Noslēgusies Digitālā centra organizētā Pavasara IT skola „Ideju pavasaris” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Noslēgusies Digitālā centra organizētā Pavasara IT skola „Ideju pavasaris”

Laikā, kad vispārizglītojošo skolu audzēkņiem pienākas atpūta no mācību procesa, skolēni bija aicināti saturīgi pavadīt brīvlaiku Digitālā centra organizētajā Pavasara IT skolā „Ideju pavasaris”. Trīs dienu garumā 175 skolēni piedalījās dažādās radošajās darbnīcās.

Jaunākie pasākuma dalībnieki veidoja kustīgas animācijas filmas „Stop Motion” darbnīcā, personalizētus magnētiņus Digitālās mājturības nodarbībās un radoši darbojās pie sava Miniona tēla izveides. Foto un video triku darbnīcā bērni eksperimentēja ar dažādām bildēm un veidoja neparastus tēlus. Skolēniem fantāzija strādā un to varēja manīt arī pēc izveidotajiem darbiem, kurus novērtēja ne tikai pasniedzējs, bet arī paši audzēkņi.

Vecāko klašu skolēniem uzdevumi darbnīcās kļuva sarežģītāki, bet ne mazāk radoši. Digitālās mājturības darbnīcā tika veidotas personalizētas fotogrāfijas uz koka virsmas, kā arī neparasti dizaina priekšmeti, izmantojot koku, naglas un diegu. Digitālajā inženieru laboratorijā skolēni programmēja un veidoja spīdošas un pīkstošas elektriskās ķēdes. Savukārt azartiskākās aktivitātes norisinājās „Roboti sporto” nodarbībās, kur jaunieši ar pašu izveidotiem robotiem piedalījās stafetē un sacentās ar citiem dalībniekiem.

Ņemot vērā labās atsauksmes no pasākuma dalībniekiem un viņu vecākiem, kā arī pieaugošo interesi, Digitālais centrs arī turpmāk plāno piedāvāt skolēniem gūt zināšanas par mūsdienu tehnoloģiju iespējām, radoši pavadīt savu brīvo laiku un iepazīties ar jauniem draugiem.