Digitālais centrs aicina izmantot tehnoloģiju priekšrocības | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālais centrs aicina izmantot tehnoloģiju priekšrocības

Pašvaldības iestāde ”Ventspils Digitālais centrs” ir publiski pieejama jebkuram iedzīvotājam jau kopš 2005. gada. Laika gaitā ne tikai lielākā daļa Ventspils iedzīvotāju, bet arī ciemiņu no citām Latvijas pilsētām un pasaules valstīm, ir iepazinuši daudzpusīgo Digitālā centra darbību, kas ir izvērsta ne tikai vietējā, bet arī reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī.

Viena no funkcijām, ar kuru visbiežāk saskaras un izmanto pilsētas iedzīvotāji, ir Ventspils Digitālā centra publiskās zonas sniegtie pakalpojumi un iespējas. Šajā digitālajā laikmetā gan valsts un pašvaldības iestādēm, gan privātajiem uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzējiem, ir tendence digitalizēt savu darbību un pakalpojumu saņemšanas, pieteikšanas iespējas, kā arī komunikācija visbiežāk notiek elektroniskā veidā. Lai arī šķiet, ka tas atvieglo ikdienu, lielai daļai sabiedrības vēl joprojām nav izpratne šajos jautājumos un ir nepieciešama palīdzība, piemēram, nodot skaitītāju rādījumus, pārbaudīt e-pastu, izdrukāt rēķinus, biļetes, deklarēt dzīvesvietu, elektroniski parakstīt dokumentus u.tml. Digitālais centrs iedzīvotājiem nodrošina iespēju bez maksas izmantot publiskās pieejas datorus, vadu un bezvadu internetu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir iespējams saņemt speciālistu konsultācijas. Turklāt ir padomāts par dažādu operētājsistēmu lietotājiem, no 21 datora - 15 ir ar Windows, 3 ar Apple Macintosh un 3 ar Linux operētājsistēmām.  

Digitālā centra plašajā pakalpojumu klāstā ietilpst drukāšanas, kopēšanas, skenēšanas darbi – līdz pat A0 formātam.  Iespējams arī ielaminēt, apdrukāt diskus, iesiet dokumentus gan spirālē, gan cietajos vākos, kas īpaši aktuāli kļūst studentiem dilpomdarbu nodošanas laikā.

Jebkurus interesējošos jautājumus par publiskās zonas darbību un sniegtajiem pakalpojumiem, iespējams noskaidrot rakstot uz e-pastu info.vdc@ventspils.lv, kā arī apmeklējot mājas lapu www.digitalaiscentrs.lv/pakalpojumi.