Ventspilī taps moderna videoinstalācijas telpa | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspilī taps moderna videoinstalācijas telpa

Piektdien, 8. novembrī, Ventspils pilsētas dome nolēma atbalstīt Ventspils Digitālā centra dalību projektu konkursā jauna eksponāta izveidei topošajam Ventspils Zinātnes un inovāciju centram.

Ventspils Digitālais centrs ir sagatavojis projektu “Ziemeļvalstu bagātības caur zinātnes prizmu” jauna tūrisma objekta izveidei, ko izvietos Ventspils Zinātnes un inovāciju centrā. Kopā ar zinātnes centru AHHAA (Tartu, Igaunija) tiks izstrādāts eksponāts – videoinstalāciju telpa un izglītojošas nodarbības, lai katrs apmeklētājs varētu doties virtuālā ceļojumā, apskatot dažādas ar Baltijas jūru saistītas vietas un objektus. Videoinstalāciju telpu ir paredzēts veidot tā, lai nākotnē to būtu iespējams papildināt ar kustīgu grīdu dažādu kustību efektu, piemēram, jūras viļņu simulācijai.

Ventspils Digitālais centrs ar sagatavoto projektu piedalīsies Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014. - 2020. gadam 5. uzsaukuma projektu konkursa 2.1. prioritātē “Ilgtspējīgu dabas un kultūras resursu attīstīšana ilgtspējīgos tūrisma objektos”. Projekta galvenais partneris – Ventspils Digitālais centrs, projekta partneris – AHHAA zinātnes centrs. Projekta apstiprināšanas gadījumā tā plānotais realizācijas ilgums būs 24 mēneši, t.i. no 2020. gada marta līdz 2022. gada martam.

Plānotais projekta kopējais finansējums EUR 485 145, no tā Ventspils Digitālā centra projekta daļai – EUR 265 145, t.sk. 81% ERAF finansējums – EUR 214 768, 14% Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums – EUR 37 120 un 5% valsts budžeta dotācija – EUR 13 257.