Valsts un pašvaldību iestādēm būs jāsāk lietot e-adrese | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Valsts un pašvaldību iestādēm būs jāsāk lietot e-adrese

No piektdienas, 1. jūnija, saskaņā ar “Oficiālo elektroniskās adreses likumu” visām valsts un pašvaldības iestādēm obligāti jāsāk lietot elektroniskā adrese jeb e-adrese, kas elektroniskā vidē nodrošinās garantētu drošu un ērtu oficiālo saziņu starp valsts un pašvaldības iestādēm un privātpersonām vienas sistēmas ietvaros.

Lai atvieglotu e-adreses izmantošanu Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ir izstrādājis valsts līmeņa risinājumu e-adreses izmantošanai – www.parvaldiba.lv.

Tīmekļa platforma www.parvaldiba.lv ir lielisks bez maksas risinājums valsts un pašvaldību iestādēm, kurām nav pašām savu sistēmu e-adreses izmantošanai un kuras nevēlas veidot jaunas IT sistēmas darbam ar elektronisko adresi. Iestādēm, kuras vēl nav reģistrējušās sistēmas izmantošanai vietnē www.parvaldiba.lv, to ir iespējams izdarīt, aizpildot pieteikšanās anketu, kuru iespējams atrast www.parvaldiba.lv.

Arī iedzīvotājiem iespējams izmantot e-adresi, bet atšķirībā no valsts un pašvaldību iestādēm, kurām e-adreses lietošana ir obligāta, iedzīvotāji to varēs izmantot brīvprātīgi.

Papildus informācija par elektronisko adresi pieejama šeit: http://ejuz.lv/eadrese un https://viss.gov.lv/lv/Informacijai/Dokumentacija/Vadlinijas/e-adrese.