Ventspils #TechUP ietvaros stāstīja par droniem un jauno iniciatīvu "Emotional intelligence & Tech MeetUp" | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils #TechUP ietvaros stāstīja par droniem un jauno iniciatīvu "Emotional intelligence & Tech MeetUp"

Ceturtdien, 12. decembrī, notika šī gada pēdējais Ventspils #TechUP pasākums, un šoreiz interesentiem bija iespēja papildināt savas zināšanas par tēmu par un ap bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem, kā arī iepazīt “Business Academy” izveidoto iniciatīvu "Emotional intelligence & Tech MeetUp".

Pasākuma pirmajā daļā valsts biedrības “Civilās aviācijas aģentūra” pārstāvji stāstīja par noteikumiem, kas regulē dronu pilotēšanu. Tika apskatīts spēkā esošais normatīvais regulējums, kas šobrīd ir likuma “Par aviāciju” 47., 47.’ un 47.’’ panti un Ministru kabineta noteikumi Nr. 368 “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi”. Ņemot vērā, ka droni savu popularitāti ir ieguvuši salīdzinoši nesen, noteikumi, kas regulē to pilotēšanu mainās un tiek uzlaboti. Šobrīd ir zināms, ka 2020. gada vasarā bezpilota gaisa kuģiem tiks piemērots jaunais Eiropas regulējums, kur atkal būs jaunas nianses, kas jāņem vērā.

Iepriekš minētie noteikumi nosaka, ka bezpilota gaisa kuģu lidojumus veic tā, lai neapdraudētu cilvēku dzīvību, veselību, privātumu un mantu, valsts aizsardzības un drošības intereses, citu gaisa kuģu lidojumu drošumu un drošību, nenodarītu kaitējumu videi, t.sk. dzīvniekiem. Ar visiem noteikumiem uz prasībām var iepazīties augstāk minētajos normatīvajos regulējumos.

Tikties ar pasākuma dalībniekiem bija ieradies arī uzņēmuma “ROBYWORKS” dibinātājs Roberts Vītols. Roberts ļoti azartiski filmē autosportu un ekstrēmo sportu, veido filmas, viņam ir savs YouTube kanāls ar ļoti lielu skatījumu skaitu, Instagram konts ar lielu sekotāju skaitu un pāri visam – harizmātisks cilvēks, kas atradis savu dzīves aicinājumu. Roberts pastāstīja klātesošajiem par uzņēmuma izaugsmi, par to, ka aizvien vairāk video tiek veidoti ārzemēs, nekautrējās arī pasmieties par dažādām neveiklām situācijām, kas gadu laikā piedzīvotas, piemēram, par vērienīgo aizturēšanu Vācijā, kad viņš kopā ar domubiedriem piedalījās braucienā “Oslo - Gēteburga - Ķīle- Šcecina – Legņica – Prāga” (Eirorallijs 2019). Ātrgaitas šosejas malā Vācijā tika aizturētas 120 automašīnas un visi brauciena dalībnieki palika uz ielas nosaluši un neizpratnē par notiekošo. Arī par šo gadījumu Roberts ir izveidojis filmu “Meklētākie Vācijā”, kas drīzumā varētu būt skatāma arī Latvijā.

Pasākuma otrajā daļā notika “Emotional Intelligence & Tech MeetUp”, kurā piedalījās “Business Academy” pārstāvji un tās līdzveidotājs Guntis Čoders un iepazīstināja ar meetup iniciatīvas nākotnes vīziju. Šie pasākumi turpmāk būs tikšanās vieta ambicioziem, uz attīstību un tehnoloģijām vērstiem cilvēkiem, kas regulāri tiekas, lai dalītos pieredzē, kopīgi mācītos un strādātu pie sevis attīstīšanas un start-up ekosistēmas veidošanas Kurzemē.