Ventspils Digitālais centrs aicina uz informācijas pēcpusdienu par elektroniskā paraksta lietošanu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs aicina uz informācijas pēcpusdienu par elektroniskā paraksta lietošanu

Pirmdien, 22. janvārī, no plkst. 18:00 līdz 19:00 Ventspils Digitālais centrs aicina iedzīvotājus  apmeklēt informācijas pēcpusdienu par elektroniskā paraksta veidiem un to lietošanu. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Informācijas pēcpusdienā interesentiem būs iespēja uzdot jautājumus, saņemt konsultācijas un praktisku palīdzību. Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi arī savus elektroniskā paraksta pieejas datus, lai Digitālā centra speciālisti varētu palīdzēt parakstīt dokumentu, vai nodemonstrēt kā tas darbojas. Informatīvo pasākumu apmeklēt aicināti arī vecāki, kuri savus bērnus vēlas reģistrēt uzņemšanai pirmajā klasē.

Savukārt trešdien, 24. janvārī, Ventspils Digitālā centra pārstāvji piedalīsies Ventspils 4. vidusskolas vecāku informatīvajā dienā, kur topošo pirmklasnieku vecākiem stāstīs par elektroniskā paraksta iespējām.

Iedzīvotāji aicināti savlaicīgi padomāt par elektroniskā paraksta izmantošanas tiesībām. Elektroniski parakstīt dokumentus iespējams divos veidos, izmantojot:

 1. eID karti. eID karti izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) filiālēs. Kopā ar eID karti tiks izsniegta aploksne ar PIN kodiem, kas būs nepieciešami elektronisku dokumentu parakstīšanai. eID kartē ir iekļautas 120 bezmaksas parakstīšanās reizes, karti iespējams izgatavot paātrinātā kārtībā 2 darba dienu laikā (EUR 28,46) vai 10 darba dienu laikā (EUR 14,23). Dokumentu, pēc kartes un PIN kodu saņemšanas, varēs parakstīt, izmantojot lietojumprogrammu eParakstītājs 3.0 vai tīmekļa vietnē eparaksts.lv. Lai lietotu karti, būs nepieciešams arī karšu lasītājs. Ja pašam nav karšu lasītājs un nevēlaties to iegādāties, karšu lasītāju bez maksas iespējams izmantot Ventspils Digitālajā centrā;
 2. mobilo lietotni eParaksts mobile. Mobilā lietotne eParaksts mobile nepieciešams darbam portālā eParaksts.lv, tā bez maksas ir pieejams kā iOS tā Android operētājsistēmu viedtālruņiem. Līdz 2018. gada 1.aprīlim jaunajiem portāla lietotājiem parakstīšanās ar eParaksts mobile portālā ir bez maksas. Nepieciešamās darbības, lai varētu izmantot eParaksts mobile:
  1. eparaksts.lv sadaļā Produkti izvēlieties eParaksts mobile;
  2. aizpildiet pieteikuma anketu;
  3. 3 darba dienu laikā kurjers piegādās līgumu;
  4. lejuplādējiet mobilo lietotni eParaksts mobile viedtālrunī;
  5. izveidojiet savu autentificēšanās PIN parakstīšanās paroli;
  6. sāciet lietot eParaksts mobile.