Parakstīts līgums par Ventspils Zinātnes un inovāciju centra izglītojošo eksponātu ražošanu un uzstādīšanu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Parakstīts līgums par Ventspils Zinātnes un inovāciju centra izglītojošo eksponātu ražošanu un uzstādīšanu

Ar mērķi veidot Ventspils Zinātnes un inovāciju centru par unikālu un vērtīgu objektu gan ventspilniekiem, gan Ventspils viesiem ceturtdien, 3. decembrī, tika parakstīts līgums par Ventspils Zinātnes un inovāciju centra izglītojošo eksponātu ražošanu un uzstādīšanu ar pavasarī izsludinātā metu konkursa “Ekspozīcijas idejas koncepcija un īstenošana” uzvarētājiem - pretendentu apvienības uzņēmumiem DJA, SOLAVI un Jura Podnieka studija.

Pavasarī izsludinātajā metu konkursā tika saņemti 6 metu piedāvājumi, kurus tālāk vērtēja speciāli metu konkursam izveidotās žūrijas komisijas locekļi. Izvērtējot visus iesniegtos darbus, 4 pretendenti tika pie godalgotām vietām, bet augstāko punktu skaitu ieguva pretendentu apvienībai DJA, SOLAVI un Jura Podnieka studija. Minētie uzņēmumi apvienojušies, izveidojot pilnsabiedrību ar nosaukumu Nākotnes laboratorija FUTURELAB. Kopīgiem spēkiem speciālisti strādās, lai Ventspils Zinātnes un inovāciju centru izveidotu par Eiropā modernāko šāda veida iestādi.

Viens no ekspozīcijas veidotājiem, pilnsabiedrības Nākotnes laboratorija FUTURELAB biedrs, viedo tehnoloģiju uzņēmuma SOLAVI vadītājs Ints Bērziņš, apsveic ventspilniekus ar vēl vienu mūsdienīgu un Eiropas līmeņa būves radīšanu Ventspils pilsētā. Bērziņš kopā ar savu komandu, kas ir pieredzes bagāti profesionāļi šāda mēroga ekspozīciju projektu realizācijā kā Latvijā, tā arī ārpus tās, strādās pie tā, lai šī interaktīvā, mūsdienīgā un, varētu pat sacīt, futūristiskā ekspozīcija iedvesmotu par zinātni un inovācijām ne tikai ventspilniekus, bet arī pilsētas viesus no Eiropas un pat vēl tālākam valstīm. “Mēs radām daļu no Nākotnes pilsētas, kura ir droša, aizraujoša, izzinoša, prieka un iedvesmas pilna”, uzsver Ints.

Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne stāsta, ka lai gan šī gada ietvaros paveikts daudz, atbildīgākais darbs vēl ir priekšā. Līguma ietvaros tiks izstrādāti 88 unikāli eksponāti, kas apmeklētājiem ļaus paplašināt savas zināšanas fizikā, ķīmijā, ģeogrāfijā, matemātikā un citās dabaszinātņu jomās. Topošā ekspozīcija ir paredzēta ne tikai kā izklaidei, bet kā interesanta, izglītojoša jēgpilna laika pavadīšana apmeklētājiem visās vecumu grupās. Īpaši ir padomāts, lai eksponāti būtu integrēti gan interešu izglītības programmu apguvē, gan vispārējās izglītības programmās. Ekspozīcijas izveide tiek finansēta gan no Ventspils pilsētas pašvaldības, gan no valsts un ārvalstu finansējuma, jo reizē ar ekspozīcijas izveidi notiek Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021.gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” īstenošana un Eiropas Komisijas iniciatīvas Urban Innovative Actions projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” realizācija.

Plānots, ka ekspozīcijas izstrāde un uzstādīšana tiks pabeigta līdz nākamā gada beigām, lai jau 2022. gada sākumā Zinātnes un inovāciju centrs varētu uzņemt pirmos viesus.