Ventspilī veikti nozīmīgi soļi pirmās datorredzes laboratorijas sporta tehnoloģijām izveidei | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspilī veikti nozīmīgi soļi pirmās datorredzes laboratorijas sporta tehnoloģijām izveidei

Šajā pavasarī Ventspilī veikti nozīmīgi soļi Eiropā pirmās sporta tehnoloģiju datorredzes laboratorijas izveidei. 2017.gada 31.janvārī SIA PlayGineering Systems ieguva atbalstu Ventspils pilsētas pašvaldības IKT pilotprojektu konkursā un uzstādīja nepieciešamo aparatūru uzņēmuma izstrādāto inovatīvo produktu testēšanai reālu spēļu laikā un, balstoties uz testa rezultātiem, attiecīgai produktu tālākai pilnveidei.

Projekta realizācijas laikā Olimpiskajā centrā “Ventspils” uzstādīts ne tikai serveris, bet arī atbilstošas profesionālas kameras un uzņēmuma izstrādātā PlayAnalytics sistēma, kas nodrošina spēlētāju izsekošanu spēļu laikā, datu radīšanu komandas un individuālo spēlētāju taktikas pilnveidei un snieguma analīzei (real-time player tracking and analitycs).

Šobrīd PlayGineering struktūrvienībā Ventspilī darbojas datorredzes ekspertu komanda astoņu cilvēku sastāvā, divi no tiem pieņemti projekta realizācijas laikā, proti, radītas divas jaunas darba vietas. Kopumā pašvaldība un PlayGineering kopā projektā jau ieguldījuši vairāk kā 50 tūkstošus eiro.

Tāpat projekta realizācijas laikā testēti inovatīvi, uz datorredzi un mākslīgo intelektu balstīti spēlētāju izsekošanas risinājumi, kas ir unikāli ar to, ka spēlētājiem nav nepieciešams piestiprināt īpašus raidītājus (tags). Šis ir nozīmīgs solis ceļā uz tāda līmeņa statistiskās analīzes datu iegūšanu, automatizētu spēļu filmēšanu ar vairākām kamerām bez operatoru iesaistes, video tiesāšanas un vārtu fiksēšanas sistēmu, kādus šobrīd izmanto NBA un NHL.

2017.gada 4.maijā notika BK Ventspils spēle ar Barons Kvartāls, kuras laikā tika iegūti analītikas dati. Tie parāda abu komandu rezultatīvāko spēlētāju, attiecīgi, Andreja Gražuļa (BK Ventspils) un Tailera Larsona (Barons Kvartāls) pārvietošanos l1. ceturtdaļā, kā arī tās vietas laukumā, kur basketbolisti atradušies visbiežāk. Otrajā vizuālajā materiālā savukārt redzamas piespēļu atdošanas vietas, to intensitāte un dinamika.

Treneriem šie dati dod iespēju novērtēt katra spēlētāja darbības un to lietderību laukumā, kā arī komandas vājās vietas, piemēram, pozīcijas no kurām ielaists visvairāk punktu. Pieejamie dati un to analīze palīdz taktiski labāk sagatavoties spēlei pret konkrētu pretinieku.