Jaunumi

Noslēgušās Ventspils Digitālā centra organizētās Ziemas IT skoliņas nodarbības

Skolēnu Ziemas brīvlaikā Ventspils Digitālajā centrā notika aktīva rosība, jo no 28. decembra līdz 5. janvārim vairāk nekā 200 Ventspils 1. līdz 11. klašu skolēni apmeklēja Ziemas IT skoliņas “Suņa gadu gaidot” nodarbības.

Ventspils Digitālajā centrā skolēniem bija iespēja apgūt jaunas prasmes, darboties ar mūsdienīgām tehnoloģijām un iemācīties strādāt ar dažādiem robotiem. Pirmo reizi IT skolas nodarbībās bērni darbojās ar Beebot un Blue-Bot robotbitītēm, asinot prātu un mācoties programmēt robotu tā, lai tas spētu iziet trasi. Skolēni veidoja slēgumu ķēdes ar LittleBits konstruktoriem un čaklākajiem skolēniem izdevās pat izveidot spēli. Tāpat Ziemas skoliņas dalībnieki veidoja atraktīvus un gudrus robotsuņus ar LEGO WeDo, kuriem bērni iemācīja atbildēt uz jautājumiem, kā arī veidoja un programmēja LEGO Mindstorms EV3 robotus, lai tie varētu sacensties un dejot interesantā ballē.

Visu grupu dalībnieki veidoja digitālus un oriģinālus dizaina priekšmetus ar Suņa gada simboliku, kā piemēram, apdrukātas spilvendrānas un krūzīšu paliktņus. Digitālās foto prasmes tika uzlabotas gan improvizētā foto studijā ar karnevāla tērpiem, gan ceļojot pa pasauli, ar Google Maps palīdzību un programmu Adobe Photoshop.

Skolēni darbojās arī ar planšetdatoriem, veidojot zīmējumus, mācījās, kā izveidot digitālu spēli, strādāja ar iecienītajām 3D pildspalvām, kā arī konstruēja LEGO dronus  un apguva kā tos vadīt.

Visplašāk pārstāvēta bija 2. līdz 4. klašu grupa, kurā bija pieteikušies vairāk nekā 90 skolēnu un līdz ar to tika izveidotas 8 paralēlās grupas. Vairākas paralēlās grupas tika izveidotas arī bērniem vecumā no 6 gadiem un 1. klases skolēniem, kā arī  7. līdz 11. klases skolēniem.

Jau pirmdien, 8. janvārī, skolēni atsāks ierastās mācību gada gaitas un arī Ventspils Digitālajā centrā atsāksies tehnoloģiju pulciņu nodarbības.