Digitālā centra speciālisti devās uz Valmieru apmācīt pedagogus | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālā centra speciālisti devās uz Valmieru apmācīt pedagogus

Ventspils Digitālais centrs piektdien, 21. augustā, pilnveidoja Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas pedagogu digitālās prasmes. Mācību programmas mērķis bija parādīt kā veiksmīgi izmantot digitālās tehnoloģijas radoša mācību satura veidošanā, lai veicinātu skolēnu iesaisti mācību procesā, galveno uzsvaru liekot uz vecuma posmu no 7. līdz 12.klasei.

Apmācībās piedalījās 29 Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas pedagogi. Galvenās tēmas bija sadarbības rīki tiešsaistē, koplietošanas dokumentu iespējas, kā arī digitālā video un foto elementu izmantošana mācību satura veidošanā. Viena mācību grupa praktizējās interaktīvu mācību uzdevumu veidošanā dažādās mācību jomās, izmantojot programmu LearningApp, un iepazinās ar uzdevumu koplietošanas iespējām tiešsaistes rīkos kā Google disks, Padlet un FlipGrid.

Savukārt otra pedagogu grupa mācījās kā izmantot digitālā foto un video elementus mācību procesā. Skolotāji tika apmācīti darbā ar video apstrādes rīkiem un tika iepazīstināti ar YouTube izglītības kanālu ekosistēmu, kur smelties idejas un piemērus, veidojot mācību materiālus. Pedagogi ar interesi izmēģināja kā datora Windows10 vidē veikt videoierakstu, ierakstot gan savu balsi, gan attēlu, kas skolēniem varētu būt aizraujošs piedzīvojums.

Apmācību programma tika realizēta sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldi.