Current Size: 100%
Kursi
Ventspils Digitālais centrs ir īpaši specializējies pedagogu apmācībās, izstrādājot pielāgotas apmācību programmas, kas ļauj apgūtās zināšanas izmantot mācību metožu dažādošanai. Turpmāk skolotājiem tiks piedāvāti arī e-kursi, sniedzot iespēju mācīties jebkurā sev ērtā vietā un laikā!
Digitālais centrs pedagogiem regulāri piedāvā aktuālus apmācību kursus par dažādām mācību tēmām, kas palīdz nodrošināt mācību procesu atbilstoši programmas “Skola2030” nostādnēm. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, Digitālais centrs ir izstrādājis arī e-kursus, kas sniedz iespēju skolotājiem mācīties sev ērtā vietā, laikā un tempā. Šobrīd ir pieejami četri e-kursi, bet laika gaitā apmācību piedāvājuma klāsts tiks papildināts ar jaunām tēmām.
Ventspils Digitālā centra e-kursi pedagogiem:
E-kurss “Mājaslapas veidošanas pamati 7. klasei Skola2030 programmas apguvei datorikā”
- Darba organizēšanas forma.
- Ievads CSS, tās sintakse.
- Ievads JavaScript programmēšanas valodā, sintakse.
- Zīmēšana ar Java Script.
- Darbs ar datiem JavaScript valodā.
E-kurss “JavaScript pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 8. klasei”
- Ievads HTML ievades laukos, to izmantošana.
- Ievads datu masīvos, dažādas darbības ar datu masīviem (skaitīšana, aprēķini, nolasīšana, izvade mājaslapā).
- Failu augšupielāde un apstrāde mājaslapā – teorija, praktiski uzdevumi.
- Attēlu galerijas izveide mājaslapā 2 veidos.
- Datu grafiska attēlošana (vienkāršas diagrammas veidošana), vienkārši statistikas aprēķini (lielākā, mazākā vērtība, vidējā vērtība, to attēlošana diagrammā).
E-kurss “JavaScript pamati mācību programmas īstenošanai 9. klasei”
- Kas ir programmēšanas projekts, projekta dokumenta veidošana, aplikācijas skices pievienošana projekta dokumentam.
- Aplikācijas struktūras veidošana, izmantojot HTML elementus.
- Ievads Bootstrap, veidoto elementu noformēšana pēc izveidotās skices.
- JavaScript kods aplikācijas funkcionalitātei - punktu skaitīšana, izvade, piezīmju skaitīšana, punktu vēstures ierakstīšana teksta dokumentā u.c..
- Statistikas aprēķini no punktiem - diagrammas veidošana, aprēķinu rezultātu izvade.
E-kurss “Stundu sarakstu veidošana ar aScTimetables”
- Lietotnes bezmaksas izmēģinājuma versija.
- Pamatdatu ievadīšana.
- Stundu saraksta sastādīšana.
- Darbības ar gatavu sarakstu.
Pieteikties e-kursiem iespējams jebkurā laikā, aizpildot anketu: www.adre.se/ekursi. Piesakoties e-kursiem, interesentiem ir iespēja mācīties patstāvīgi, mācības notiek Moodle platformā, kur ir pieejami apmācību video, apraksti, instrukcijas un tīmekļa vietnes, kuras pasniedzējs ir ievietojis, lai veiksmīgi apgūtu kursu. Apgūstot kursu un paveicot uzdevumus, tiek izsniegts Ventspils Digitālā centra sertifikāts.

Ventspils Digitālais centrs aicina uzņēmējus un ikvienu interesentu, kurš darbojas mārketinga jomā, vēlas popularizēt savus produktus un pakalpojumus, piedalīties praktiskās apmācībās, kur tiks apgūti Google reklāmas kampaņu veidi un to izveides pamatprincipi, kā arī pareiza datu uzskaites izveide veiksmīgākai kampaņu darbībai.
Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 21., 27., 29. novembrī plkst. 17.00 – 18.30. Pieteikties apmācībām iespējams līdz 17. novembrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesgoogleads.
Google Ads ir interneta reklāmu platforma, kas ļauj uzņēmumiem un citiem reklāmas dalībniekiem izvietot reklāmas tiešsaistē, lai sasniegtu potenciālus klientus vai pircējus. Tā ir saistīta ar Google meklēšanas rezultātiem un dažādām citām vietnēm, kurās tiek parādītas reklāmas.
Apmācību “Google Ads, Google Analytics 4 un Google Tag Manager pamati” programma:
- “Search” kampaņu izveide:
- pamata iestatījumi, atslēgas vārdi, teksta un dinamiskās reklāmas, paplašinājumi.
- “Display” kampaņu izveide:
- pamata iestatījumi, mērķauditorijas, pamata baneru izveide.
- “Discovery” kampaņu izveide:
- pamata iestatījumi, mērķauditorijas, karuseļa reklāmas, pamata baneri.
- “Performance Max” kampaņu izveide:
- pamata iestatījumi, auditorijas signāli, teksta un attēlu reklāmas.
- Datu uzskaites iestatīšana:
- Google Analytics 4, Google Tag Manager (konversiju izveide, pārbaude).
- Izpratne par Google Analytics 4 pamatdatiem (realtime, konversijas, avotu salīdzināšana).

Ventspils Digitālais centrs aicina privātmāju īpašniekus un tehnoloģiju entuziastus piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā šoreiz stāstīs par iespējām un ieguvumiem, ko sniedz viedo tehnoloģiju izmantošana mājas apkures nodrošināšanā, par apkures veidiem, to trūkumiem un priekšrocībām.
Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā daudzveidīgas iespējas mājas apkures efektivitātes paaugstināšanai un enerģijas taupīšanai. Viedie risinājumi šajā jomā kļūst arvien pieejamāki un populārāki, piedāvājot plašas iespējas mājsaimniecībām kontrolēt un optimizēt mājas siltumapgādes sistēmu.
Bezmaksas pasākums norisināsies 5. decembrī plkst. 17.30 – 18.10 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, kā arī tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties Tehnoloģiju pēcpusdienai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesviedaapkure.
Tehnoloģiju pēcpusdienā “Viedā apkure” apskatāmās tēmas:
- Apkures veidi mājās: no tradicionālās malkas apkures līdz siltumsūkņiem.
- Gudrās (viedās) radiatoru termogalvas.
- Temperatūras un mitruma sensori, releji.
Ar savu pieredzi dalīsies Ventspils Digitālā centra pasniedzējs un IT jomas entuziasts Edgars Šifers. Dalībnieki, kuri atzīmēs, ka vēlas piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā tiešsaistē, Zoom pieslēgšanās saiti saņems e-pastā pasākuma dienā.
Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu macibas.vdc@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus piedalīties tiešsaistes apmācībās “Spēļošana kā mācību metode stundās”, kur būs iespēja iepazīties ar spēļošanas metodi un tās izmantošanu mācību procesā, kā arī praktiski sagatavot vienu mācību stundu ar spēļošanas elementiem.
Spēļošanā tiek izmantoti ar spēlēm saistīti elementi un principi, uzlabojot lietotāju iesaisti ar spēlēm nesaistītā kontekstā, piemēram, uzņēmējdarbības procesos, socializēšanās veicināšanā, izglītībā. Ņemot vērā skolēnu lielo interesi par dažādām videospēlēm, tiek pētīti veidi, kā izmantot spēles elementus mācību procesā, tādējādi padarot jaunu zināšanu apguvi saistošāku skolēniem un daudzveidīgāku.
Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 7., 9. un 10. novembrī plkst. 16.00 – 17.30. Pieteikties iespējams līdz 2. novembrim, aizpildot anketu: www.adre.se/spelosanamacibaspieteikties.
Tiešsaistes apmācību “Spēļošanā kā mācību metode stundās” programma:
- Ievads darba organizēšanā.
- Spēļošanas un virtuālās spēļošanas metodes, to galvenās atšķirības, priekšrocības un trūkumi darbā ar skolēniem.
- Spēļošanas piemēri.
- Digitālie rīki virtuālās spēļošanas metodes izmantošanai mācību stundās - Edapp mācību vide.
- Mācību spēles veidošana, izmantojot Genial.ly tiešsaistes rīku.
Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni ērtākam darbam), interneta pieslēgums un pieeja Zoom platformai. Nodarbības vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. Dalības maksa 24,61 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.
Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu macibas.vdc@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Nodot svētkos labus vārdus un siltus sveicienus var ne tikai ar pastkartīšu starpniecību, bet arī elektroniski, izveidojot digitālus apsveikumus, ko ērti nosūtīt ģimenes locekļiem un draugiem, lai arī kurā pasaules malā tie atrastos. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties darbnīcā, kurā būs iespēja vienkāršā veidā izveidot sirsnīgu apsveikumu GIF jeb kustīgu attēlu formātā, izmantojot savas mīļākās fotogrāfijas.
Tehnoloģiju nodarbība “GIF apsveikuma izveide” norisināsies 19. decembrī plkst. 17.15 – 18.45 Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Pieteikties nodarbībai iesējams līdz 17. decembrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesgif.
Nodarbības dalībnieki:
- iepazīs un izmēģinās dažādas attēlu rediģēšanas aplikācijas;
- “atdzīvinās” statiskas fotogrāfijas;
- lietos 3D attēlu efektus;
- izstrādās digitālu apsveikumu no savām fotogrāfijām.
Dalības maksa par nodarbību 7,35 EUR. Nodarbību vadīs pasniedzēja Dace Kamela. Nodarbībā vēlams izmantot personīgos viedtālruņus vai planšetdatorus. Nepieciešamības gadījumā planšetdators tiks nodrošināts uz vietas. Tāpat nodarbības dalībnieki tiek aicināti iepriekš sagatavot savas mīļākās fotogrāfijas digitālā formātā, kas tiks izmantotas GIF apsveikuma izveidē.
Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu macibas.vdc@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.
Mācību programma:
- Darba uzdevums un metodoloģija: iepazīšanās ar 3D modelēšanas pielietojuma iespējām dažādu mācību priekšmetu tēmu apguvē (piemēri dažādiem vecumposmiem matemātikā, informātikā un vizuālajā mākslā).
- Datorprogrammas Planner5d izmantošanas iespējas mācību procesa pilnveidošanā - digitālas telpas 2D un 3D vizualizācija: mērvienības apguve, mērījumu veikšana un aprēķini, 2D un 3D vizualizācija.
- Datorprogrammas TinkerCad izmantošanas iespējas mācību procesa pilnveidošanā – telpisku ķermeņu izveide un konstruēšana: laukuma, tilpuma un perimetra aprēķināšana, ģeometrisko ķermeņu virsmas izklājums un tādu terminu, kā mērvienība, mērvienību konvertācija, mērierīces, simetrija apguve.
- Praktiskais darbs – mācību materiāla izstrāde darbam ar skolēniem, izmantojot Planner5d vai Tinkercad programmu: mācību materiāla apraksta sagatavošana (pēc pasniedzējas dota piemēra), iekļaujot:
- mācību tēmu;
- sasniedzamos rezultātus;
- uzdevumu aprakstu;
- vērtējuma tabulu.
- Patstāvīgi izveidotā mācību materiāla prezentācija un tā pielietošanas metodiskais pamatojums.
Mācību programma:
- 3D modelēšanas tehnikas “TinkerCad”:
- stereometrija, telpisku ķermeņu izveide un konstruēšana;
- laukuma, tilpuma un parametra aprēķināšana;
- ģeometrisko ķermeņu virsmas izklājums;
- ģeometrisku terminu, formulu vizualizēšana;
- mērvienību konvertācija, mērierīces, simetrijas apguve;
- 3D objektu izveide;
- terminu apguve vizuālajā mākslā – perspektīva, optiskā ilūzija, telpiskā domāšana;
- eksperimentāla, praktiska un pētnieciskā darba veikšana dabā (projektu veidošana);
- Digitālā tēlniecība “Blender” programmā.
- Materiālu un gaismas simulācija “Blender” programmā:
- animācijas;
- vizuālo efektu;
- mākslas darbu;
- 3D modeļu;
- interaktīvu 3D lietotņu un datorspēļu veidošana.
- Praktiskais darbs – 3D objekta vai animācijas izveide konkrētam mācību saturam.
Mācību programma:
- Iepazīšanās ar Photoshop darba vidi:
- Jauna dokumenta izveidošana – izmērs, krāsa, kvalitātes uzstādījums;
- Objektu tranformēšana.
- Krāsu un efektu lietošana:
- Pildījums, līnija, gradienta veidošana u.c.;
- Efekti – ēna, spīdums, biezums u.c.
- Darbs ar slāņiem:
- Objektu izgriešana no attēla;
- Slāņa veidošana, pārvietošana;
- Slāņu filtru pielietošana.
- Teksta veidošanas pamati:
- Izmērs, fonti, krāsa;
- Teksta efekti un filtri.
Aktualizēt skolotāja zināšanas un prasmes veidot mājaslapas un vienkāršas programmas, izmantojot HTML, JavaScript un Bootstrap bibliotēku, lai īstenotu izglītības programmu 9. klasei datorikā.
Mācību programma:
- Iepazīšanās ar attēlu apstrādes pamatrīkiem:
- attēlu automātiska taisnošana – Crop Tool, Ruler Tool;
- attēlu deformēšana un ierāmēšana – Move Tool, Frame Tool;
- objektu griešana – Selection Tools, Magic Wand, Pen Tool.
- Krāsu filtru lietošana:
- Levels, Curves, Exposure, Vibrance, Hue/Saturation, Color balance, Photo filter, channel mixer, Invert, Posterize, Threshold, Gradient, Shadows/Highlights, Match color, Replace color.
- Masku veidošana:
- darbs ar slāņiem;
- slāņu filtru pielietošana;
- slāņu sapludināšana;
- darbs ar alfa kanāliem.
- Attēla apstrāde:
- sejas retušēšana – Spot Healing Tool, Patch Tool, Smart Blur u.c. filtri;
- bojātu, senu attēlu labošana.
- Praktiskais darbs – profesionālajai interesei un kompetencei atbilstoša digitālā dizaina darba veidošana:
- digitālā dizaina izveide, izmantojot efektus, sapludinot slāņus, pielietojot dažādus filtrus.
Mācību kurss pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem.
Mācību programma:
- Tiešsaistes dizaina rīka Postermywall izmantošanas iespējas mācību procesā;
- Digitālās zīmēšanas lietotnes Sketchpad izmantošana mācību materiālu veidošanai dabas izzināšanā un pētniecībai brīvā dabā, lasītprasmes un rēķinātpratības uzdevumu izstrādē.
- Programmas Video editor izmantošanas iespējas mācību procesa pilnveidošanā;
- Programmas PowerPoint izmantošana mācību darbam ar interaktīvo tāfeli;
- Praktiskais darbs – Mācību materiāla izveide un apraksta sagatavošana (pēc pasniedzējas dota piemēra), iekļaujot: mācību tēmu; sasniedzamos rezultātus; uzdevumu aprakstu; vērtējuma tabulu.
- Patstāvīgi izveidotā mācību materiāla prezentācija un tā pielietošanas metodiskais pamatojums.
Mācības Ventspils skolu pedagogiem.
Iepazīšanās ar attēlu apstrādes rīka Photopea darba vidi:
• jauna dokumenta izveidošana – izmērs, krāsa, kvalitātes uzstādījums;
• objektu transformēšana.
Krāsu un efektu lietošana:
• pildījums, līnija, gradienta veidošana, dabas krāsas, metāliskās krāsas u.c.;
• Efekti – ēna, spīdums, biezums u.c.
Darbs ar slāņiem:
• objektu izgriešana no attēla;
• Slāņa veidošana, pārvietošana;
• Slāņu filtru pielietošana.
Teksta veidošanas pamati:
• Izmērs, fonti, krāsa;
• Teksta efekti un filtri.
Mācību kurss Ventspils pirmsskolas pedagogiem.
1. Sketchpad - mācību materiālu veidošana aktivitātēm brīvā dabā, lasītprasmes un rēķinātpratības uzdevumu izstrādei.
2. PosterMyWall - gatavo veidņu izmantošana dizaina izveidē.
3. Video Editor - video materiāla veidošana.
4. PowerPoint izmantošana mācību darbam ar interaktīvo tāfeli.
Mācību programma skolu pedagogiem:
- Digitālo rīku izmantošana dabaszinātņu priekšmetu mācīšanā – iespēja pielietot starpdisciplāru mācību pieeju apvienojot dabaszinātnes, informācijas tehnoloģijas un mākslas.
- Kādi ir STEM, digitālo rīku, interaktīvu metožu izmantošanas ieguvumi, potenciālās problēmsituācijas. Praktiski piemēri dažādiem vecuma posmiem dabaszinātņu mācību priekšmetos (bioloģija, ķīmija, ģeogrāfija, fizika u.c.).
- Digitālais rīks Stop Motion Studio, tā lietošana, ar rīka palīdzību izveidotu materiālu demonstrējumi, kopīga paraugmateriāla izveide.
- Digitālais rīks Wordwall, tā lietošana, izveidotu materiālu demonstrācija, kopīga paraugmateriāla izveide.
- Prakstiskais darbs – mācību materiāla (video faila) izstrāde darbam ar skolēniem, izmantojot rīku Stop Motion Studio.
- Mācību procesam noderīga dabaszinātņu procesa attēlojoša mācību materiāla sagatavošana (pēc pasniedzēja dota piemēra), iekļaujot:
- mācību priekšmetu kurā materiālu var pielietot;
- mācību tēmu.
- Izveidotais video materiāls jāievieto moodle mācību kursa sadaļā.
Mācību programma:
- Iepazīšanās. Mācību ievads par STEM, STEAM pamatprincipiem, nozīmīgumu.
- Aplikāciju Terrarium un Antidote lietošana:
- izkārtojums, idejas to praktiskai pielietošanai mācību procesā;
- aplikāciju darbības demonstrēšana un testēšana.
- Tiešsaistes rīks diagrams.net:
- rīka lietošana, funkcijas, izkārtojums;
- idejas rīka praktiskai pielietošanai mācību procesā;
- ar rīka palīdzību izveidotu materiālu demonstrācija;
- kopīga paraugmateriāla izveide.
- Tiešsaistes rīks tango.us:
- rīka lietošana, funkcijas, izkārtojums;
- idejas rīka praktiskai pielietošanai mācību procesā;
- ar rīka palīdzību izveidotu materiālu demonstrācija;
- kopīga paraugmateriāla izveide.
- Individuāls praktiskais darbs:
- mācību materiāla izstrāde darbam ar skolēniem, izmantojot tiešsaistes rīku diagrams.net;
- mācību procesam noderīga dabaszinātņu temata/ procesa/ termina attēlošana (pēc pasniedzējas dotā piemēra 2. nodarbībā).
Programmas saturu veido attālinātas nodarbības Zoom un Moodle platformās, kas ietver tēmas teorētisko apskatu un demonstrējumus, kā arī praktisku izmēģinājumu un patstāvīgo darbu, lai apgūtu paņēmienus metodisko materiālu izveidei, izmantojot tiešsaistes bezmaksas rīkus Kahoot, Padlet un Mentimeter:
- Aptauju izveide;
- Diskusiju veidošana;
- Viedokļa noskaidrošana;
- Ideju ģenerēšana u.c.
Nodarbību noslēgumā pedagogi patstāvīgi izveido mācību materiālu, izmantojot kādu no apgūtajiem digitāliem rīkiem - Kahoot, Padlet un Mentimeter.
Mācību programma:
- Lietotnes bezmaksas izmēģinājuma versija:
- lietotnes lejupielādēšana un uzstādīšana;
- lietotnes reģistrēšana;
- jauna saraksta izveide, esošu sarakstu atvēršana;
- skolas pamatdatu ievadīšana;
- lietotnes palīga lietošana;
- lietotnes interfeiss.
- Pamatdatu ievadīšana un to parametri:
- mācību priekšmetu ievade;
- plašu jeb grupu ievade;
- kabinetu ievade;
- skolotāju ievade.
- Stundu saraksta sastādīšana
- padomdevēja izmantošana;
- manuālā stundu saraksta izveide;
- statistikas dati;
- testēšana;
- automātiskā stundu saraksta izveide.
- Darbības ar gatavu sarakstu
- dažādi priekšskatījuma režīmi;
- izdrukas;
- eksportēšana;
- saraksta publicēšana WEB.
Apmācību kursu iespējams noskatītes jebkurā sev ērtā laikā!
Mācību kurss ir lieliska iespēja tiem, kam nav vai ir neliela pieredze fotografēšanā, jo kursa ietvaros būs iespējams iepazīties ar fotokameras uzbūvi, fotografēšanas pamatprincipiem, dažādām tehnikām un žanriem, kā arī kompozīcijas un vizuālās komunikācijas pamatiem.
Zināšanu apliecinājums: Ventspils Digitālā centra sertifikāts
Mācību saturs:
- Spoguļkameras darbība:
- ISO iestatījumi.
- F, jeb diafragmas atvērums.
- Slēdža ātrums jeb shutter speed.
- Kadrēšana.
- Praktiskās nodarbības dienas gaišajā laikā.
- Praktiskās nodarbības dienas tumšajā laikā.
- Mājas darbs un tā analīze.
Nodarbību noslēgumā apmācību dalībnieki izvēlēsies, kuras no savām uzņemtajām fotogrāfijām likt izstādē Ventspils Digitālajā centrā.
Mācību saturs:
- Google konta izvede un personalizēšana
- Google diska pārvaldīšana, datņu un mapju organizēšana;
- Google dokumentu izveide un kopīgošana ;
- Google aptaujas izveidošana ar Google Forms palīdzību;
- Darbs ar Google Jamboard;
- Google pakalpojumu izmantošana viedierīcēs.
Mācību programma:
- Darba uzdevums un metodoloģija.
- Iepazīšanās ar canva.com darba vidi:
- jauna dokumenta izveidošana;
- objektu transformēšana;
- elementu ievietošana;
- slaidu animācijas veidošana;
- darbs ar tekstu;
- materiālu lejupielāde, kopīgošana.
- Dažādu materiālu izveidošana soc. tīkliem:
- attēlu augšupielāde, apstrāde;
- animētu elementu ievietošana.
- Iepazīšanās ar photopea.com darba vidi:
- jauna dokumenta izveidošana – izmērs, krāsa, kvalitātes uzstādījums;
- objektu transformēšana;
- attēlu apstrāde, retušēšana.
- Darbs ar slāņiem, efektiem un filtriem:
- slāņu masku lietošana;
- slāņa efektu lietošana;
- slāņu filtru pielietošana.
Pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programma. Saskaņota ar Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldi 2018.gada 23.augustā, protokols Nr.7.
Programmas saturu veido klātienes nodarbības, kas ietver gan demonstrāciju, gan praktisku individuālo darbu, lai apgūtu:
• zināšanas par vizuālās programmēšanas valodu Scratch un prasmes to lietot algoritmu pierakstam;
• prasmes kodēt un atkļūdot programmas vizuālās programmēšanas valodā Scratch;
• prasmes analizēt programmas kodu vizuālās programmēšanas valodā Scratch;
• spējas rosināt skolēnu interesi par programmēšanu kā efektīvu līdzekli ikdienas un mācību uzdevumu risināšana.
Zināšanu apliecinājums: Ventspils Digitālā centra sertifikāts.
Mācību procesā ir iekļauta gan teorija, gan praktiska darbošanās, lai:
- Iepazītos ar dažādām iespējamām vidēm Java Script programmēšanai;
- Iepazītos ar Java Script pamatelementiem – sintakse, mainīgie, funkcijas, datu izvade;
- apgūtu zīmēšanas pamatus Java Script vidē - zīmēt ar četrstūriem, apli, līniju;
- apgūtu prasmi mainīt uzzīmētām figūrām parametrus – krāsu, stilu.
- izprastu masīva būtību un veiktu pamatdarbības ar to;
- apgūtu datņu augšupielādes iespējas ar Java Script;
- iemācītos dažādos veidos izvadīt datus no datnēm.
Mācību programma:
- Darba metodika:
- ieskats lietišķajā valodā un tās ortogrāfijā;
- ieteikumi e-pasta izveidošanai lietišķai saziņai.
- Ievads MS Word darba vidē (galvenās rīkjoslas un lapas iestatījumi).
- Iesnieguma rakstīšana un noformēšana.
- CV rakstīšana un noformēšana.
- Elektroniskās vēstules rakstīšana un noformēšana.
- Praktiskais darbs – izvēlies vienu lietišķu dokumentu un uzraksti tam savu versiju (iesniegums, CV vai vēstule):
- rakstot ievēro lietišķās valodas principus;
- ortogrāfijas (pareizrakstības) noteikumus.
- Iepazīšanās ar DaVinci Resolve programmu, montāžu un animāciju:
- video klipu un bilžu ievietošana, griešana un kombinēšana;
- animācija;
- mūzikas lietošanas pamati un ritmiska montāža.
- Krāsu un gaismu apstrāde “DaVinci Resolve”, video klipu estētiskā apstrāde:
- krāsu teorijas lietošana un krāsu korekcijas pamati.
- Kompozīcijas pamati filmēšanai, pašu veidota video materiāla lietošana:
- kompozīcijas pamati un kompozīcijas programmu lietošana viedtālruņos;
- pašu filmēta materiāla lietošana un sinhronizācija no viedierīcēm.
- YouTube video žanru veidu un stilistika:
- izglītojošu, izklaidējošu un mārketingam paredzētu video veidošanas žanri un etiķete;
- YouTube kanāla izveide, video augšupielāde un straumju veidošana.
- Praktiskais darbs – sava video veidošana:
- scenārija sagatavošana;
- video materiālu arhīvi un lietošanas tiesības;
- balss un teksta lietošana, datora ekrāna ierakstīšana;
- mūzika, skaņas efekti, video un bilžu materiālu sagataves.
Mācību programma:
- Atkārtojums:
- darba lapas struktūra;
- datu ievade un noformēšana;
- darbgrāmatas drukāšanas iespējas.
- Aprēķinu veidošana Excel darblapā:
- automātisko funkciju ievietošana darblapā un to pielietošana;
- formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā formula;
- loģiskā funkcija IF;
- dažādu specializēto funkciju izmantošana, piemēram, skaitīšanas funkcijas (COUNTIF, COUNTIFS), summēšanas funkcija (SUMIF) un citas.
- Funkcijas darbam ar tekstu:
- teksta funkcijas (LEFT, RIGHT, MID, CONCATENATE, UPPER, LOWER, PROPPER).
- Darblapas un tabulas datu organizēšana:
- datu padziļināta filtrēšana un atlase;
- starpsummu veidošana;
- validācija.
- Datu attēlošana izmantojot diagrammas:
- diagrammu tipi un to pielietojums;
- diagrammu veidošana.
- Darbs ar lielām tabulām:
- vērtību uzmeklēšana sarakstā (funkcija VLOOKUP, HLOOKUP);
- datu analīze ar rakurstabulām.
Mācību programma:
- Aprēķinu veidošana un datu analizēšana:
- formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā adresācija;
- loģiskā funkcijas (IF, SUMIF, COUNTIF, COUNTIFS u.c.);
- datu filtrēšana un atlase.
- Darbs ar lielām tabulām:
- vērtību uzmeklēšana sarakstā (funkcija LOOKUP, INDIRECT u.c.);
- rakurstabulas un Pivot diagrammas.
- Darblapu pārbaude:
- nederīgus datu nodzēšana un formulu kļūdu novēršana;
- formulu pārskatīšana un novērtēšana.
- Darbs ar vairākām darbgrāmatām:
- datu konsolidēšana;
- šūnu savienošana dažādās darbgrāmatās;
- hipersaites.
- Excel vides pielāgošana un dokumenta aizsardzība :
- nosacījumformatējuma lietošana;
- dokumentu un failu aizsardzība;
- darbgrāmatu koplietošana;
- darbgrāmatas rekvizītu atjaunināšana.
- Makrokomandu veidošana lietotāja darba automatizācijai:
- makro veidošana;
- makro rediģēšana;
- makro piešķiršana pogai;
- makrokomandas koda sagatavošana VBA valodā.
Mācību programma:
- Aprēķinu veidošana un datu analizēšana:
- pamatfunkcijas (COUNT, MAX, SUMIF, PRODUCT, INT u.c.);
- datu filtrēšana un atlase.
- Darbs ar lielām tabulām:
- vērtību uzmeklēšana sarakstā (funkcija LOOKUP, INDEX, INDIRECT, MATCH, SORT u.c.);
- rakurstabulas, Pivot diagrammas, rīku panelis un datu griezumi;
- PowerPivot un datu modelēšanas metodes.
- Makrokomandu veidošana lietotāja darba automatizācijai:
- makro veidošana un rediģēšana, makro piešķiršana pogai;
- makrokomandas koda sagatavošana VBA valodā.
Mācību programma:
- MS Darba vide:
- Darbalapas struktūra;
- Teksta ievadīšana šūnās;
- Šūnas satura noformēšana.
- Skaitļi noformēšana šūnā:
- Skaitļu pieraksta veidi, noformēšana;
- Līniju pievienošana un noformēšana;
- Darbgrāmatas saglabāšana un darblapu kopēšana, pārvietošana.
- Vienkārši aprēķini:
- Vienkāršu formulu veidošana un pieraksta veidi;
- Vienkāršu aprēķinu veikšana ikdienas darbā.
- Automātisko funkciju izmantošana:
- Funkciju uzbūve un pierakstu veidi;
- Funkcijas SUM, AVERAGE, COUNT, MIN, MAX;
- Funkciju pielietojums uzdevumos.
- Darbs ar lielām datu tabulām:
- Datu filtrēšana;
- Darbgrāmatas pielāgošana drukāšanai.
Mācību programma:
- Darba metodoloģija un organizēšanas forma. Ievads MS PowerPoint vidē, pamata rīku apskats un aktualizācija:
- slaidu izkārtojums;
- slaida aizpildīšana ar dažādiem objektiem – attēli, diagrammas u.c.;
- objektu animācijas.
- Mūsdienīgas prezentācijas koncepts.
- Vienkāršu rīku izmantošana mūsdienīgu slaidu veidošanā un noformēšanā.
- Animācijas trigeru izmantošana veiksmīgai interaktīvai prezentācijas veidošanai.
- Praktiska interaktīvas prezentācijas izveidošana par jebkādu tēmu, izmantojot:
- mūsdienīgas prezentācijas konceptu;
- dažādus objektus;
- animāciju trigerus.