Ventspils Digitālais centrs aicina izmantot e-pārvaldes iespējas | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs aicina izmantot e-pārvaldes iespējas

Lai samazinātu nepieciešamību apmeklēt iestādes klātienē, Ventspils Digitālais centrs aicina iedzīvotājus valsts un pašvaldības pakalpojumus pieteikt un saņemt elektroniski, tai skaitā, lietojot e-adresi.

Oficiālā elektroniskā adrese nodrošina vienotu elektronisko saziņu ar valsts un pašvaldības iestādēm. E-adresi iespējams izveidot bez maksas portālā www.latvija.lv ikvienam – gan fiziskām personām no 14 gadu vecuma, gan juridiskām personām.

Lai atvieglotu e-adreses izmantošanu valsts un pašvaldību iestādēm, Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) ir izstrādājis un nodrošina valsts līmeņa risinājumu e-adreses izmantošanai – bezmaksas tīmekļa platformu www.parvaldiba.lv e-adreses ziņojumu apstrādei. Šobrīd ar oficiālās elektroniskās adreses pārlūku www.parvaldiba.lv apstrādāti vairāk kā 213 000 ziņojumu un ar to strādā vairāk kā 1000 iestāžu.

Latvijā šobrīd darbojas 117 Valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC), kuros iespējams saņemt atbalstu un palīdzību e-pakalpojumu izmantošanā, kā arī e-adreses izveidē. Izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, iedzīvotāji aicināti sazināties ar centriem telefoniski vai elektroniski, jo klientu apkalpošana klātienē netiek nodrošināta. Kontaktinformācija pieejama: www.latvija.lv/pakalpojumucentri. Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju (VARAM) izstrādājis un uztur Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) pakalpojumu vadības sistēmu, kurā līdz šim reģistrēti 325 000 pakalpojumu pieteikumu. Izmantojot digitālās iespējas formalitāšu kārtošanā, samazinās tiešais kontakts starp apkārtējiem, kas ļauj pasargāt sevi un tuviniekus.