Iepazīsti elektronisko parakstu Ventspils Digitālajā centrā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Iepazīsti elektronisko parakstu Ventspils Digitālajā centrā

Pirmdien, 3. februārī, Ventspils vispārējās izglītības iestādēs sāksies audzēkņu reģistrācija 1. klasei 2020./2021. mācību gadam. Skolēnus varēs pieteikt ne tikai klātienē, bet arī attālināti, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Ventspils Digitālais centrs vecākus aicina apmeklēt informatīvu pasākumu “Iepazīsti virtuālo e-parakstu” otrdien, 21. janvārī, plkst. 18:00, lai iepazīstinātu ar elektroniskā paraksta lietošanu.

Pasākuma ietvaros Ventspils Digitālā centra pārstāvis pastāstīs sīkāk par e-paraksta veidiem un tā lietošanu, atbildēs uz interesentu jautājumiem, kā arī sniegs konsultācijas. Pasākuma dalībnieki aicināti līdzi ņemt savus elektroniskā paraksta pieejas datus, lai klātienē būtu iespējams nodemonstrēt, kā dokumentus parakstīt elektroniski. Pasākums notiks Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, un dalība tajā ir bez maksas.

Savukārt trešdien, 22. janvārī, Ventspils Digitālā centra pārstāvis ar e-parakstu iepazīstinās Ventspils 4. vidusskolas vecākus.

Iedzīvotāji aicināti savlaicīgi padomāt par elektroniskā paraksta izmantošanas tiesībām. Ātrākais veids, kā iegūt elektronisko parakstu, ja tāds šobrīd nav, ir noformēt e-paraksts Mobile. Minimālais laiks tā noformēšanai, nebraucot uz Rīgu, ir 4-5 darba dienas, jo līgums tiek piegādāts ar kurjera starpniecību.

Sīkāka informācija par elektroniskā paraksta iespējām pieejama šeit: www.eparaksts.lv.