Ventspilī izstrādāts produkts individuālai energoresursu patēriņa uzskaitei | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspilī izstrādāts produkts individuālai energoresursu patēriņa uzskaitei

Uzņēmums SIA “Mazzy” Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros izveidojis risinājumu individuālai energoresursu patēriņa uzskaitei, sadalei un daudzīvokļu māju vides kvalitātes monitoringam, realizējot projektu „Ēku monitorings un resursu attālināta uzskaite-sadalīšana”.

SIA “Mazzy” izstrādātais produkts sniedz iespēju iedzīvotājiem tiešsaistē sekot līdz enerģijas patēriņam dzīvojamajā mājā. Izstrādātais risinājums ir unikāls ar to, ka temperatūras, mitruma, energoresursu patēriņa uzskaites u.c. sensoru uzstādīšana ir vienkārša un neprasa izbūvēt jaunus elektrotīklus un veikt mājas renovāciju.

Uzņēmuma izstrādātais risinājums atzīts arī starptautiski – tas ieguvis pirmo vietu Latvijā  Enerģijas un tīro tehnoloģiju jaunuzņēmumu sacensībās "PowerUp! 2018 by InnoEnergy” un saņēmis iespēju pārstāvēt Latvijas valsti konkursa finālā Prāgā.

„Ēku monitoringa un resursu attālinātas uzskaites-sadalīšanas” sistēma šobrīd ir uzstādīta un tiek lietota divās daudzstāvu mājās Talsos, un tiek veiktas arī pārrunas par vēl trīs māju aprīkošanu. Produkts šobrīd tiek pielāgots tirdzniecībai Igaunijā, lai nodrošinātu energoefektivitāti Tallinas daudzstāvu mājās, kurās nav plānoti siltināšanas pasākumi.