“Digitālās nedēļas” pasākumus Ventspilī apmeklē gandrīz 500 dalībnieku | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

“Digitālās nedēļas” pasākumus Ventspilī apmeklē gandrīz 500 dalībnieku

No 25. līdz 29. martam “Digitālās nedēļas” ietvaros Ventspilī notika dažādi Digitālā centra organizētie pasākumi, kuru ietvaros iedzīvotāji varēja gūt jaunas zināšanas un prasmes Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. Kopumā Digitālā centra organizētos “Digitālās nedēļas” pasākumus apmeklēja gandrīz 500 dalībnieku.

Iedzīvotāji kuplā skaitā apmeklēja gan seminārus, kas tika organizēti ar dažādu uzņēmumu līdzdalību, gan apmācības. Pedagogi piedalījās radošajās darbnīcās, kur uzzināja vairāk par mākslīgo intelektu un virtuālo realitāti. Savukārt jaunieši pārbaudīja savas zināšanas, piedaloties tehnoloģiju konkursā “DigITiņš”.

“Digitālā nedēļa” noslēdzās ar iedvesmas pasākumu jauniešiem, kurā uzstājās īpašie viesi jauno tehnoloģiju entuziasts un zinātājs, tehnoloģiju bloga “Kursors.lv" idejas autors un “TestDevLab” sabiedrisko attiecību vadītājs Kristaps Skutelis un influenceris un hip-hop izpildītājs Edavārdi.

Par digitālā satura radīšanu un populārākajiem sociālajiem tīkliem Latvijā jauniešiem pastāstīja Ventspils pilsētas domes Mārketinga nodaļas speciāliste, sociālo tīklu kontu administratore Marija Černišova. Fotogrāfs Edgars Zviedrāns iepazīstināja skolēnus ar fotografēšanas knifiem un fotogrāfa profesiju. Savukārt ar pieredzi savas biznesa idejas īstenošanā dalījās Ventspils jaunuzņēmumu SIA “Trempel”, SIA “Smubic”, SIA “Penguin Stories” pārstāvji.

“Digitālās nedēļas” pasākumi tika organizēti sadarbībā ar: Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA), “Tomega”, Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteri, Ventspils Izglītības pārvaldi, Ventspils Jauniešu māju un projektu “DigiYouth”, kā arī uzņēmumiem: "ELKO EP Baltic”, “Schneider Electric Latvia”, “Ubiquiti Networks”, "EuroDK" un “TestDevLab”.