Sākas pieteikšanās pavasara IT skolai “Lai skan!” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Sākas pieteikšanās pavasara IT skolai “Lai skan!”

Rīti un vakari kļūst aizvien gaišāki, laukā līksmi čivina putniņi, un tas nozīmē, ka strauji tuvojas skolēnu pavasara brīvlaiks, līdz ar to arī Ventspils Digitālā centra pavasara IT skola, kuras tēma šoreiz ir “Lai skan!” jeb viss par un ap skaņu. Pavasara IT skolas “Lai skan!” nodarbības notiks no 17. līdz 20. martam.

Nodarbības tematiski tiks saistītas ar skaņu visdažādākajos veidos, sākot no mūzikas līdz pat robotu veidotai skaņai. Dalībniekus šoreiz gaida vairāki jaunumi. Pirmo reizi IT skolu vēsturē tiks organizētas digitālās franču valodas nodarbības “Le réveil du printemps” jeb “Plaukstošais pavasaris”. Inovācija būs arī iespēja programmēt skaņas vilni, kā arī īpašas digitālās mūzikas veidošanas nodarbības, kas ietvers hip-hop skaņu darbnīcas, digitālā sintezatora darbnīcas un mūzikas video izveidi.

Nodarbībās būs iespēja darboties arī ar plašu robotu klāstu: Lego WeDo, Ozobot un Dash, lai iepazītu skaņas pasauli un sacerētu dziesmas. Prāta spēļu darbnīcas šoreiz būs “dunošas”, sniedzot iespēju skolēniem gan darboties ar klasiskām prāta spēlēm, kas saistītas ar mūziku, gan, strādājot ar planšetdatoriem un pašiem radot skaņdarbus.

Tāpat notiks iecienītās digitālās mākslas darbnīcas, kurās tiks zīmēti mūziķu komiksi un veidoti pikseļu mākslas darbi, savukārt digitālās mājturības darbnīcās būs iespēja atraktīvi veidot savus mūzikas instrumentus. Skaņu pasauli varēs apgūt, arī darbojoties programmēšanas vietnēs Kodu Game Lab un Scratch, kā arī atraktīvi izmantojot programmējamās ierīces Makey Makey un LittleBits. Protams, neizpaliks skolēnu iecienītās STEM skolas un Minecraft darbnīcas, kas arī būs veltītas skaņu pasaulei, veidojot skanošas kartītes un izmantojot Minecraft skaņu radīšanai.

Dalībnieku grupas un norises laiki:

  • 1. grupa: sešgadnieki un 1. klase no plkst. 9:00 līdz plkst. 10:30;
  • 2. grupa: 2. līdz 4. klases skolēni no plkst. 11:00 līdz plkst. 13:00 vai
    no plkst. 13:30 līdz plkst. 15:30;
  • 3. grupa: 5. un 6. klases skolēni un
  • 4. grupa: 7. līdz 12. klases skolēni no plkst. 16:00 līdz plkst. 18:00.

Pieteikties Pavasara IT skoliņai “Lai skan!" iespējams līdz 13.martam elektroniski: www.ej.uz/pavasaraskolu2020 vai klātienē Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Vietu skaits grupās ir ierobežots. Pēc reģistrācijas beigām ar katru dalībnieku sazināsies Digitālā centra pārstāvis, lai sniegtu informāciju par ieskaitīšanu grupā un citām aktualitātēm.

Pateicoties Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstam, Ventspils skolēniem nodarbības ir bezmaksas. Savukārt citu pilsētu vai novadu skolēniem maksa par 1 nodarbību ir 4,00 EUR ( 1.grupai- 3,00 EUR ) jeb 16,00 EUR  ( 1.grupai 12,00 EUR) par visām Pavasara IT skoliņas nodarbībām.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Ventspils Digitālo centru pa tālr. 63607607, rakstot uz e-pastu pulcini@ventspils.lv vai Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, Ventspilī.

Informācijai: fotoattēli un video no nodarbībām var tikt izvietoti Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv un Ventspils Digitālā centra lapā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī pašvaldības kontos sociālajā tīklā Facebook.com, Twitter.com, Draugiem.lv un Instagram.com.