Paplašina Ventspils optisko datu pārraides tīklu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Paplašina Ventspils optisko datu pārraides tīklu

Lai palielinātu kapacitāti un nodrošinātu jaunu pieslēgumu izveides iespēju, Ventspils Digitālais centrs veic Ventspils pilsētas optiskā datu pārraides tīkla paplašināšanu, ieguldot 144 dzīslu kabeli no Ventspils Digitālā centra Datu centra Naftas ielā 11 līdz Celtnieku ielas un Talsu ielas krustojumam pie bērnu pilsētiņas "Fantāzija".

Ventspils pilsētas pašvaldībā izveidotais optiskais datu pārraides tīkls ar 100 Gbit/s lielu datu pārraides ātrumu ir pašlaik ātrākais pilsētas līmeņa datortīkls Baltijas valstīs. Tā kabeļu dzīslu kopējais garums pārsniedz 3500 km un tas katrai skolai un pašvaldības ēkai nodrošina datu pārraidi ar ātrumu, kas pārsniedz Eiropas Savienības plānošanas dokumentos noteiktos mērķus 2025. gadam.

Šonedēļ sadarbībā ar Ventspils Augstskolu un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtu Ventspilī tika izveidots datu apmaiņas mezgls, izvietojot Latvijas interneta adrešu reģistra saknes serverus un izveidojot starptīklu datu pārraides plūsmu maršrutēšanas sistēmu, tādejādi samazinot aizturi un uzlabojot sakaru kvalitāti. Augstas ātrdarbības savienojumi ir izveidoti arī ar centrālajiem valsts reģistriem un valsts nozīmes informatīvajām sistēmām.

Izveidoto infrastruktūru var bez maksas izmantot arī katrs ventspilnieks un pilsētas viesis, jo Ventspils Digitālais centrs nodrošina arī plašu bezmaksas Wi-Fi zonas darbību pilsētā, kas aptver vairāk kā 350 apraides staciju. Tās ir izvietotas gan visās izglītības iestādēs un pašvaldības ēkās, kā arī Ventspils Augstskolā un ap svarīgākajiem vides objektiem pilsētā.

Pieslēgumi optiskajai datu pārraides infrastruktūrai ir nepieciešami arī uzņēmējiem, kas izvēlas Ventspili par savu jauno, moderno ražotņu attīstības vietu, tāpēc optiskā datu pārraides tīkla paplašināšana Ventspils industriālās teritorijas padara pievilcīgākas investoriem, tā sekmējot jaunu, modernu un labi apmaksātu darba vietu radīšanu Ventspilī.