Sociālā uzņēmējdarbība iet roku rokā ar IKT | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Sociālā uzņēmējdarbība iet roku rokā ar IKT

Otrdien, 18.septembrī, Ventspils Augstskolā notika Ventspils #TechUP pasākums par tēmu “Sociālā uzņēmējdarbība un IKT izmantošana sociālajā jomā”. Uzmanība tika pievērsta tam, kas vispār ir sociālā uzņēmējdarbība, un kādi ir kritēriji, lai iegūtu sociālā uzņēmuma statusu. Par savu pieredzi, panākumiem un šķēršļiem stāstīja sociālā uzņēmuma un biedrības pārstāves.

Šoreiz Ventspils #TechUP atklāja Regita Zeiļa, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas projektu koordinatore. Regita nesen atgriezusies no prakses Amerikā, kur strādājusi informāciju menedžmenta un vadības konsultāciju jomā, kas devis sapratni par to kā apvienot sociālās inovācijas un inovāciju menedžmentu. Asociācijas pārstāve uzsvēra, cik būtiski ir sabalansēt sociālo mērķi un uzņēmējdarbību, lai tā spētu ilgtspējīgi risināt kādu sociālo problēmu, kā arī tika minēti vairāki piemēri no Latvijas, kuriem tas ir veiksmīgi izdevies. Regita arī aicināja interesentus, kuriem ir kāda sociālās inovācijas ideja un prasmes moderno tehnoloģiju, mārketinga un grafiskā dizaina jomās, kā arī interese tās pielietot uzņēmējdarbībā, piedalīties Sociālo Inovāciju hakatonā, kas norisināsies 11. – 13. oktobrī Kuldīgā.

Savā pieredzē dalījās arī biedrības “Riga TechGirls” līdzradītāja un jaunuzņēmēja, virtuālās realitātes platformas bērniem ar autismu idejas autore, sertificēta audiologopēde Marina Petrakova. Galvenais kopienas mērķis ir iedvesmot un izglītot meitenes un sievietes IT jomā un pārliecināt, ka IT sfēra ir domāta dažādiem cilvēkiem ar dažādām izglītībām. Marina aktīvi piedalās un mentorē hakatonos, konferencēs un citos pasākumos saistībā ar IT, veselības aprūpi. Ar savu piemēru Marina aktīvi palīdz un iedvesmo citus cilvēkus atrast savu ceļu tehnoloģiju pielietošanā gan savā profesijā, gan arī uzsākt darbību IT jomā.

Savukārt pasākuma noslēgumā sociālā uzņēmuma SIA “MobilCentrs” dibinātāja Marina Dimitrova stāstīja par grūtībām, ar kādām saskaras cilvēki ar kustības traucējumiem un par iespējamajiem risinājumiem, kā arī par uzņēmuma nākotnes attīstības vīziju, izmantojot IKT rīkus.

Marina vēlas izveidot mājas lapu, ar kuras starpniecību būtu ērti gan sniegt, gan saņemt nepieciešamo palīdzību un pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti, piemēram, transporta pakalpojumus, iespēju noorganizēt pavadoni, rezervēt palīglīdzekļus. Uzņēmēja klātesošos aicināja iesaistīties mājas lapas izveidē, īpaši studentus, kas to varētu veikt studiju noslēguma darba ietvaros.

Plašāka informācija par Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas darbību un Sociālo Inovāciju hakatonu mājas lapā www.sua.lv Par biedrības “Riga TechGirls” aktivitātēm uzzini šeit: www.rigatechgirls.org.

Pasākumu organizē Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Ventspils Biznesa atbalsta centru.