Digitālais centrs iesaistījies projektā jauniešu digitālo prasmju attīstībai | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālais centrs iesaistījies projektā jauniešu digitālo prasmju attīstībai

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Microsoft Latvia realizē projektu “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam”. Projekta ietvaros Ventspils Digitālā centra apmācību vadītājas Dace Bergmane un Ilze Grinfogele piedalījās apmācībās un šobrīd gūtās zināšanas nodod tālāk skolēniem.

Projekta mērķis ir attīstīt jauniešu digitālās prasmes, kuras nākotnē būtu nepieciešamas profesijās, kas saistītas ar tehnoloģijām, kā arī sniegt atbalstu skolotājiem, kas veic inovatīvas jauniešu apmācības. Projekta pirmajā kārtā, kas norisinājās šī gada pavasarī, tika apmācīti 20 pasniedzēji, no dažādiem Latvijas reģioniem, tai skaitā 2 pasniedzēji no Ventspils Digitālā centra. Šobrīd norisinās projekta otrā kārta, kuras ietvaros apmācītie pedagogi vada nodarbības kopumā 400 jauniešiem vecumā no 12 līdz 26 gadiem.

Projekta dalībniekiem sagatavoti četri mācību moduļi – “Digitālais mārketings”, “Mājas lapu veidošana”, “Multimediju satura veidošana” un “Datorspēļu veidošana”.

Ventspils Digitālā centra pasniedzējas pasniedz trīs mācību moduļus. Dace Bergmane māca “Digitālo mārketingu”, kur jauniešiem jāapgūst dažādi e-komunikācijas kanāli; reklāmas kampaņu veidošana, izmantojot sociālo mediju rīkus; prasmes darbā ar datu analīzes rīkiem u.c.

Savukārt pasniedzēja Ilze Grinfogele jauniešiem māca “Multimediju satura veidošanu” un “Datorspēļu veidošanu”. Mācību modulis “Multimediju satura veidošana” ietver multimediju projektu izstrādi, tai skaitā video un audio apstrādi, 3D un 2D animāciju izveidi. Savukārt modulis “Datorspēļu veidošana” sniegs informāciju par jaunākajām tendencēm datorspēļu izstrādē. Šī moduļa ietvaros jaunieši apgūs datorspēles koncepcijas dizaina izstrādi, kā arī programmēšanas prasmes.

Ventspils Digitālā centra pasniedzējas apmācīs 20 jauniešus katrā modulī no Ventspils mūzikas vidusskolas un Ventspils 2. pamatskolas. Skolēni gūs zināšanas klātienes nodarbībās, bet iegūtās zināšanas izmantos, lai pastāvīgi izstrādātu projektu, kas  tiks prezentēts skolās plašākam skolēnu pulkam, lai ieinteresētu un popularizētu digitālo prasmju lietderību. Labākie un veiksmīgākie darbi piedalīsies konkursā, ar iespēju iegūt atzinības balvu starp pārējiem dalībniekiem citos Latvijas novados.

Plašāka informācija par projektu atrodama šeit.