Digitālā centra audzēknis izcīna 1. vietu robotikas konkursā Liepājā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālā centra audzēknis izcīna 1. vietu robotikas konkursā Liepājā

Sestdien, 6. aprīlī, Ventspils Digitālā centra un Ventspils Centra sākumskolas audzēknis Paulis Jēkabsons kopā Liepājas Bērnu un jaunatnes centra dalībnieku vecāko klašu grupā Liepājas Universitātes Dabaszinātņu olimpiādē ieguva vislielāko punktu skaitu, tā kļūstot par Robotu programmēšanas konkursa uzvarētājiem.

Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes organizētajā Datorzinātņu olimpiādes noslēguma dienā ar savām zināšanām un prasmēm robotu programmēšanā mērojās 34 Liepājas, Durbes un Ventspils 1. – 9.klašu skolēni. Uzdevumi, kas ikkatrai komandai bija jāpieveic, ir saistīti gan ar krāsu, ultraskaņas un žiroskopa sensoru pielietojumiem, gan spējām matemātikā un loģiskajā domāšanā, kas sevišķi svarīgi bija uzdevumos, kas saistīti ar robota pārvietošanos labirintos un liftā. 

Paulis ir uzticīgs Ventspils Digitālā centra tehnoloģiju pulciņu dalībnieks no to pirmsākuma un paralēli apgūst dažādas pulciņu tēmas. Pauļa interese par tehnoloģijām, aizrautība, darbaspēks un nopietnā attieksme nepaliek nepamanīta – Paulis ir arī ilggadējs tehnoloģiju pulciņu teicamnieks. Šobrīd Paulis apgūst ne tikai robotiku, bet arī 3D datorgrafiku un digitālo mājturību.

Konkursam Pauli sagatavoja Ventspils Digitālā centra robotikas pulciņa pasniedzēja Kitija Kuduma. Paldies gan Paulim, gan Kitijai par dalību konkursā!