Skolēni ēno IKT speciālistus Ventspils Digitālajā centrā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Skolēni ēno IKT speciālistus Ventspils Digitālajā centrā

Trešdien, 14. februārī, Ventspils Digitālajā centrā tradicionāli notika Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētā “Ēnu diena”, kuras ietvaros skolēniem tika dota iespēja iejusties IKT speciālistu ikdienā un iepazīties ar IKT nozari Ventspilī. Šogad šo iespēju izmantoja četri skolēni – trīs ventspilnieki un viens skolēns no Liepājas.

Lai arī mūsdienās informācija par dažādu profesiju speciālistiem ir pieejama arī internetā, skolēniem daudz vērtīgāk ir klātienē tikties ar speciālistiem, redzēt kādas problēmas viņi risina ikdienā un saņemt atbildes uz jautājumiem, lai noskaidrotu vai konkrētā profesija varētu būt viņiem piemērota nākotnē.

Šoreiz Ventspils Digitālā centra speciālistus ēnoja četri jaunieši: Klāvs Nēliuss no Ventspils Centra sākumskolas 5. klases, Linards Mellenbergs un Martins Seilis no Ventspils 4. vidusskolas 8. klases, kā arī Jānis Jēkabs Stieğelis no Liepājas 5. vidusskolas 12. klases.

Pēc pavadītās dienas kopā ar Ventspils Digitālā centra speciālistiem skolēni atzina, ka tā bijusi vērtīga pieredze un viņi nākotnē plāno izvēlēties studiju virzienu, kas saistīts ar informācijas tehnoloģijām. Skolēni dienas gaitā iepazina informācijas sistēmu uzturētāja un klientu apkalpošanas speciālista darbu un galvenos pienākumus.