Jaunumi

Iespēja pieteikties 3D projektēšanas un modelēšanas apmācībām

Ventspils Digitālais centrs plāno organizēt datorizētās projektēšanas un 3D modelēšanas programmu apmācības sadarbībā ar “InfoEra Latvia”. Pirms tam interesenti tiek aicināti līdz 15. jūnijam aizpildīt aptauju, lai noskaidrotu, kuras programmas būtu vispieprasītākās. Aptauja pieejama šeit: www.ej.uz/3D-modelesana.

Balstoties uz aptaujas rezultātiem, augustā tiks komplektētas mācību grupas un izsludināta reģistrēšanās uz konkrētām nodarbībām.

Šoreiz interesentiem tiek piedāvāts apgūt gan programmas, kas lielu interesentu atsaucību guvušas jau iepriekš, kā piemēram, AutoCAD, SketchUp un Inventor, gan arī tādas programmas, kas Ventspils Digitālajā centrā tiks piedāvātas pirmo reizi, kā piemēram, Autodesk Revit Architecture un Bluebeam.

Īsumā par programmām:

  • AutoCAD ir populārākā automatizētās projektēšanas un projektu dokumentācijas sagatavošanas sistēma. Programmas darba vide ir viegli saprotama, pielāgojama individuālām prasībām un apgādāta ar rīkjoslām, kas paredzētas ātrai un kvalitatīvai projektēšanai. Ar AutoCAD palīdzību tiek radīti dažādas sarežģītības divdimensiju un trīsdimensiju projekti arhitektūras un būvniecības, mašīnbūves, ģenerālās plānošanas, ģeodēzijas u.c. jomās.
  • SketchUp ir ātri apgūstama un intuitīvi lietojama programmatūra, ko izmanto 3D skiču zīmēšanai.
  • Inventor ir 3D modelēšanas programmatūra digitālu 3D prototipu radīšanai, kurus izmanto simulācijām, vizualizācijām un rasējumu ģenerēšanai un tā ir bieži lietotās programmas SolidWorks analogs.
  • Autodesk Revit Architecture programmatūra ir spēcīga būves informācijas modelēšanas (BIM) programma, kas izstrādāta ņemot vērā arhitektu vajadzības un prasības. To izmanto būvju projektēšanai no agrīnās konceptuālās fāzes līdz pat darba rasējumiem. Tajā apvienoti rīki arhitektūras, ēku iekšējo inženiertīklu, būvkonstrukciju un celtniecības vajadzībām.
  • Bluebeam optimizē darbu ar PDF failiem. Programma sniedz PDF failu salīdzināšanas, komentēšanas un organizēšanas iespējas, kā arī apjomu iegūšanu no PDF rasējumiem.  Ar spraudņu palīdzību ir iespējams automatizēt rasējumu veidošanu no datorprogrammām AutoCAD un Revit.

Ja iedzīvotāji izrādīs interesi par programmas “Bluebeam” apgūšanas iespējām, “InfoEra Latvia” speciālisti Ventspilī jūnija beigās organizēs iepazīšanās lekciju, lai pastāstītu vairāk par šīs programmas iespējām.  Neskaidrību vai jautājumu gadījumā aicinām rakstīt e-pastu [email protected] un zvanīt pa tālruni 63607607.