Digitālā centra jaunie robotikas speciālisti piedalīsies sacensībās Siguldā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālā centra jaunie robotikas speciālisti piedalīsies sacensībās Siguldā

Sestdien, 25.februārī, Ventspils Digitālā centra robotikas entuziastu komanda dosies uz Siguldu, kur notiks sacensības “Siguldas Robotu kauss 2017”. Digitālā centra komandu, kuras nosaukums ir “Project Sumo”, veidos trīs LEGO Sumo disciplīnas roboti, kurus robotikas pulciņa ietvaros būvēja un programmēja nodarbību audzēkņi.

Paulis Jēkabsons un Jānis Edgars Neimanis startēs sacensībās ar robotu "Robotboys", Miks Kristers Ozoliņš ar robotu ''MikMiks'', savukārt Aleksandra Šalgina un Jānis Krists Platais cīnīsies ar pašu veidoto  robotu "SampleBot".

Sākot ar 2016.gada septembri, Ventspils Digitālais centrs piedāvā skolēniem bezmaksas interešu izglītības nodarbības “Robotika”. Iepriecinoši, ka Ventspils skolēnu, īpaši 2. – 4. klašu posmā, bija tika liela, ka nācās veidot papildgrupas. Robotikas nodarbības tiek organizētas trīs grupās:  1. grupā darbojas 2. – 4. klašu skolēni, 2. grupā 5. – 8. klašu jaunie robotikas speciālisti, bet 3. grupa atvēlēta 9. – 12. klašu interesentiem.

Skolotāju Lāsmas Mencendorfas un Kārļa Grundšteina vadībā šogad Digitālā centra robotikas nodarbības apmeklē 60 skolēni. Skolēniem ir iespēja darboties ar bagātīgu tehnikas klāstu, jo pulciņa vajadzībām, pateicoties Ventspils pilsētas Domes atbalstam, iegādāti jaunākās paaudzes roboti: Lego Mindstorms EV3, Tetrix un SumoBoy.

Lai skolēni varētu ne tikai aizrautīgi darboties, robotus būvējot, bet arī sacensties ar saviem vienaudžiem, Digitālais centrs rūpējas par iespēju piedalīties arī dažādās robotikas sacensībās. Šajā mācību gadā Digitālā centra robotikas pulciņa dažādu grupu pārstāvji ir piedalījušies gan Transporta un sakaru institūta Robotikas turnīrā Rīgā, gan Lego Mindstorms robotu futbola turnīrā Liepājā, gan Ventspils Jaunrades nama Kausa izcīņā robotikā.

Robotus plašākam skolēnu pulkam Digitālais centrs piedāvāja iepazīt Ziemas IT skolas nodarbībās, organizējot robotu cīņas. Interesantas aktivitātes plānotas arī Pavasara IT skolā martā un Vasaras IT skolā jūnijā un jūlijā. Plašās robotikas iespējas Digitālā centra pulciņu skolotāji izmanto, integrējot tos arī citu nodarbību, piemēram, programmēšanas, datorzinību pamatu u.c., saturā.