Ventspils Digitālais centrs saņem Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas atzinību | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs saņem Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas atzinību

Ceturtdien, 2. februārī, Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) konferencē “Atvērtās tehnoloģijas izaugsmei” Ventspils Digitālais centrs saņēma atzinību par izcilu atvērtības principu ievērošanu efektivitātes un kvalitātes nodrošināšanā.

Ventspils Digitālais centrs LATA balvai bija izvirzīts kā viens no trim pretendentiem galvenajai balvai nominācijā “Atvērtākā iestāde” par visaptverošu atvērtā pirmkoda programmatūras risinājumu ieviešanu Ventspils pilsētas pašvaldības darbības un pakalpojumu nodrošināšanā. Galveno balvu šajā nominācijā ieguva Latvijas Nacionālais arhīvs.

Atvērtā koda risinājumi tika izveidoti ar mērķi nodrošināt pašvaldības IKT infrastruktūras visu galveno elementu – kopējas lietotāju autentifikācijas un autorizācijas sistēmas, e-pasta, koplietojama kalendāra un failu sistēmas funkcionalitāti, izmantojot atvērtā koda risinājumus. Darba gaitā, lai paaugstinātu tehniskās infrastruktūras pārvaldības iespējas un samazinātu šim nolūkam nepieciešamo resursu patēriņu, uz atvērtā koda risinājumu bāzes izveidoti risinājumi serveru virtualizācijai, lietotāju datoru, uz tiem instalējamās programmatūras un datortīkla aparatūras darbības un pārvaldības nodrošināšanai.

Informācija par LATA pieejama mājas lapā www.lata.org.lv.