Ventspilnieki apmainās pieredzē ar Norvēģijas Zinātnes centru "VilVite" | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspilnieki apmainās pieredzē ar Norvēģijas Zinātnes centru "VilVite"

Šonedēļ Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne kopā ar Ventspils pilsētas domes un Komunālās pārvaldes pārstāvjiem devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Bergenu, Norvēģijā, lai tiktos ar zinātnes centra “VilVite” pārstāvjiem. Vizītes laikā ventspilnieki iepazinās ar zinātnes centra “VilVite” darbību, piedāvātajām izglītības programmām, guva iespaidus un idejas, kas būs noderīgas Ventspils Zinātnes centra izveidē.

Jaunajā Zinātnes un inovāciju centrā 9 galerijās plānots izvietot vairāk kā 90 interaktīvus un izglītojošus eksponātus, kuri būs paredzēti dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, lai radītu interesi par informācijas tehnoloģiju, dabas zinību, matemātikas, sporta un citām jomām. Papildus plānots izveidot vairākas jaunas izglītības programmas, kurās bērni un jaunieši varēs paplašināt skolā apgūtās zināšanas, gan izmantojot Zinātnes centrā izvietotos eksponātus, gan veicot dažādus eksperimentus un piedaloties zinātnes šovos.

Bergenas zinātnes centrs “VilVite” ir izveidots 2007. gadā, tās dibinātāji ir Bergenas pašvaldība, Bergenas Universitāte un Bergenas koledža. Zinātnes centrs izveidots 4500m2 telpās, tajā izvietoti vairāk kā 100 dažādi izglītojoši un interaktīvi eksponāti, un katru gadu tajā ierodas aptuveni 120 000 apmeklētāju. Kaut arī zinātnes centrs paredzēts visu vecumu cilvēkiem, tā prioritārā mērķauditorija ir skolēni un jaunieši. Sadarbībā ar Bergenas pašvaldību skolām tiek nodrošināta neierobežota iespēja pieteikties uz izglītojošām nodarbībām zinātnes centrā. Kā atzina Digitālā centra direktore E. Kroņkalne: “Bija vērtīgi iepazīties ar norvēģu kolēģu pieredzi tieši bērnu un jauniešu izglītošanas jautājumos – tika gūta pārliecība, ka Ventspils Digitālā centra izveidoto interešu izglītības nodarbību tēmas ir aktuālas un populāras arī ziemeļvalstīs. Guvām idejas izglītības programmu paplašināšanai kopā ar Zinātnes centra izveidi.”

2019. gada novembrī plānota Bergenas zinātnes centra “VilVite” un Bergenas pašvaldības pārstāvju vizīte Ventspilī, kad viņiem tiks dota iespēja iepazīties ar Ventspils Digitālā centra aktivitātēm.

Pasākumu finansē EEZ un Norvēģijas finanšu instrumenti.