Jaunumi

Iespēja digitalizēt video kasetes Ventspils Digitālajā centrā

Ventspils Digitālais centrs aicina iedzīvotājus izmantot iespēju vērtīgās atmiņas, kas iemūžinātas video kasetēs, pārvērst mūsdienīgākā formātā, padarot tās vieglāk apstrādājamas un drošāk glabājamas.

Videokasetes ieteicams digitalizēt, jo laika gaitā VHS kasetes nolietojas un sākotnējais video materiāls zaudē kvalitāti – krāsas var palikt blāvākas un rodas švīkas. Ventspils Digitālajā centrā iespējams pārrakstīt VHS, VHS-C un MiniDV kasetes uz MPEG4 vai DVD formātiem.

MPEG4 formāts ļauj video atskaņot ar datora, planšetdatora, viedtālruņa, atsevišķu televizoru palīdzību, kam iebūvēta MPEG4 atskaņošanas iespēja. Savukārt DVD formāts ļaus video materiālu atskaņot atsevišķos datoros, kuri ir aprīkoti ar DVD disku lasītāju vai speciālā DVD disku atskaņotājā. Pakalpojuma cena – 3 EUR + DVD matrica. Interesentiem iespējams līdzi ņemt arī savus datu nesējus, kā piemēram DVD diskus, USB zibatmiņas, ārējos cietos diskus u.c.

Ventspils Digitālais centrs aicina iedzīvotājus ņemt vērā, ka kasetes pārrakstīšana prasa tikpat daudz laika, cik videokasetē ierakstītais materiāls, proti, ja video kasetē ir 4 stundu  materiāls, tās pārrakstīšana arī prasīs 4 stundas. 

Neskaidrību vai jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Ventspils Digitālo centru, rakstot e-pastu uz [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.