Ventspils Digitālajā centrā stāstīs par elektroniskā paraksta lietošanu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālajā centrā stāstīs par elektroniskā paraksta lietošanu

Trešdien, 16. janvārī, plkst. 18:00 Ventspils Digitālajā centrā notiks informatīvs pasākums par elektroniskā paraksta veidiem un to lietošanu. Dalība pasākuma ir bez maksas.

Pasākuma ietvaros iedzīvotajiem būs iespēja uzdot jautājumus un saņemt konsultācijas. Lai Ventspils Digitālā centra speciālisti varētu nodemonstrēt, kā elektroniski parakstīt dokumentus, pasākuma dalībnieki aicināti līdzi ņemt savus elektroniskā paraksta pieejas datus. Informatīvo pasākumu apmeklēt aicināti arī vecāki, kuri savus bērnus vēlas reģistrēt uzņemšanai pirmajā klasē.

Iedzīvotāji aicināti savlaicīgi padomāt par elektroniskā paraksta izmantošanas tiesībām. Elektroniski parakstīt dokumentus privātpersonām iespējams no 14 gadu vecuma, izmantojot:

  • eID karti, kuru izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā vai pārstāvniecībā ārzemēs. eID karte nodrošina iespēju gan apliecināt identitāti, gan parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu.
  • mobilo lietotni “eParaksts mobile”, kas nodrošina gan identitātes apliecināšanu interneta vietnēs un informācijas sistēmās, gan arī iespēju parakstīt dokumentus portālā eParaksts.lv un citviet. eParaksts mobile ir bez maksas pieejama viedtālruņu ar Android un IOS operētājsistēmām lietotājiem.
  • mobilo lietotni eParakstsLV, kas nodrošina dokumentu parakstīšanu viedierīcē ar drošu elektronisku parakstu, kā arī jau parakstītu dokumentu pārbaudi. eParakstsLV bez maksas ir pieejams kā iOS, tā Android operētājsistēmu viedtālruņiem.

Sīkāka informācija par elektroniskā paraksta iespējām pieejama šeit: www.eparaksts.lv.