Uzmanības centrā datu drošība mobilajās ierīcēs | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Uzmanības centrā datu drošība mobilajās ierīcēs

Otrdien, 14. martā, Ventspils Jauniešu mājā norisinājās Ventspils Digitālā centra organizētais pasākums “Ventspils ICT cluster TechMeetup”, kura laikā tika prezentētas tēmas par datu drošību mobilajā ierīcēs un aplikāciju izstrādes iespējām.

Pasākuma laikā ar prezentācijām uzstājās informācijas tehnoloģijas speciālists Kalvis Kalniņš un „Banka Citadele” pārstāvji – Dmitrijs Beloborodovs un Dmitrijs Buzdins. Tika stāstīts un rādīts, kā, izmantojot Firebase, izstrādāt mobilās un WEB aplikācijas, cik nozīmīga ir SSL Pinning izmantošana mobilo aplikāciju aizsardzībai, kā arī demonstrēts, cik vienkārši var uzlauzt Android viedtālruni.

Kā norāda pasākuma apmeklētājs Matīss Maltisovs, skatītās tēmas ir interesantas un aktuālas. Īpašu uzmanību piesaistīja SSL Pinning lietošanas iespējas, jo kā uzņēmuma pārstāvjiem, tā arī jebkuram mobilā telefona lietotājam ir svarīgi, ka dati starp serveri un telefonu netiks pārtverti un nenonāks trešo personu rīcībā. To nodrošina datu skriptēšana jeb šifrēšana, un tā ir iespēja pašiem parūpēties par savu datu drošību un novērst iespējamos riskus.

Savukārt, lielākās diskusijas dalībnieku vidū raisīja demonstrācija par to, cik vienkārši ir iespējams uzlauzt Android viedtālruni, piekļūt telefona saturam – gan failiem, gan kontaktiem, pieslēgties kamerai un izsūtīt īsziņas, telefona īpašniekam to pat nenojaušot. Tika pārrunātas iespējas, kā no tā izvairīties un kam pievērst uzmanību pirms mobilajā telefonā tiek lejupielādēta nezināma aplikācija.

Šāda veida pasākumi, kas ir paredzēti gan dažādu IKT (informācijas un kumunikācijas tehnoloģijas) uzņēmumu un iestāžu pārstāvjiem, gan topošo IKT speciālistiem, tiek organizēti Ventspils Digitālajam centram sadarbojoties ar vietējiem uzņēmumiem.

Arī turpmāk tiek plānoti “Ventspils ICT cluster Meetup” pasākumi. Aicinām sekot līdzi informācijai Ventspils Digitālā centra mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv un sociālo tīklu kontos.

Fotogrāfijas autors – Juris Presņikovs