Ventspils Digitālais centrs īstenos sociālo tīklu kampaņu par medijpratību | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs īstenos sociālo tīklu kampaņu par medijpratību

Ar mērķi veicināt izpratni par dezinformāciju un attīstīt iedzīvotāju plašsaziņas līdzekļu lietotprasmi, kā arī kritisko domāšanu Ventspils Digitālais centrs kopā ar pārējiem projekta “Pārliecinies par datu patiesumu!” partneriem īstenos izglītojošu sociālo tīklu kampaņu.

Sociālo tīklu kampaņas ietvaros Ventspils Digitālā centra sociālo tīklu profilos tiks publicētas 10 atziņas, ietverot sevī informāciju par to, kas jāņem vērā saskaroties ar ziņām un informāciju internetā. Ierakstus varēs atpazīt pēc mirkļbirkām: #GetYourFactsStraight, #AllDigitalWeek.

Projekta “Pārliecinies par datu patiesumu” mērķis ir novērst dezinformāciju jauniešu un pieaugušo vidū, ar starptautisku ekspertu palīdzību izstrādājot mācību materiālu un apmācības metodiku plašsaziņas līdzekļu lietotprasmes apguvei, liekot uzsvaru uz dezinformāciju un viltus ziņām sociālajos tīklos.

Projekta ietvaros Ventspils Digitālais centrs īstenos arī tiešsaistes medijpratības apmācības 2. un 8. aprīlī par tēmām: “Attēli un video (sociālajos) medijos: kā kļūt profesionālim to izvērtēšanā?" un “Influenceru ietekme. Sociālās vides mārketings -tā plusi, mīnusi un nākotne.” Reģistrēties apmācībām iespējams šeit: www.ej.uz/vdcdatupatiesums.

Projekta “Pārliecinies par datu patiesumu” galvenais partneris ir Briselē bāzēta asociācija All Digital AISBL, kas apvieno ~ 25 000 digitālo kompetenču centrus visā Eiropā, projekta partneri – Digitālais centrs, Rijekas Tehniskās kultūras centrs (Horvātija), fonds “Izglītība atvērtai sabiedrībai” (Rumānija), fonds “Digitālās iespējas” (Vācija), Eiropas skatītāju interešu asociācija (Beļģija), kooperatīvs “Coletic” (Spānija), Globālās bibliotēkas - Bulgārijas fonds (Bulgārija), kooperatīvs “Atvērtā grupa” (Itālija).

Projekta kopējais apjoms ir EUR 207 578, no tā Ventspils Digitālā centra budžets ir EUR 17 827, atbalsta intensitāte – 60% ES finansējums.