Noskaidroti Ventspils Zinātnes un inovāciju centra metu konkursa uzvarētāji | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Noskaidroti Ventspils Zinātnes un inovāciju centra metu konkursa uzvarētāji

Ceturtdien, 9. jūlijā, Ventspils pilsētas domē notika Ventspils Digitālā centra izsludinātā metu konkursa “Ekspozīcijas idejas koncepcija un īstenošana objektam “Zinātnes centra jaunbūve Rūpniecības ielā 2, Ventspilī” pretendentu piedāvājumu devīžu atšifrējumu atvēršanas sēde.

Metu konkurss noslēdzās 3. jūnijā un kopumā tika iesniegti 6 skiču piedāvājumi, kurus 2. jūlijā vērtēja speciāli metu konkursam izveidotās žūrijas komisijas locekļi. Žūrijas komisiju pārstāvēja 13 dalībnieki: pašvaldības vadība, pilsētas arhitekti, arhitektūras un pilsētbūvniecības speciālisti un citi eksperti.  Žūrija iesniegtos piedāvājumus vērtēja, nezinot to autorus.

Ceturtdien, 9. jūlija, sēdes ietvaros tika atvērti devīžu atšifrējumi un nosaukti godalgoto vietu ieguvēji. Kopvērtējumā augstāko punktu skaitu ieguva piedāvājums ar devīzi “LAB00” (SIA “DJA”, SIA “SOLAVI”, SIA “Jura Podnieka studija”). Saskaņā ar vidējo kopējo punktu vienādo vērtējumu diviem piedāvājumiem, žūrijas komisija nolēma piešķirt dalītu otro vietu iesniegtajiem metiem ar devīzēm RON21 (SIA “MOTOR OU”, kopā ar SIA “AD Production”, “KOKO Arhitektid OÜ”) un EVA17 (SIA “EVENT Group”, kopā ar SIA “PORT”, SIA “A PART” ). Trešo vietu piešķīra piedāvājumam ar devīzi HEI01 (SIA “Aspired” ar Igauņu uzņēmumu “OU Pult” un “ATEA”).

Žūrijas komisija arī nolēma piešķirt veicināšanas balvas diviem iesniegtajiem metiem ar devīzēm ZIN12 (SIA “H2E” un SIA “REVERIE Trading Group”)  un OVU16 (SIA “Aspired” ar poļu uzņēmumu “MAE MULTIMEDIA ART & Education”).

Visiem konkursa dalībniekiem tika piešķirtas naudas balvas par dalību metu konkursā.

Tālāk žūrijas komisija slēgtā sēdē pārbaudīs visu godalgoto vietu ieguvēju atbilstību kvalifikācijas prasībām un pieņems galīgo lēmumu par konkursa rezultātiem, un noteiks, kuri pretendenti tiks uzaicināti piedalīties sarunu procedūrā par piedāvāto metu ekspozīcijas realizāciju un uzstādīšanu.

Metu konkursa “Ekspozīcijas idejas koncepcija un īstenošana objektam “Zinātnes centra jaunbūve Rūpniecības ielā 2, Ventspilī”  mērķis bija izstrādāt dizainu jaunā Ventspils Zinātnes un inovāciju centra eksponātiem.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs būs neatņemama vērtība gan ventspilniekiem, gan Ventspils viesiem, kas veicinās Ventspils atpazīstamību un starptautiska tūrisma galamērķa attīstību, kā arī veiks uzņēmējdarbību veicinošas aktivitātes. Zinātnes un inovāciju centra būvniecības process tika uzsākts 2019. gada oktobrī un centra atklāšana plānota 2022. gada pavasarī.