Noslēdzies projekts “Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Noslēdzies projekts “Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību”

Spītējot dažādiem ierobežojumiem, projekts „Baltic Game Industry – Empowering a Booster for Regional Development (BGI)” ir veiksmīgi noslēdzies! Projekta pēdējā posmā Ventspils Digitālais centrs aktīvi darbojās un iesaistījās spēļu industrijas popularizēšanā, rīkojot spēļu izstrādes maratonu “Vasaras spēļu zapte 2020”, kā arī, turpinot ciešo sadarbību ar LSIA, piedalījās uzņēmumu un spēļu izstrādātāju piesaistē dalībai EuroPlay spēļu konkursā.

Projekta gaitā Digitālais centrs interešu izglītību bagātinājis ar spēļu izstrādes elementu izmantošanu, jaunajiem industrijas entuziastiem sniedzot iespēju apgūt spēļu izstrādes pamatus. Ventspilī liels uzsvars tiek likts uz mūsdienīgu, aktuālu un kvalitatīvu izglītību, kas ir katras industrijas ilgtermiņa attīstības pamatā.

Spēļu industrija Baltijas jūras reģionā pēdējo 10 gadu laikā attīstās ļoti strauji un tajā aktīvi darbojas aptuveni 1 500 dažādi spēļu izstrādes uzņēmumi, kopsummā nodrošinot 5 miljardus eiro apgrozījumu. Arī Latvijā šī industrija piedzīvo strauju izaugsmi, par ko var pārliecināties Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas (LSIA) apkopotajā informācijā šeit: www.adre.se/dati.

Sīkāk ar projekta rezultātiem iespējams iepazīties šeit: www.adre.se/rezult1 un www.adre.se/rezult2.