Mašīnmācīšanās – šodiena vai rītdiena? | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Mašīnmācīšanās – šodiena vai rītdiena?

Ceturtdien, 15. novembrī, plkst. 18:00 Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Ventspils Biznesa atbalsta centru aicina informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares pārstāvjus apmeklēt “Ventspils ICT cluster Meetup” pasākumu, kas šoreiz veltīts mašīnmācīšanās tehnoloģijai.

Mašīnmācīšanās ir mākslīgā intelekta apakšnozare, kurā nodarbojas ar tādu algoritmu izstrādi, kuri ļauj datoriem uzlabot lēmumu pieņemšanu, pamatojoties uz empīriskiem datiem, tādiem kā sensoru datiem vai datubāzēm. Mašīnmācīšanās ir saistīta ar algoritmiem, kuri ļauj mašīnai mācīties ar induktīvu pieņēmumu palīdzību, balstoties uz novērojumu datiem, kuri attēlo nepilnīgu informāciju par statistisku fenomenu.

Pasākumā aicināti piedalīties Ventspils informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozarē strādājošo uzņēmumu un iestāžu pārstāvji, kā arī jebkurš cits interesents. Pasākums norisināsies Ventspils Digitālā centra telpās, Akmeņu ielā 3.

Pasākuma programma:

  • plkst.17:50 Ierašanās, reģistrēšanās;
  • plkst. 18:00 “Kas ir mašīnmācīšanās?”, Sandra Linaberga, uzņēmuma Accenture Latvia pārstāve;
  • plkst. 18:10 “Mašīnmācīšanās – jēgpilna tehnoloģija”, Muntis Rudzītis, uzņēmuma Emergn Latvia pārstāvis;
  • plkst. 18:30 “Mašīnmācīšanās inovāciju projektos”, Agris Traškovs, uzņēmuma Accenture Latvia pārstāvis;
  • plkst. 18:50 Paneļdiskusija: “Mašīnmācīšanās – šodiena vai rītdiena?”, piedalās Muntis Rudzītis, Gundars Minalgo (AS “Emergn”), Agris Traškovs, Egons Spalāns (Ventspils pilsētas dome) un Gundars Bergmanis – Korāts (Ventspils Augstskolas viedo tehnoloģiju pētniecības centrs);
  • plkst. 19:40 Uzkodas, informācijas un pieredzes apmaiņa neformālā gaisotnē.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Interesenti aicināti reģistrēties dalībai pasākumā šeit: https://ej.uz/clustermeetup13.