Latvijas spēļu izstrādātājus aicina pārstāvēt savu valsti “EuroPlay” konkursā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Latvijas spēļu izstrādātājus aicina pārstāvēt savu valsti “EuroPlay” konkursā

Augusta beigās pirmo reizi norisināsies jauns spēļu izstrādes konkurss “EuroPlay”, kurā piedalīties aicināti arī Latvijas spēļu izstrādātāji. Konkurss tiek pozicionēts kā “Eirovīzija videospēlēm” un tā ietvaros tiks izvēlētas labākās 2020. gada nepublicētās videospēles.

Latvijas spēļu izstrādātāji aicināti pieteikt savas spēles konkursam “EuroPlay Latvia”, kurā tiks izvēlēta spēle, kas pārstāvēs mūsu valsti finālā.

Lai noteiktu, kura spēle varēs pārstāvēt Latviju finālā, konkurss “EuroPlay Latvia” noritēs divās kārtās. Pirmā kārta norisināsies 31. jūlijā, kad konkursa žūrija vērtēs visas iesniegtās spēles un veiks balsojumu, lai noteiktu 3 labākās spēles. Pirmās kārtas uzvarētāji tiks paziņoti 31. Jūlijā plkst. 19:00. Konkursa otrā kārta notiks 2. augustā, kad publiskā balsojumā tiks vērtētas žūrijas izvēlētās trīs spēles, uzvarētāji tiks paziņoti 2. augustā plkst. 19:00. “RockNight” studija nodrošinās abu konkursa “EuroPlay Latvia” kārtu straumēšanu tiešsaistē.

Konkursa “EuroPlay Latvia” uzvarētājam būs iespēja sacensties starptautiskā konkurencē un pārstāvēt Latviju Eiropas mērogā, kā arī tikties ar videospēļu žurnālistiem, investoriem un izdevējiem privātās virtuālās konferenču telpās pēc konkursa “EuroPlay” pasākuma beigām.

Dalībai konkursā jāpiesakās līdz 30. jūlijam, aizpildot formu: www.adre.se/europlay. Lai pieteiktos konkursam, dalībniekiem jāiesniedz arī spēles prezentācijas video, kas būs noteicošais faktors tam, vai spēle tiks virzīta tālāk konkursam “EuroPlay Latvia” un piedalīsies konkursa “EuroPlay” finālā. Video sniegs iespēju prezentēt spēli spēlētājiem, “Gamescom” faniem, presei, izdevējiem un investoriem, tādēļ svarīgi tajā attēlot spēles kvalitāti, kā arī veidot video tā, lai tas aizrautu potenciālos spēlētājus un presi.

Svarīga informācija dalībniekiem:

  • spēle nedrīkst būt publicēta – tā nedrīkst būt pieejama spēlēšanai plašākai auditorijai pirms 28.08.2020. Spēles, kurām ir pieejams tikai demo, kvalificējas;
  • spēlei jābūt prezentācijas video angļu valodā;
  • spēles vecuma ierobežojums nedrīkst pārsniegt “PEGI16”;
  • iesniegt iespējams tikai videospēles, galda spēles šajā konkursā nepiedalās;
  • uzņēmumam, kas izstrādā spēli jābūt reģistrētam Latvijā;
  • spēles var iesniegt arī komandas (piemēram studentu grupas), tādā gadījumā lielākajai daļai no komandas ir jābūt Latvijas valsts piederīgajiem.

“EuroPlay” ir daļa no tiešsasaistes pasākumu sērijas, kas tiek viedota tradicionālās “Gamescom” klātienes programmas vietā.  Šogad konkursa rīkošanā piedalās dažādas organizācijas no 14 valstīm: “United Kingdom Interactive Entertainment” (Lielbritānija), “Interactive Games & Entertainment Association” (Austrālija), “BelgianGames” (Beļģija), Čehijas Spēļu Izstrādātāju asociācija (Čehija), “Indie Games Poland” (Polija), Rumānijas Spēļu Izstrādātāju asociācija (Rumānija), Serbijas Spēļu asociācija (Serbija), “Pro Helvetia” (Šveice), “Swiss Arts Council” (Šveice), Baltkrievijas Spēļu Izstrādātāju asociācija (Baltkrievija), “Ukraine Game Developers” (Ukraina), “SYSF Bulgaria” (Bulgārija), Nīderlandes Spēļu asociācija (Nīderlande), “Desarrollo Español de Videojuegos” (Spānija) un no Latvijas - Latvijas Spēļu Izstrādātāju asociācija, Ventspils Digitālais centrs un Ventspils Augusto Tehnoloģiju parks.

Ventspils Digitālais centrs iesaistījies konkursa organizēšanā, lai veicinātu spēļu izstrādātāju un entuziastu kopienas attīstību, atbilstoši projekta “Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību” (BGI) ietvaros izstrādātam rīcības plānam.