskaras ar vairākām izaicinošām problēmām - valodas nezināšana ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kas traucē integrēties skolā un sabiedrībā. Atšķirības izglītības programmās, mācību valodā un metodēs var radīt izaicinājumus akadēmiskajai izaugsmei, kā arī jauniešiem ir jāveido jauni draudzības un sociālie sakari, kas var būt īpaši grūti valodas barjeras un kultūras atšķirību dēļ.
Digitālā centra projekta “Tehnoloģijas vieno” ietvaros tiks organizētas dažādas izglītojošas un iekļaujošas aktivitātes, kas palīdzēs jauniešiem integrēties, tādējādi sniedzot ieguldījumu arī vietējai kopienai. Projekta ietvaros plānotās aktivitātes:
- 31. augustā projekta atklāšanas pasākums latviešu un ukraiņu ģimenēm “Ģimeņu diena” pie zinātnes centra VIZIUM:
- plkst. 11.00 – 16.30 atraktīvas ģimeņu sacensības ar āķīgiem uzdevumiem un jautrām aktivitātēm;
- plkst. 17.00 muzikāls priekšnesums Amandas Maržeckas izpildījumā;
- plkst. 19.00 brīvdabas kino “Mazais princis”.
- Tehnoloģiju nodarbības “Digitālā latviešu valoda”, kuru ietvaros tiks apmācīti vismaz 36 Ukrainas civiliedzīvotāji vecuma posmā: 1. – 12. klase. Nodarbības norisināsies klātienē, Ventspilī.
- Trīs dimensiju mākslas darbnīca "Kultūrvides objekta 3D vizualizācija”, kuras ietvaros tiks apmācīti vismaz 400 Ukrainas un Latvijas civiliedzīvotāji vecuma posmā: 1. – 12. klase. Nodarbība tiks piedāvāta izbraukuma formātā, sniedzot iespēju darbnīcā piedalīties skolēniem jebkurā Latvijas pilsētā.
- Projekta noslēguma pasākums decembrī, kura ietvaros tiks piedāvātas radošas Ziemassvētku aktivitātes latviešu un ukraiņu ģimenēm.
Ventspils Digitālais centrs aicina biedrības, koordinatorus, skolas u.c. – ikvienu, kurš palīdz ukraiņiem, kuri uzturas Latvijā, integrēties sabiedrībā, sekot līdzi informācijai par iespēju pieteikties nodarbībām.
Projekta kopējais finansējums ir 21 824,80 EUR un programmas finansējums ir 100% apmērā. Projekts tiks realizēts līdz 2024. gada 31. decembrim.
Kontaktpersona:
Dita Lašinska
IT klastera vadītāja
e-pasts: dita.lasinska@ventspils.lv
Projekta mērķis ir izstrādāt izglītojošus zinātnes šovus dabaszinātņu jomā, kas kalpotu kā apmācību līdzeklis un veicinātu zināšanu pārnesi, piedāvājot inovatīvu un interaktīvu izglītības pieredzi. Mūsdienās zinātnes šoviem ir būtiska nozīme izglītībā un mācību procesā, jo tā sniedz skolēniem un jauniešiem ne tikai teorētiskas zināšanas, bet arī praktisku un interaktīvu pieeju. Šādi izglītojošie šovi iedvesmo un ieinteresē jauniešus zinātnes jautājumos, kā arī attīstība viņu kritiskās domāšanas prasmes.
Izglītojošas apmācības tiks īstenotas arī pedagogiem, kuri ikdienā strādā ar jauniešiem, tāpat projekta ietvaros tiks veiktas pieredzes apmaiņas aktivitātes.
Ventspils zinātnes centra VIZIUM uzdevums ir ar ekspozīcijas, radošo darbnīcu un zinātnes šovu palīdzību izglītot bērnus un jauniešus par STEM – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātni un matemātiku.
VIZIUM piedāvā skolēniem plašu tehnoloģiju un radošo darbnīcu klāstu, kā arī pārsteidzošus un izglītojošus zinātnes šovus, kas ir lieliska pievienotā vērtība interaktīvās ekspozīcijas zāles apmeklējumam. Projektā izstrādātie zinātnes šovi papildinās zinātnes centra esošo piedāvājumu, interesentā un aizraujošā veidā parādot skolēniem un jauniešiem no visas Latvijas, kā skolā apgūtā teorija izskatās un darbojas dzīvē.
Lai projekta mērķi tiktu sasniegti, Ventspils Digitālais centrs sadarbosies ar partneri no Vācijas - Romain Rolland Gymnasium, kā arī tiks piesaistīti eksperti no Itālijas izglītības iestādēm.
Plānotais projekta kopējais finansējums 60 000 EUR, no tā Ventspils Digitālā centra projekta daļa – 19 997 EUR (100% programmas finansējums). Projekts tiks īstenots Eiropas Savienības pamatdarbības programmas “Erasmus+” (KA2) Maza mēroga partnerības skolu sektora ietvaros.
Projekta īstenošanas periods ir no 2024. gada janvāra līdz 2024. gada augustam (8 mēneši).
Projekta mērķis: Izpētīt kā video spēļu dizains kā modulis standarta mākslas izglītībā vai apvienojumā ar datorikas mācību priekšmetu skolās, vai varbūt pat kā atsevišķs kurss varētu rosināt interesi par datorzinātnēm, programmēšanu, kodēšanu un IT inženierzinātnēm.
Projekta partneriem ir daudzu gadu pieredze kā ar neformālās izglītības nodarbībām iepazīstināt skolēnus un pedagogus ar digitālo un tehnoloģiju pasauli. Kopā ar mākslas un informātikas pedagogiem tiks izpētīta spēļu dizaina potenciāls mācību klasē, attīstot mākslas un tehnoloģiju hibrīda pieeju. Tāpat tiks veikts pilotprojekts Berlīnes un Ventspils skolās, lai pārbaudītu praktiskas vadlīnijas.
Projekta galvenās darbības:
- Aicināt skolas un pedagogus piedalīties projekta aktivitātēs;
- Sarīkot divus starptautiskus seminārus, vienu Berlīnē, otru Ventspilī ar pedagogiem un spēļu dizaineriem;
- Noorganizēt divus pasākumus, kuros piedalīsies vietējās Ventspils un Berlīnes skolas un skolēni;
- Sniegt ieteikumus turpmākām diskusijām par spēļu dizaina integrēšanu skolu mācību programmās.
Paredzams, ka projekta rezultātiem būs pozitīva ietekme uz efektīvu spēļu dizaina ieviešanu skolās mākslas un datorzinātņu mācību priekšmetos.
Projekta īstenotāji:
Sadarbības partneri: BGZ (Berlīnē bāzēta privātā un publiskā sektora iestāde, kas izveidota, lai īstenotu starptautiskus sadarbības projektus), Ventspils Digitālais centrs un Austrijas spēļu izstrādātājs Playful Solutions.
Kontaktpersona:
Dita Lašinska
IT klastera vadītāja
e-pasts: dita.lasinska@ventspils.lv
Uzsākts Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.1 (KA1) pieaugušo izglītības sektora projekta “Pieaugušo izglītības speciālistu profesionālā pilnveide” īstenošanu ar mērķi gūt jaunu pieredzi un pilnveidot Digitālā centra pieaugušo izglītības pedagogu zināšanas.
Projektā sadarbosies divi partneri – Ventspils Digitālais centrs un uzņēmums “BCS Koolitus” (Tallina, Igaunija). Ņemot vērā COVID 19 ietekmi, e-pakalpojumu izmantošana ir kļuvusi par ikdienas nepieciešamību, kas ir liela problēma cilvēkiem bez digitālajām prasmēm. Viens no Digitālā centra uzdevumiem ir iedzīvotāju iedrošināšana apgūt jaunas ar tehnoloģijām saistītas zināšanas un jaunu saistošu mācību programmu ieviešana. Lai to panāktu, nepieciešams veicināt arī pasniedzēju profesionālo pilnveidi.
Pieredzes apmaiņa Erasmus+ programmas ietvaros ļaus Digitālā centra pasniedzējiem papildināt savas zināšanas un iepazīt citu līdzīgu iestāžu pieredzi un darba organizāciju, kā arī viņu īstenotās mācību programmas pieaugušajiem. Uzņēmumam “BCS Koolitus” ir senākais un lielākais privātais IKT apmācību sniedzējs Igaunijā, kas dibināts 1993. gadā. Uzņēmuma pakalpojumu portfelis ietver IKT pamatprasmju apgūšanas, kvalifikācijas paaugstināšanas un pārkvalifikācijas programmas, ar mērķi sniegt iespēju apgūt digitālās prasmes un kompetences dažādos līmeņos.
Projekta ietvaros plānoti divi pieredzes amaiņas braucieni. Šobrīd notikušas jau divas tiešsaistes tikšanās ar uzņēmuma partneriem, lai plānotu pieredzes apmaiņas braucienus. Vienu pieredzes apmaiņas braucienu īstenos Ventspils Digitālais centrs, lai dotos uz Igauniju ēnot “BCS Koolitus” speciālistus. Savukārt otru pieredzes braucienu īstenos kolēģi no Igaunijas, kas rudeņi viesosies Ventspils Digitālajā centrā. Pieredzes apmaiņas rezultātā plānots izstrādāt jaunas mācību programmas pieaugušajiem.
Projekta ietvaros izvirzīti divi mērķi:
- pieaugušo izglītības programmu piedāvājuma paplašināšana un uzlabošana, integrējot kvalitatīvu un mūsdienīgu mācību saturu, kas veicinātu dalībnieku vajadzībām atbilstošu digitālo prasmju pilnveidi;
- tiešsaistes kursu materiālu izstrādes metodikas izveide.
Kontaktpersona:
Kristīne Bergmane-Korāte
projekta asistente
e-pasts: kristine.bergmane-korate@ventspils.lv
Ventspils pilsētas dome kā sadarbības partneris piedalās Valsts reģionālās attīstības aģentūras (turpmāk – VRAA) projekta “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”, Nr. 2.2.1.1/17/I/015 (turpmāk – Projekts), īstenošanā. Projektā ir vēl viens sadarbības partneris – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM).
Projekts “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma” turpina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projekta “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma” uzsāktās aktivitātes un ir cieši saistīts ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras Eiropas Reģionālās attīstības fonda informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektu “Vienotā datu telpa”.
Projekta mērķis
Projekta virsmērķis ir uzlabot pakalpojumu daudzkanālu pieejamību, sniegšanas efektivitāti, lietojamību un samazināt administratīvo slogu, attīstot Drošas elektroniskās piegādes platformu un ieviešot Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platformu.
Projekta galvenās darbības
Projekta ietvaros tā mērķu sasniegšanai tiek veikta šādu darbību īstenošana:
- Projekta vadība;
- Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platformas izstrāde un ieviešana;
- Saistīto informācijas sistēmu pielāgošana un integrācija ar Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platformu;
- Drošas elektroniskās piegādes platformas 2. kārtas izstrāde un ieviešana;
- Sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas veicināšana;
- Publicitātes nodrošināšana;
- Projekta pamatojošo dokumentu izstrāde.
Projekta iznākuma rādītāji:
- Pilnveidoti 9 darbības procesi;
- Izveidota viena un pilnveidota viena centralizēta atvērtas informācijas sistēmu platforma, tai skaitā veikta to ieviešana;
- Ieviests risinājums e-formas;
- Īstenoti 10 apmācību, informatīvo un publicitātes pasākumi;
- Apmācīti 200 centralizēto informācijas sistēmu platformu lietotāji.
Projekta izmaksas
Kopējās projekta īstenošanas izmaksas ir 3 287 650.00 eiro, no kuriem 2 794 502.50 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.
Projekta ilgums
Projekta īstenošanas laiks ir 36 mēneši no vienošanās par projekta īstenošanu noslēgšanas brīža – 2017.gada 21.novembra.
Projekta īstenotāji
Valsts reģionālās attīstības aģentūra.
Sadarbības partneri
Projekta īstenošanā piedalās šādi sadarbības partneri:
- Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija;
- Ventspils pilsētas dome.
Projekta noslēguma pārskats uz 2020. gada 20. novembri:
2020.gada 20.nevembrī ir pabeigta visu projektā plānoto aktivitāšu īstenošana un sasniegti plānotie iznākuma rādītāji.
Projektā veikti grozījumi atbilstoši 2020. gada 15. jūlija Ministru kabineta rīkojumā Nr.374 "Par darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 2.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību" 2.2.1.1. pasākuma "Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība" un 2.2.1.2. pasākuma "Kultūras mantojuma digitalizācija" projektu iesniegumu atlases 1. un 2. kārtas projektu sarakstu Eiropas Savienības fondu 2014.–2020. gada plānošanas periodam" (2020. gada 6. oktobra rīkojumam Nr.589 "Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 15. jūlija rīkojumā Nr. 374 "Par darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 2.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību" 2.2.1.1. pasākuma "Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība" un 2.2.1.2. pasākuma "Kultūras mantojuma digitalizācija" projektu iesniegumu atlases 1. un 2. kārtas projektu sarakstu Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodam"") noteiktajam:
- No Projekta tvēruma izkļauta portāla Latvija.lv jaunā dizaina ieviešana (aktivitāti plānots ieviest jaunu projektu ietvaros, pie nosacījuma, ja tie tiks apstiprināti);
- Samazinātas projekta kopējās attiecināmās izmaksas no 4 500 000 eur uz 3 287 650 eur.
Projekta ietvaros izstrādāti un pilnveidoti šādi IKT risinājumi:
- E-adreses modernizācija t.sk.:
- Dokumentu integrācijas vides pielāgošana e-adreses ziņojumu aprites nodrošināšanai;
- Juridisko personu tiesību deleģēšana e-adreses kontam un autorizācija tā izmantošanai;
- KDV e-adreses un banneru funkcionalitātes uzlabojumi;
- E-adreses ziņojumu aprites kļūdu analīzes uzlabošana un audita pierakstu atlasīšana;
- KDV vairāku ziņojumu lejupielāde;
- E-adreses darbības rādītāju publicēšana atvērto datu veidā.
- Pakalpojumu kataloga modernizācija t.sk.:
- Pilnveidota pakalpojumu uzskaite;
- Nodrošināta datu izgūšana un publicēšana atvērto datu veidā.
- Risinājums valodu izvēlei vienotās pieteikšanās modulī.
- E-pakalpojumu izpildes vides modernizēšana, nodrošinot no platformām neatkarīgu e-pakalpojumu izstrādi t.sk.:
- E-pakalpojumu programmatūras un infrastruktūras modernizācija;
- Vienotās pieteikšanās un maksājumu moduļu pilnveidošana;
- E-pakalpojumu kataloga pilnveidošana;
- E-pakalpojumu modernizēšana un pielāgošana jaunajam portāla dizainam;
- Automatizētās piegāžu uzstādīšanas risinājums.
- Ieviests koplietošanas risinājums e-formas, kas nodrošina iestāžu veidlapu (e-formu) digitalizāciju.
- Veikta jaunās e-pakalpojumu izstrādes un izpildes vides integrācija ar esošo (bet migrēto uz Sitecore v.9.2.) Latvija.lv portālu.
- Pilnveidots valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru pakalpojumu vadības risinājums automātiskai datu apmaiņai ar publisko pakalpojumu katalogu.
- Izstrādāts Latvija.lv portāla jaunā dizaina prototips.
Ar projekta partnera Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iesaisti ir īstenota integrētas komunikācijas un mācību aktivitāšu programma “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!”, tās ietvaros īstenoti mācību, informatīvie un publicitātes pasākumi. Programmas aktivitātes sabiedrības IKT iespēju izmantošanas veicināšanai atspoguļotas vietnē mana.latvija.lv (apkopota informācija) un valsts pārvaldes pakalpojumu portāla Latvija.lv sociālajos tīklos.
Projekta ietvaros nodrošinātas normatīvajos aktos noteiktās prasības attiecībā uz projekta publicitāti, proti, projekta īstenošanas vietā izvietoti informatīvie plakāti.
Kontaktpersonas:
Egons Spalāns
Ventspils pilsētas Dome
Izpilddirektora vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā
E-pasts: egons.spalans@ventspils.lv
Tālrunis: 63601117
Diāna Tumene
Informācijas sistēmu attīstības departamenta
Projektu nodaļas
Projektu vadītāja
Tālr.: +371 67079041
E-pasts: diana.tumene@vraa.gov.lv
Projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” mērķis ir:
- veicināt zināšanu attīstību un izglītojamo karjeras izvēli STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika), dabaszinātņu un informācijas tehnoloģiju (IT) jomās;
- sadarbībā ar Bergenas zinātnes centru “VilVite” (Norvēģija) izveidot Inovāciju centru Ventspilī, izstrādāt un īstenot izglītojošās programmas un citus izglītojošus un interaktīvus pasākumus, piemēram, tehniski radošās darbnīcas un zinātnes šovus.
Projekta tiešā mērķa grupa ir pirmsskolas vecuma bērni, skolēni, studenti un pedagogi. Mērķa grupas pārstāvjiem no visas valsts tiks nodrošināta bezmaksas pieeja projekta rezultātiem – t.i. izglītojošām, interaktīvām nodarbībām, lai veicinātu padziļinātu izpratni par STEM un IT jomām, kā arī tiks nodrošināta iespēja segt transporta izdevumus. Sekundārā mērķa grupa ir ģimenes ar bērniem un sabiedrība kopumā. Arī šai grupai tiks izstrādātas īpašas aktivitātes, kas interaktīvā veidā veicinās izpratni un stimulēs interesi par STEM un IT jomām.
Kā galvenās plānotās darbības projekta ietvaros būs 21 dažādu mācību programmu izstrāde un aprobācija STEM jomas apguvei tiešajai mērķa grupai. 17 programmas būs veltītas bērniem un jauniešiem, tās pielāgojot 4 vecuma grupām – pirmsskolas vecuma bērniem, sākumskolai, pamatskolai, vidusskolai un studentiem. Mācību programmas skolēniem tiks izstrādātas šādās jomās: zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika. Visas šīs programmas būs sasaistītas ar projekta ietvaros iegādāto mobilo demonstrēšanas aprīkojumu, lai mācību programmas ietvaros veiktu interaktīvas un praktiskas aktivitātes, kas ļaus praktiski izmēģināt un redzēt skolā un citur teorētiski apgūtu materiālu vai dzirdētu informāciju. Savukārt, 4 programmas būs veltītas pedagogu zināšanu pilnveidei un kompetences paaugstināšanai darbā ar jauniešiem, pasniedzot STEM mācību priekšmetus.
Papildus tam projekta sekundārajai mērķa grupai tiks izveidotas 12 interaktīvas izglītojošas aktivitātes – tehniski radošās darbnīcas un zinātnes šovi.
Lai popularizētu izveidotās izglītojošās programmas un aktivitātes, tiks veikta vērienīga mārketinga kampaņa un organizēti dažādi Inovācijas centra un mācību programmu popularizēšanas pasākumi.
Projekta ietvaros tiks veiktas dažādas pieredzes apmaiņas aktivitātes, t.sk. Bergenas zinātnes centra “VilVite” darbinieki apmācīs un dalīsies pieredzē ar Ventspils Inovācijas centra darbiniekiem gan izglītojošo programmu realizācijā, gan jautājumos, kas skar centra ikdienas darbību.
Plānots, ka projekta ietvaros tiks informēti un apmācīti vismaz 330 Latvijas pirmsskolas vecuma bērnu, skolēnu, studentu un vismaz 57 Latvijas pedagogi.
Projekta ilgums – 45 mēneši.
Projekta kopējais apjoms ir EUR 2 050 968,78 ar programmas finansējumu 90% jeb EUR 1 845 871,50 (no tā 85% Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 15% valsts budžeta līdzfinansējums) un pašvaldības līdzfinansējumu 10% jeb EUR 205 097,28.
Projekta partneri Bergenas zinātnes centrs “VilVite” un Ventspils Augstskola. Sadarbībā ar zinātnes centu “VilVite” tiks veiktas dažādas pieredzes pārneses aktivitātes, savukārt, sadarbībā ar Ventspils Augstskolu Inovācijas centrā tiks izveidots Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs, kur jauniešiem būs iespēja iepazīties ar dažādu jomu zinātniekiem, to izglītības un darba pieredzi, apgūt pētniecības programmas STEM un IT jomās, kā arī piedalīties dažādus pasākumos (piemēram, Zinātnieku naktis, jauno zinātnieku nometnes u.c.) ar mērķi ieinteresēt un pārliecināt jauniešus, ka zinātne var būt ļoti interesanta un saprotama un veicināt studiju virziena izvēli par labu šai jomai.
Plašāka informācija par EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentiem pieejama tīmekļvietnēs: www.norwaygrants.lv un www.eeagrants.lv.
Kontaktpersona:
Ginta Grīnberga
Projekta vadītāja
e-pasts: ginta.grinberga@ventspils.lv
Projekta numurs: NFI//IC/VIAA/2020/1
Programma: Pētniecība un izglītība, Inovāciju centri
Informācija angļu valodā (Information in English)
Projekts tiek realizēts Eiropas Komisijas programmas aktivitātes Media Literacy for All (Medijpratība visiem) ietvaros.
Projekta mērķis ir novērst dezinformāciju jauniešu vidū, ar starptautisku ekspertu palīdzību izstrādājot mācību materiālu un apmācības metodiku plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes apguvei, liekot uzsvaru uz dezinformāciju un viltus ziņām sociālajos tīklos. Projektā izstrādāto mācību materiālu un apmācības metodiku plānots izmantot, lai papildinātu Rīcības programmas datorprasmju apguvei Ventspils pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu audzēkņiem ietvaros izveidoto tehnoloģiju pulciņu nodarbībās apgūstamo saturu, kā arī lai organizētu īpašas nodarbības Ventspils pedagogu un skolēnu apmācībai medijpratības jomā.
Projekta galvenais partneris ir Briselē bāzēta asociācija All Digital AISBL, kas apvieno ~ 25 000 digitālo kompetenču centrus visā Eiropā, projekta partneri – Digitālais centrs, Rijekas Tehniskās kultūras centrs (Horvātija), fonds “Izglītība atvērtai sabiedrībai” (Rumānija), fonds “Digitālās iespējas” (Vācija), Eiropas skatītāju interešu asociācija (Beļģija), kooperatīvs “Coletic” (Spānija), Globālās bibliotēkas - Bulgārijas fonds (Bulgārija), kooperatīvs “Atvērtā grupa” (Itālija).
Projekta kopējais apjoms ir EUR 207 578, no tā Ventspils Digitālā centra budžets ir EUR 17 827, atbalsta intensitāte – 60% ES finansējums.
Projekts tiek realizēts URBACT III starpreģionu sadarbības programmas ietvaros.
Projekta mērķis ir paplašināt Ventspils pilsētas iesaisti Eiropas Savienības sadarbības tīklā ar dažādām Eiropas mazajām un vidēja izmēra pilsētām, lai dalītos pieredzē un izvirzītu kopīgus mērķus jautājumos, kas skar pilsētu digitālo attīstību, izstrādātu risinājumus kopīgām problēmām.
Atbilstoši URBACT programmas nosacījumiem projekts tiek īstenots 2 fāzēs:
- Fāze Nr.1., 6 mēnešu fāze, lai noteiktu galīgo partnerību un izstrādātu pilnīgu Projekta priekšlikumu 2.fāzes pieteikuma formai (02.09.2019. – 02.03.2020.);
- Fāze Nr.2., 27 mēnešu fāze tīkla aktivitāšu īstenošanai (07.05.2020. – 07.08.2022.).
Projekta galvenais partneris ir Mesīnas pašvaldības Biznesa inovācijas centrs (Itālija), projekta partneri ir Ventspils Digitālais centrs, Saint-Quentin pašvaldība (Francija), Trikalas pašvaldība (Grieķija), Portalegre pašvaldība (Portugāle), Roquetas de Mar pašvaldība (Spānija), Botosani pašvaldība (Rumānija) un Oulu pašvaldība (Somija).
Projekta kopējais apjoms EUR 747 365,12, no tā Digitālā centra budžets – EUR 71 637 (1. un 2. fāze),
t.sk. 85% Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums - EUR 60 892,
5 % Latvijas valsts budžeta finansējums – EUR 3 582
un 10% pašvaldības līdzfinansējums – EUR 7 163 .
Šodienas sabiedrībā ikvienam ir nepieciešams plašs prasmju, zināšanu un kompetenču klāsts, tai skaitā atbilstošs digitālo kompetenču līmenis, lai spētu iekļauties darba tirgū un kāpt pa karjeras kāpnēm, kā arī turpināt savu mūžizglītību. Apmēram ceturdaļa Eiropas pieaugušo iedzīvotāju saskaras ar grūtībām lasīt un rakstīt, kā arī ir ar zemām matemātiskajām un digitālajām prasmēm. Pieaugušie, kuru prasmes nav pietiekami augstā līmenī, var saskarties ar augstu sociālās atstumtības risku.
DCDS projektā plānots izveidot vadlīnijas, kas dos iespējas pieaugušajiem Eiropas iedzīvotājiem ar zemām prasmēm apgūt digitālās un transversālās prasmes nodarbinātībai, personīgajai izaugsmei, sociālajai iekļaušanai un aktīvai pilsoniskai līdzdalībai.
Projekta galvenais uzdevums ir izveidot integrētu modulāru sistēmu – “Digitālo Kompetenču Attīstības Sistēmu - DCDS” un izmantot to, lai attīstītu digitālās pamatprasmes un transversālās kompetences iedzīvotājiem ar zemām prasmēm piecās Eiropas valstīs (Grieķijā, Latvijā, Itālijā, Rumānijā un Spānijā).
DSDC projekta uzdevumi ir:
- Uzlabot iedzīvotāju (25 gadi un vecāki) digitālās pamatprasmes un transversālās kompetences ar integrētas sistēmas palīdzību, kas apvieno klātienes apmācības ar tiešsaistes vidi;
- Atbalstīt neformālos apmācību sniedzējus, plānojot un veidojot elastīgus un modulārus apmācību piedāvājumus, lai uzlabotu pieaugušo iedzīvotāju digitālās pamatprasmes saskaņā ar DigComp2.1 sistēmu.
- Iedrošināt politikas veidotājus un galvenās iesaistītās puses veiksmīgāk definēt integrēto politiku iedzīvotāju digitālo pamatprasmju attīstībai un novērtēšanai.
- Ievākt un analizēt datus par inovatīvām politikas iniciatīvām un praksēm, testējot projektā izstrādāto sistēmu piecās Eiropas valstīs.
Projektā paredzamie rezultāti:
DCDS projekts izstrādās atvērtu, inovatīvu Digitālo Kompetenču Novērtēšanas Sistēmu (DCDS) vairākās valodās, un izmantos to, lai nodrošinātu neformālas apmācības pieaugušajiem ar zemām prasmēm dažādās Eiropas valstīs. DCDS sastāvēs no:
- Digitālo Kompetenču Attīstības Metodoloģijas (DCDM) pieaugušo digitālo kompetenču un attiecīgo transversālo parasmju attīstībai.
- Tiešsaistes Digitālo Kompetenču Attīstības Vides (DCDE), kas sastāvēs no sekojošajiem moduļiem:
- Pašnovērtēšanas rīka, kas ļaus pieaugušajiem identificēt trūkumus digitālo kompetenču zināšanās;
- Ieteikumu rīka, kas palīdzēs identificēt vajadzībām visatbilstošakos apmācību piedāvājumus;
- Tiešsaistes rīka, kas ļaus pārvaldīt studentu profilus un izstrādāt elastīgus mācību plānus, apvienojot mācību moduļus;
- Tiešsaistes mācību lietotnes ar spēļu elementiem;
- Daudzvalodīga, digitāla, atvērta mācību resursa;
- Digitālo un transversālo kompetenču pārbaudes un sertificēšanas.
- Personalizētām, jauktā tipa neformālām apmācībām, kas sastāvēs no mācību moduļiem, lai varētu tik pielāgotas individuāliem mācību plāniem. Jauktās apmācībās apvienos tiešsaistes mācības ar klātienes nodarbībām ar pasniedzēju.
- Rokas grāmatas un kursu vadlīniju metodoloģijas, lai palīdzētu pasniedzējiem un apmācību sniedzējiem plānot un piedāvāt elastīgus, modulārus mācību piedāvājumus.
DCDS tik veidots saskaņā ar Eiropas Digitālo Kompetenču Ietvaru iedzīvotājiem – DigComp 2.1, un popularizēs tā ieviešanu Eiropā.
Vismaz 150 pieaugušie iedzīvotāji testēs DCDS piecos nacionālajos pilottestos. Vairāk kā 5000 potenciālie sistēmas lietotāji tiks tieši sīkāk informēti lokālā līmenī, un vairāk kā 60 miljoni iedzīvotāji visā Eiropā – tieši vai netieši tiks informēti, izplatot informāciju par projektu un tā aktivitātēm.
Projekta partneri:
- ALL DIGITAL, Beļģija
- Hellenic Atvērtā Universitāte, DAISSy pētniecības grupa School of Science and Technology, Grieķija
- Centro Studi Foligno (CSF), Itālija
- AECA, Itālija
- Fundación ESPLAI, Spānija
- Latvijas Informāciju un Komunikāciju Tehnoloģiju Asociācija, Latvija
- EOS Foundation, Rumānija
- European Association for the Education of Adults (EAEA), Beļģija
DCDS projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma pasākumā KA3 Atbalsts politikas reformai, uz nākotni vērstiem sadarbības projektiem (FLCP). Projekts tika uzsākts 2018. gada 1. janvārī un ilgs divus gadus.
Projekts “Koplietošanas IKT resursu attīstība pašvaldību vajadzībām” tiek realizēts darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība” 2.2.1.1. pasākuma ietvaros, kura mērķis ir izveidot centralizētas publiskās pārvaldes IKT platformas un attīstīt publiskās pārvaldes procesus. Ventspils Digitālais centrs realizēs projektu, kura galvenie mērķi ir pašvaldību koplietošanas programmatūras darbībai nepieciešamās IKT infrastruktūras (serveri, to operētājsistēmas, datortīklu aparatūra u.tml.) izveide un valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centru pakalpojumu vadības sistēmas izstrāde, ieviešot t.s. "vienas pieturas aģentūras" principu valsts pārvaldē, paplašinot Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru pakalpojumu vadības sistēmu.
Projekta realizācijas laiks ir 36 mēneši un, tā kā tas veidos būtisku daļu no valsts centrālās IKT infrastruktūras, tas tiks īstenots ciešā saistībā ar citiem aktuālajiem publiskās pārvaldes projektiem attiecīgajā nozarē - Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) projektu “Publiskās pārvaldes informācijas un komunikāciju tehnoloģiju arhitektūras pārvaldības sistēma”, Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) projektu “Pakalpojumu sniegšanas un pārvaldības platforma”, Rīgas domes projektu “Pašvaldību klientu informācijas pārvaldības risinājums” un pašvaldībām.
Projekta kopējais apjoms ir EUR 1 500 000. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds 1 275 000 EUR apmērā, Latvijas valsts budžeta dotācija – 45 000 EUR un pašvaldības finansējums - 180 000 EUR.
Projekta numurs: 2.2.1.1/17/I/034
Programma: Darbības programma "Izaugsme un nodarbinātība" 2.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību" 2.2.1.1. pasākums "Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība".
Projekta mērķis ir stiprināt datorspēļu izstrādes nozares pozīcijas Baltijas jūras reģionā, tostarp Ventspilī, nodrošinot globālu konkurētspēju.
Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils Digitālais centrs" projekta ietvaros izstrādās stratēģiju kā attīstīt spēļu izstrādes industriju Ventspilī, kā arī iegūs vērienīgu pieredzi no citām Baltijas jūras reģiona valstīm, kurās šī industrija jau ir ieņēmusi spēcīgas pozīcijas. Spēļu aplikāciju izmantošana praktiskiem nolūkiem ir ļoti nesen izveidojies datorspēļu tirgus segments. Virtuālās realitātes aplikācijas ietver lielu potenciālu pielietojumam arī citās nozarēs (piemēram, veselības aprūpes, būvniecības, kultūras, tūrisma, loģistikas u.c. nozarēs). Spēļu programmatūra arvien vairāk tiek izmantota, lai radītu aplikācijas, kuru iespējas sniedzas pāri datorspēļu nozares robežām. Tas ir strauji augošs tirgus, kura izaugsme apsteidz ierasto datorspēļu izstrādes nozari.
Apstiprinātais Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes "Ventspils Digitālais centrs" finansējums projekta ietvaros ir EUR 108 100 t.sk. 85% ERAF finansējums – EUR 91 885, 10% pašvaldības finansējums – EUR 10 810 un 5% valsts budžeta dotācija – EUR 5 405.
Projekta numurs: R046
Programma: Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma 2014-2020. gadam
Projekta partneri: Galvenais partneris: Berlīnes attīstības aģentūra (Vācija), projekta partneri: Berlīnes pilsētas pašvaldība (Vācija), Helsinku pilsētas pašvaldība (Somija), Tartu pilsētas dome (Igaunija), Norddjurs pašvaldība (Dānija), Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs” (Latvija), Stokholmas pašvaldības iestāde “Stokholmas Biznesa reģions” (Zviedrija), Lietuvas Inovāciju centrs (Lietuva), Berlīnes lietišķo zinātņu universitāte (Vācija), Krakovas Tehnoloģiju parks (Polija), Kauņas zinātņu un tehnoloģiju parks (Lietuva), Tartu Zinātnes parks (Igaunija), Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”(Latvija), uzņēmums “Neogames Finland” (Somija), asociācija “Zviedrijas spēļu industrija” (Zviedrija), Vācijas Baltijas Tirdzniecības kamera (Vācija, Latvija), Hamburgas starptautiskās ekonomikas institūts (Vācija), Dānijas lietišķo zinātņu universitāte (Dānija), Metropolia lietišķo zinātņu universitāte (Somija), Psihiatrijas un Neiroloģijas institūts (Polija), Hamburgas universitātes medicīnas centrs (Vācija), Dienviddānijas Universitātes Veselības fakultāte (Dānija).
Informācijai: www.baltic-games.eu, www.interreg-baltic.eu, www.europa.eu
SADARBĪBAS MEMORANDS - DATORSPĒĻU INDUSTRIJAS ATTĪSTĪBA VENTSPILĪ:
PROJEKTA 2.2-2.3 POSMA REZULTĀTI:
Latvijas un Lietuvas jūras piekraste ir populāra atpūtas vieta ne tikai iedzīvotājiem, bet arī tūristiem no citām valstīm. Statistika rāda, ka ar katru gadu palielinās noslīkušo cilvēku skaits uz ūdens, pārspējot bojāgājušo skaitu ugunsgrēkos. 2015. gadā no ūdens izcelti vairāk kā 100 cilvēku un 2016. gadā laika posmā līdz jūlijam no ūdens izcelti jau 59 noslīkuši cilvēki. Galvenie noslīkšanas iemesli ir pārdrošība, peldēšana alkohola reibumā un pārāk strauja ieiešana aukstā ūdenī, kas izraisa sirds un asinsrites traucējumus. Drošības tēma ir viena no prioritātēm daudzos plānošanas dokumentos un stratēģijās. Projekta “Safety first!” galvenais mērķis ir paaugstināt Latvijas un Lietuvas glābēju kapacitāti, kā arī informēt iedzīvotājus un tūristus par drošu atpūtu pludmalē. Sagaidāms, ka pēc projekta ieviešanas samazināsies nelaimes gadījumu un bojāgājušo cilvēku skaits Latvijas un Lietuvas jūras piekrastē. Projekta laikā tiks veiktas vērienīgas apmācības un semināri, kuros piedalīsies glābšanas dienesti no Latvijas un Lietuvas valsts un pašvaldības institūcijām.Apmācības vadīs eksperti no dažādām Eiropas Savienības valstīm. Tiks modernizēts glābēju aprīkojums, izveidoti 4 informatīvi videomateriāli, kas uzskatāmi parādīs pamata ieteikumus drošai un atpūtai pie jūras. Videomateriāli tiks popularizēti sociālajos mēdijos un projekta partneru, iesaistīto pašvaldību mājaslapās. Papildus tam, abu valstu pludmalēs tiks izvietoti informatīvas zīmes ar pamata ieteikumiem, kā rīkoties ārkārtas situācijās. Pārrobežu sadarbība projektā ir ļoti būtiska, jo , kad iet runa par drošību jūras piekrastē, gan Latvijas, gan Lietuvas glābēji saskaras ar ļoti līdzīgām problēmām. Abu valstu institūcijas varēs dalīties pieredzē un piedalīties kopīgās apmācībās.
Projekta kopējais apjoms – EUR 589 337, no kā Ventspils pilsētas pašvaldības budžets ir EUR 171 609. Eiropas Reģionālās attīstības fonds sedz 85% izmaksas, valsts finansējums ir 5%, bet 10% ir Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Ventspils Digitālais centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
Projekta numurs: LLI-92
Programma: Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014-2020. gadam
Projekta partneri: Galvenais partneris: Ventspils p/i "Ventspils Digitālais centrs", projekta partneri: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Klaipēdas ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neringas pašvaldība, Liepājas p/i "Pašvaldības policija", Pāvilostas novada pašvaldība
Informācijai: www.latlit.eu, www.europa.eu
Tēmturis: #LATLIT
Demogrāfiskās prognozes Lietuvā un Latvijā liecina, ka straujā sabiedrības novecošanās īsā laika posmā novedīs pie liela pieprasījuma pēc uzlabotiem un jauniem veselības aprūpes pakalpojumiem. Projekta mērķis ir pilnveidot veselības aprūpes pakalpojumus un nākotnē paaugstināt to pieejamību Ventspils pilsētas iedzīvotājiem, izmantojot viedās tehnoloģijas.
Projekta ietvaros plānots paplašināt Digitālā centra projektā “Centrālbaltijas inovatīvo risinājumu izmēģinājumu centrs” izstrādāto viedo sensoru tīklu. Ar sensoru tīklu plānots aprīkot sociālās aprūpes namu ,,Selga”, kā arī pilotprojekta veidā izvietot sociālo pakalpojumu saņēmēju dzīves vietās. Sensoru tīkls nodrošinās operatīvu palīdzību ilgstošās un īslaicīgās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņēmējiem, piemēram, kritiena gadījumos, kā arī citos gadījumos, kas var liecināt par nepieciešamību pēc palīdzības (ilgstoša nekustīga poza, pārāk ilgstoša uzturēšanās gultā, tualetē u.tml.). Minētajos gadījumos automātiski tiks nosūtīts trauksmes paziņojums sociālā nama personālam. Tāpat trauksmes signālu varēs nosūtīt arī pati persona, ja rodas nepieciešamība pēc personāla palīdzības. Lai nodrošinātu viedo sensoru tīklā pārraidīto palīdzības izsaukumu apkalpošanu, Ventspils pilsētas Sociālais dienests apmeklēs sociālās palīdzības pakalpojumu saņēmējus dzīves vietās. Savukārt, lai būtu iespējama izsaukumu apkalpošana Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde „Ventspils pilsētas Sociālais dienests” projekta ietvaros iegādāsies speciāli aprīkotu mikroautobusu.
Projekta kopējais apjoms - EUR 607 207, no tā Ventspils pilsētas iestāžu budžets – EUR 365 822. 85% izmaksu segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 5% ir valsts budžeta dotācija, bet 10% Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Ventspils Digitālais centrs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
Projekta numurs: LLI-1
Programma: Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014-2020. gadam
Projekta partneri: Galvenais partneris: Klaipēdas universitāte, projekta partneri: p/i "Ventspils Digitālais centrs", p/i “Ventspils pilsētas sociālais dienests” un Klaipēdas pilsētas aprūpes nams.
Informācijai: www.latlit.eu, www.europa.eu
Tēmturis: #LATLIT
Projekta mērķis ir e-pakalpojumu attīstība Ventspilī un Klaipēdā, tādējādi uzlabojot pārrobežu reģiona pieejamību un konkurētspēju. E-pakalpojumi ir risinājums, kādā veidā pašvaldība var uzlabot komunikāciju ar sabiedrību, samazināt administratīvās izmaksas un optimizēt iestādes funkcijas. E-pakalpojumu attīstībai nepieciešama gan administratīva pašvaldību darbības procesu pārkārtošana, gan atbilstošas tehniskās bāzes izveide.
Lai Ventspils un Klaipēdas iedzīvotājiem un viesiem e-pakalpojumu lietošana būtu ērtāka un pieejamāka, projekta ietvaros ir iegādāta kopīga programmatūra, nodrošinot vienādu e-pakalpojumu platformas vizuālo izkārtojumu abās pašvaldībās un uzstādīti 3 interaktīvi ekrāni (e-kioski) Ventspilī, 3 e-kioski un 1 LCD ekrāns Klaipēdā.
E-kioski ir interaktīvi, skārienjūtīgi lielformāta displeji, kas paredzēti iedzīvotāju un tūristu informēšanai, un ir uzstādīti Ostas ielas promenādē, Piedzīvojumu parkā un Piejūras kempinga iekštelpās.
Papildus projekta ietvaros Ventspilī ir uzlabots bezvadu interneta tīkla pārklājums, kas viedtālruņu, planšetdatoru un arī portatīvo datoru lietotājiem sniedz iespējas Ventu bankas mobilo aplikāciju, izmantot e-pakalpojumus un iegūt internetā pieejamo informāciju, kā arī tiek paplašināts pašvaldības optiskais datu pārraides tīkls, kas ļaus paplašināt iedzīvotājiem un pilsētas viesiem pieejamo pakalpojumu klāstu un to kvalitāti.
Projekta numurs: LLV-398
Programma: Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007-2013. gadam
Projekta partneri: Galvenais partneris: p/i Ventspils Digitālais centrs, projekta partneris: Klaipēdas pilsētas pašvaldības administrācija.
Projektā tika īstenoti zinātniski pētījumi interaktīvās un digitālās televīzijas pielietojumos, attīstīta apmācības un izglītības sistēmas infrastruktūra, veidoti apmācību kursi un veikta to aprobācija. Pētījumu mērķis bija attīstīt multimediju datu pārraides tehnoloģijas, kā arī veidot studiju kursu tehnoloģiju studentiem Latvijā un Lietuvā. Sagatavotās zinātniskās publikācijas prezentētas arī konferencēs ārvalstīs, dodot iespēju vēl plašākai pieredzes apmaiņai un turpmākai sadarbībai. Partneriem sadarbojoties, sagatavotas kopīgas stratēģijas: par apmācības iedarbīguma paaugstināšanu, pielietojot jaunu, attīstošos tehnoloģiju — interaktīvo TV un 3D TV —, kā arī par avārijas paziņojumu audio vizuālās sistēmas, kas paredzēta pārraidei digitālās televīzijas tīklā, ieviešanu.
Līdztekus pētnieciskajai darbībai izstrādāti arī praktiski pielietojami rezultāti. Plašākai sabiedrībai bez maksas pieejami seši eksperimentāli interaktīvi video apmācību kursi. To mērķauditorija ir biznesa uzsācēji un uzņēmēji, augstskolu studenti un mūžizglītības studenti. Izstrādāts arī prototips ārkārtas situāciju apziņošanas sistēmai, kas paredzēts digitālajai televīzijai. Par projektā piešķirto finansējumu iegādāts arī laboratoriju aprīkojums un serveru tehnoloģijas, kas ļāva veikt projekta aktivitātes, kā arī nodrošinās partneru zinātniskās un izglītības infrastruktūras tālāku attīstību.
Ar projekta rezultātiem iespējams iepazīties mājaslapā www.digitaltraining.eu.
Projekta numurs: LLIV-343
Programma: Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007-2013. gadam
Projekta partneri: Galvenais partneris: p/i Ventspils Digitālais centrs, projekta partneri: Ventspils Augstskola un Kauņas Tehnoloģiju Universitāte (Kaunas University of Technology, Lithuania)
Projekta mērķis ir ar mākoņdatošanas palīdzību popularizēt lētas un viegli izmantojamas Publiskā sektora pakalpojumu, Eirpas Savienības e-pārvaldes iniciatīvas reklamēšanas metodes, lai iesaistītu cilvēkus uz iedzīvotājiem orientētas e-pārvaldes attīstībā, popularizējot Eiropas, Nacionālos, Reģionālos un lokālos publiskās pārvaldes izstrādātos e-pakalpojumus, tādējādi ietaupot izmaksas e-pārvaldes attīstībai. Projekts izmanto jau sagatavotu publiskās pārvaldes informāciju un apvieno to ar labo praksi e-pārvaldes informācijas izplatīšanā no visas Eiropas t.i. publiskā sektora informāciju pārveido par interaktīviem publiskā sektora informācijas ziņojumiem.
Programma: Competitiveness and Innovation Framework Programme
Projekta partneri: IDI EIKON (Spānija), Ajuntament de Quart de Poblet (Spānija), Balkan Services (Bulgārija), Interfusion Services Limited (Kipra), Pilsen Regional Authority (Čehija), Municipality of Timisoara (Rumānija), Institute e-Austria Timisoara (Rumānija), Varna Municipality (Bulgārija), Pegeia Municipality (Kipra), Regione Istriana (Horvātija), Rijeka City (Horvātija), p/i Ventspils Digitālais centrs.
Projekta laikā tika izveidoti un praksē aprobēti jauni, uz modernām informācijas un komunikāciju tehnoloģijām balstīti pakalpojumi – iedzīvotāju, kuriem veselības stāvokļa dēļ ir nepieciešama uzraudzība mājās, dzīves kvalitātes uzlabošana un attālināta mājokļa uzraudzība un pārvaldība.
Projekta ietvaros veikta arī inovatīvo risinājumu centra izveide Ventspilī un radīti e-pakalpojumi uzņēmējiem, lai atvieglotu izmēģinājumus un pārbaudes, kas nepieciešamas informāciju un komunikāciju tehnoloģiju produktu un pakalpojumu izstrādei un attīstībai.
Iedzīvotājiem pieejamo mūžizglītības iespēju paplašināšanai, izveidota e-mācību sistēma (apmācību vadības sistēma), ļaujot mūžizglītību saņemt plašākai mērķa grupas auditorijai, sniedzot iespēju iedzīvotājiem nepieciešamās zināšanas apgūt viņiem vēlamajā laikā un vietā.
Programma: Centrālās Baltijas jūras reģiona INTERREG IV A sadarbības programma 2007 - 2013.
Projekta partneri: ACREO (Zviedrija), Institute of Baltic studies (Igaunija), p/i Ventspils Digitālais centrs.
Projekta mērķis ir atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus Baltijas valstu reģionā ar uzņēmumu attīstībai nepieciešamajiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pakalpojumiem un konsultācijām, kā arī sekmēt inovatīvu mārketinga ideju attīstību.
Virtuālā biznesa inkubatora un e-apmācību platforma jaunajiem uzņēmējiem: www.enterbank.lv
Programma: Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2007-2013. gadam.
Projekta partneri: Klaipēdas Ekonomiskās attīstības aģentūra (Lietuva) un LCC Starptautiskā universitāte (Lietuva), p/i Ventspils Digitālais centrs.
Projekta mērķis ir izstrādāt vadlīnijas uz lietotāju centrētam pakalpojumu sniegšanas modelim, šim nolūkam izveidojot dažādu, visās pakalpojumu sniegšanas fāzēs iesaistīto institūciju, sadarbības tīklu.
Programma: Competitiveness and Innovation Framework Programme
Projekta partneri: Innova SpA (Itālija), University Aegean (Grieķija), Steinbeis - SEZEDN (Vācija), Inova Mais (Portugāle), Cheshire Henbury (Lielbritānija), Techin (Polija), Whitehall - Replay (Itālija), Data Media Group (Latvija), CRP Henry Tudor (Luksemburga), IT4APP (Francija), Malta Information T.A. (Malta), TESEO (Beļģija), Vestfold University (Norvēģija), eDATA (Rumānija), Birmingham City (Lielbritānija), Euroconsultants SA (Grieķija), IVPK (Lietuva), In-JET (Dānija), Theodore Puskas F. (Ungārija), DIDA (Itālija), Cities on Internet (Polija), e-Trikala (Grieķija), p/i Ventspils Digitālais centrs.
Projekta ietvaros Ventspils vispārizglītojošo izglītības iestāžu vajadzībām izveidoti interaktīvi multimediju materiāli dabaszinātņu un ķīmijas priekšmetos 1. līdz 6. klases audzēkņiem, kas jebkuram bez maksas pieejami mājas lapā www.skudrulauva.lv.
Programma: EEZ/ Norvēģijas finanšu instruments
Projekta mērķis ir nostiprināt sadarbību un informācijas apmaiņu starp dalīborganizācijām dažādās Eiropas Savienības valstīs, sniegt atbalstu IT nozares mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, izplatīt informāciju par attīstības un izpētes iespējām IT nozarē.
Programma: Competitiveness and Innovation Framework Programme
Projekta partneri: INOVA+ (Portugāle), Waterford Institute of Technolgy (Īrija), University of Pireaus (Grieķija), Tecnopolo Spa (Itālija), ARC Fund (Bulgārija), Data Media Group (Latvija), Greek Research and Technology Network (Grieķija), FUTUREtec - GMBH (Vācija), Innova (Itālija), Fundacio Privada ASCAMM (Spānija), Inmark (Spānija), Atlantis Consulting (Grieķija), Cybion (Itālija), p/i Ventspils Digitālais centrs.
Projekta mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu izveidošanos un attīstību, kā arī stiprināt to konkurētspēju, ekonomisko izaugsmi un sabiedrisko aktivitāti.
Specifiskie projekta mērķi:
- sniegt jaunajiem uzņēmumiem kvalitatīvus biznesa inkubatora pakalpojumus;
- veicināt jauno uzņēmumu biznesa ideju realizāciju un attīstību ar augsto tehnoloģiju sniegtajām priekšrocībām;
- veidot sadarbību inkubatora uzņēmumiem ar zinātniski pētnieciskajām institūcijām.
Projekta mērķis ir nodrošināt apstākļus konkurētspējīgai un visaptverošai informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pieejamībai un izmantošanai Kurzemes plānošanas reģionā un sekmēt iedzīvotāju izglītības un dzīves līmeņa attīstību, reģiona ekonomisko un sociālo attīstību.
Izveidot visiem pieejamu, vienotu, kvalitatīvu publisko interneta pieejas punktu (PIPP) tīklu 36 Kurzemes vietējās pašvaldībās, mazināt IKT un e-prasmju plaisu starp rajoniem un galvaspilsētu.
Projekta partneri: Kurzemes reģiona attīstības aģentūra, Kuldīgas, Talsu, Ventspils, Liepājas, Stendes pilsētas domes, Saldus rajona padome, Sakas novada dome, Padures, Rendas, Snēpeles, Cīravas, Laidu, Nīkrāces, Grobiņas, Vārves, Zlēku, Tārgales, Ugāles, Usmas, Puzes, Popes, Ances, Dundagas, Strazdes un Virbu pagasta padomes.
Projekta ietvaros izveidota un vairākās pašvaldībās ieviesta elektronizēta dokumentu vadības sistēma un korporatīvā e-pasta sistēma, organizētas pašvaldību darbinieku datorapmācības, izveidots pašvaldību uzziņu centrs Ventspilī, darbu sākuši 10 pašvaldību IT kompetences centri, kuru mērķis ir sniegt atbalstu pašvaldībām e-pārvaldes ieviešanā un īstenošanā. Izveidota pašvaldību e-pakalpojumu infrastruktūra un pirmie trīs e-pakalpojumi: e-iesniegums pašvaldībai, e-paziņojums par nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanu un informācijas saņemšana par pakalpojuma pieprasījuma virzību.
Projekta mērķi:
- paaugstināt darba tirgus pieejamību bezdarbniekiem;
- samazināt diskrimināciju un nevienlīdzību darba tirgū un atbalstīt sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju iekļaušanos darbā;
- veicināt bezdarbnieku personisko un sociālo aktivitāti;
- mācīt mērķauditoriju datora un interneta lietošanai;
- veicināt iespēju papildināt zināšanas patstāvīgi, izmantojot e-studijas;
- veicināt savstarpējo komunikāciju, tādējādi mazinot sociālo atstumtību;
- veicināt sociālo partneru iesaistīšanu darba tirgus pieprasījumu analīzē IKT iemaņu jomā.
Programma: Kopienas iniciatīvas EQUAL programma Latvijai 2004. – 2006. gadam.
Projekta partneri: Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), Krāslavas rajona padome, Liepājas pilsētas dome, Preiļu rajona padome, valmieras pilsētas pašvaldība, Ventspils pilsētas dome
Nodrošināt Ventspils pilsētas un rajona invalīdiem attīstītu sociālās rehabilitācijas sistēmu, izmantojot IKT, kas ļautu efektīvi risināt šīs sociālās atstumtības iedzīvotāju riska grupas problēmas saistībā ar vienādu darba iespēju nodrošināšanu, pieejamību informācijai un sociālo līdzdalību.
Attīstīt sabiedriksās infromācijas sistēmas un e-pakalpojumus, lai uzlabotu pašvaldības darbību, nodrošinot sabiedrisko pakalpojumu kvalitātes un efektivitātes uzlabošanu, ka arī sabiedriskās līdzdalības palielināšanu valsts pārvaldē.