Iepazīstina ar IKT pilotprojektu programmas 2. kārtā realizētajiem projektiem | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Iepazīstina ar IKT pilotprojektu programmas 2. kārtā realizētajiem projektiem

Otrdien, 30. janvārī, Ventspils Galvenajā bibliotēkā notika šī gada pirmais “Ventspils ICT cluster Meetup” pasākums, kura ietvaros bija iespēja iepazīties ar Ventspils pilsētas pašvaldības IKT pilotprojektu programmas 2. kārtā realizētajiem viediem risinājumiem.

Uzņēmuma “TestDevLab” projektu vadītāja Megija Ķeniņa pasākuma apmeklētājus iepazīstināja ar izstrādāto Ventspils sabiedriskā transporta aplikāciju un tās piedāvātajām iespējām. Izstrādātās lietotnes mērķis ir palīdzēt uzlabot pilsētas iedzīvotāju un viesu pārvietošanos pilsētas publiskajā transportā, piedāvājot precīzu informāciju par sabiedriskā transporta maršrutiem. Uzņēmums plāno turpināt sadarbību ar pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, lai uzlabotu aplikāciju.

Uzņēmuma “ĢeoDATI” valdes loceklis Aigars Ansbergs prezentēja izstrādāto ģeotelpisko datu publicēšanas platformu 4 dimensijās, kas ir jauna internetā bāzēta vide daudzdimensiju objektu izvietošanai, uzglabāšanai un apmaiņai ar citiem lietotājiem. Uzņēmuma izstrādātais produkts nominēts arī “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balvai 2017” kategorijā ‘Izcilākais tehnoloģiju risinājums biznesā”.

SIA ”MAZZY” pārstāvis Viesturs Seļmanovs - Plešs stāstīja par IKT pilotprojekta programmas ietvaros realizēto projektu „Ēku monitorings un resursu attālināta uzskaite – sadalīšana”. Izstrādātais risinājums nodrošina daudzdzīvokļu māju un biroju individuālu energoresursu patēriņa uzskaiti, sadali un vides kvalitātes monitoringu.