Aicina pieteikties “Global Game Jam Riga 2020” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Aicina pieteikties “Global Game Jam Riga 2020”

Ventspils Digitālais centrs aicina spēļu entuziastus piedalīties un gūt vērtīgu pieredzi spēļu izstrādes maratonā “Global Game Jam Riga 2020”, kas šogad norisināsies no 31. janvāra līdz 2. februārim un komandā vai individuāli izstrādāt pašiem savu spēli.

Maratons tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Spēļu izstrādātāju asociāciju, tas ilgst 48 stundas un norisinās visā pasaulē. Latvijā maratons norisināsies septīto reizi. Dalībnieku uzdevums būs 48 stundu laikā izveidot video, galda, lomu vai jebkāda cita veida spēli, kas maratona pēdējā dienā būs jāprezentē.

2019. gadā “Global Game Jam Riga” piedalījās 97 spēļu izstrādātāji un tika izveidotas 24 spēles. Pasākums ir īpašs ar to, ka tās nav sacensības, bet gan iespēja cilvēkiem ar dažādiem talantiem, neatkarīgi no pieredzes līmeņa, mācīties, komunicēt, sadarboties un izveidot gala produktu.

Pasākums norisināsies RISEBA apaļās ēkas telpās, Meža ielā 3, un to apmeklēt var personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu vai vecāka/aizbildņa pavadībā. Reģistrēties maratonam iespējam līdz 12. janvārim “Global Game Jam” lapā: www.globalgamejam.org. Plašāka informācija par pasākumu: www.gamedev.lv.

Ventspils Digitālais centrs aktīvi strādā pie projekta “Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību” (BGI) īstenošanas, šobrīd koncentrējoties uz spēļu izstrādes industrijas attīstības stratēģijas izveidi un ieviešanu. Projekta ietvaros tiek strādāts arī pie spēļu izstrādes industrijas popularizēšanas jauniešu vidū. Līdz ar to šajā mācību gadā bērniem ir iespēja Ventspils Digitālajā centrā apmeklēt tehnoloģiju pulciņu – “Spēļu izstrādes pamati”.

Nākotnē plānots piedāvāt apgūt arī mācību kursu “Grafisko dizaina elementu izveide spēļu izstrādē”. Tādējādi tiek gatavoti jaunie spēļu izstrādes entuziasti, kas nākotnē spēs radīt spēles un veicināt spēļu industrijas attīstību Ventspilī un Latvijā.