Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs iedzīvotājiem nodrošina bezmaksas pieeju mūsdienīgai datortehnikai

Viens no Ventspils Digitālā centra mērķiem ir veidot, uzturēt un attīstīt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūru Ventspils pašvaldībā un pilsētā. Ventspils iedzīvotājiem jau kopš 2005. gada pašvaldība nodrošina bezmaksas datoru un interneta pieeju Ventspils Digitālajā centrā, kur tehnoloģijas regulāri tiek atjaunotas, nodrošinot iedzīvotājiem pieeju mūsdienīgām ierīcēm.

Iedzīvotājiem pieejamā datortehnika Ventspils Digitālajā centrā tiek uzturēta darba kārtībā, kā arī reizi piecos gados mainīta, lai pieejamas būtu laikam un prasībām atbilstošas iekārtas.

Digitālais centrs, pateicoties pašvaldības atbalstam, ir atjaunojis publiskās pieejas datorus, kā arī paplašinājis pieejamo tehnoloģiju klāstu. Šobrīd Digitālajā centrā ir pieejams 21 dators: 15 ar Windows, 3 ar Apple Macintosh un 3 ar Linux operētājsistēmām. Līdz ar to Digitālajā centrā ir pieejami trīs galveno operētājsistēmu veidi un iedzīvotājiem iespējams izvēlēties sev ērtāko, strādājot pie datora.

Tāpat iedzīvotājiem Digitālā centrā pieejami daudzi citi pakalpojumi, par nelielu samaksu, kā piemēram:

  • dažāda formāta drukas pakalpojumi, tai skaitā lielformāta līdz pat A0 formātam;
  • dokumentu termoiesiešana, iesiešana ar spirāli un iesiešana cietajos vākos;
  • Video kasešu digitalizācija u.c.

Digitālais centrs ik gadu organizē datortehnikas, drukas iekārtu, kā arī izejmateriālu iepirkumu Ventspils pašvaldības un izglītības iestādēm, kā arī kapitālsabiedrībām, ļaujot ietaupīt pašvaldības līdzekļus datortehnikas un drukas iekārtu uzturēšanai.

2018. gadā Ventspils pašvaldības iestādēs, izglītības iestādēs un kapitālsabiedrībās paredzēts nomainīt kopumā 409 datortehnikas iekārtas.