fbpx Aicina iesaistīties bezmaksas digitālo prasmju pilnveides apmācībās | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Aicina iesaistīties bezmaksas digitālo prasmju pilnveides apmācībās

Projekta “Digitālās kompetenču attīstības sistēmas” (DCDS) ietvaros Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Ventspils Digitālo centru šī gada 20. martā plkst. 11:00 aicina Ventspils pilsētas un Kurzemes reģiona iedzīvotājus ar zemām digitālajām prasmēm apmeklēt informatīvo semināru un pieteikties pilotmācībās.

DCDS projekta ietvaros tiek veidota jauna izglītības iespēja pieaugušajiem ar zemām digitālajām prasmēm, kas nodrošinās esošo digitālo prasmju novērtējumu, iedzīvotāju mācības un sertifikāciju nodarbinātībai, personīgajai izaugsmei, sociālajai iekļaušanai un aktīvai pilsoniskai līdzdalībai. Lai plašāk iepazīstinātu potenciālos dalībniekus ar projekta ieviešanas gaitu, pilotmācību metodoloģiju un norisi, Ventspils Digitālais centrs, Akmeņu ielā 3 organizē pasākumu „DCDS projekta informatīvais seminārs”.

Semināra laikā potenciālajiem dalībniekiem būs iespēja pieteikties uz mācību kursiem, kas tiks īstenoti kā jaukta tipa nodarbības (klātienes un tālmācību formātā) no šī gada marta līdz maijam. Uz informatīvo semināru tiek aicināti arī pārstāvji no organizācijām, kas strādā ar cilvēkiem ar zemām digitālajām prasmēm vai nodrošina to izglītošanu. Pieteikties semināram iespējams līdz 18. martam šeit.

Semināra programma pieejama šeit.

Projekta mācību piedāvājums paredzēts pieaugušajiem, kuri jau izmanto digitālās tehnoloģijas, bet jūtas nepārliecināti par savām esošajām zināšanām un uzskata, ka viņu digitālās prasmes ir nepilnīgas. Dalībnieku vecums ir 25 gadi un vecāki. Pilotmācībās paredzēts uzņemt līdz pat 30 dalībniekiem. Kopējais mācību ilgums 60h, ieskaitot 40h klātienes mācības un 20h tālmācības. Dalība pilotmācībās ir bezmaksas.

DCDS pilotmācībās dalībniekiem būs iespēja:

  • Pārbaudīt savu esošo digitālo prasmju un zināšanu līmeni ar pašnovērtējuma rīku.
  • Pārrunāt ar pasniedzēju individuālu mācību pieeju, kas vislabāk atbilst dalībnieka vajadzībām.
  • Izmanot dažādus tiešsaistes rīkus, kas ļaus efektīvi pārvaldīt un sekot līdzi savam mācību progresam, noteikt elastīgas mācību metodes, kas apvieno vairākus mācību moduļus.
  • Iegūt pieeju digitālajiem mācību materiāliem dažādās valodās.
  • Pēc mācību kursu pabeigšanas novērtēt savas digitālās prasmes un zināšanas, kā arī iegūt atbilstošu sertifikāciju.

Par projektu

Šī projekta galvenais uzdevums ir izveidot vadlīnijas un integrētu modulāru sistēmu – “Digitālo Kompetenču Attīstības Sistēmu - DCDS” un izmantot to, lai attīstītu digitālās pamatprasmes un transversālās kompetences iedzīvotājiem ar zemām prasmēm piecās Eiropas valstīs (Grieķijā, Latvijā, Itālijā, Rumānijā un Spānijā).

DCDS projektu līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma pasākumā KA3 Atbalsts politikas reformai, uz nākotni vērstiem sadarbības projektiem (FLCP). Projekts tika uzsākts 2018. gada 1. janvārī un ilgs divus gadus.

Plašāka informācija par projektu pieejama šeit: http://www.dcds-project.eu/lv/par-projektu/.