Notika projekta “Intelligent Cities Challenge” darba sanāksmes Ventspilī | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Notika projekta “Intelligent Cities Challenge” darba sanāksmes Ventspilī

Novembra sākumā Ventspilī viesojās projekta “Intelligent Cities Challenge” jeb “Inteliģento pilsētu izaicinājums (ICC)” eksperte Lilita Sparāne, lai tiktos ar Ventspils organizāciju pārstāvjiem un plānotu turpmāk veicamās projekta aktivitātes.

“Intelligent Cities Challenge” ir turpinājums Eiropas Komisijas iniciatīvai – “Digital Cities Challenge” jeb “Digitālo pilsētu izaicinājums”, kas norisinājās 2018. un 2019. gadā, un Ventspils pilsēta bija viena no 15 Eiropas pilsētām, kas izstrādāja stratēģisko plānu digitalizācijas attīstībai pilsētā. Projekta “Intelligent Cities Challenge”  ietvaros līdz 2022. gada beigām  plānotas aktivitātes, lai ar digitālās transformācijas palīdzību sniegtu sabiedrībai iespēju gūt jaunas prasmes un kompetences, kas veicinātu spēju konkurēt darba tirgū šajos mainīgajos apstākļos.

ICC eksperte L. Sparāne tikās ar  Ventspils Digitālā centra pārstāvjiem, lai izvērtētu iepriekš ieviestā “Digital Cities Challenge” projekta rezultātus un to sasaisti ar “Intelligent Cities Challenge”  projekta plānotajām aktivitātēm.

Tikšanās tika organizētas arī ar projekta potenciālajiem sadarbības partneriem, kuri turpmāko divu gadu laikā varētu tikt iesaistīti “Intelligent Cities Challenge”  projekta aktivitātēs, ar mērķi attīstīt noteiktu mērķu grupu prasmes un kompetences, veicinātu sabiedrības iesaistīšanu digitālās transformācijas procesos un lēmumu pieņemšanā.

Vizītes laikā eksperte tikās ar Ventspils Biznesa atbalsta centra vadītāju un Ventspils Augsto tehnoloģiju parka pārstāvi Ilzi Valdmani, Kurzemes Democentra vadītāju Ditu Lašinsku, Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu, Ventspils Digitālā centra IT klastera vadītāju Žaneti Mertenu un projekta asistenti Kristīni Bergmani-Korāti. Visi turpmākie rīcības plāni tika pārrunāti ar Ventspils pilsētas domes izpilddirektora vietnieku informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā Egonu Spalānu. Vizītes noslēgumā eksperte apskatīja topošā Ventspils Zinātnes un inovāciju centra jaunbūvi.

Ventspils pilsēta ir viena no 126 Eiropas pilsētām, kas piedalās “Intelligent Cities Challenge”, kas ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi panākt inteliģentu, sociāli atbildīgu un ilgtspējīgu pilsētu izaugsmi, izmantojot progresīvas tehnoloģijas.

Pirmā starptautiskā projekta  partneru tikšanās norisinājās no 28. septembra līdz 2. oktobrim tiešsaistē un “ICC CityLab” darba semināros piedalījās arī Ventspils pilsētas pašvaldības pārstāvji.

Vairāk par iniciatīvu iespējams uzzināt šeit: https://www.intelligentcitieschallenge.eu.