Spēļu industrijas kopiena Latvijā kļūst aizvien aktīvāka | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Spēļu industrijas kopiena Latvijā kļūst aizvien aktīvāka

Latvijā spēļu izstrādes industrija gūst aizvien lielāku popularitāti, līdz ar to pieaug arī veiksmīgo spēļu izstrādes uzņēmumu un neatkarīgo izstrādātāju skaits. Ar mērķi veicināt spēļu izstrādes industrijas attīstību un sniegt atbalstu spēļizstrādes speciālistiem neatkarīgi no pieredzes un zināšanu līmeņa, apkopti informācijas kanāli un pasākumi industrijas pārstāvjiem.

Ventspils Digitālais centrs īsteno projektu “Baltijas spēļu izstrādes industrija – Stiprinot reģionālo attīstību” ar mērķi popularizēt spēļu industriju Ventspilī un Latvijā. Šobrīd tiek realizētas spēļu industrijas attīstības stratēģijas aktivitātes, kas izstrādātas iepriekšējos projekta posmos. Galvenās projekta aktivitātes vērstas izglītības attīstības un kopienas veidošanas virzienos. Ņemot vērā salīdzinoši nelielo, taču aktīvo spēļu izstrādātāju kopienu Latvijā, Ventspils Digitālais centrs aicina interesentus izmantot Latvijas spēļu industrijas piedāvātos informācijas kanālus.

Ne vien spēļu izstrādes industrijas speciālisti, bet arī entuziasti aicināti sekot līdzi Latvijas spēļu industrijas jaunumiem Latvijas Spēļu Izstrādes asociācijas (GameDev) mājas lapā www.gamedev.lv, vai sekot organizācijai sociālajos tīklos Facebook, Twitter, draugiem.lv profilos “gamedevlv” un uzzināt par gaidāmajiem Latvijas spēļu industrijas pasākumiem un aktualitātēm.Savukārt par meetup pasākumiem iespējams uzzināt organizācijas platformā www.meetup.com

Latvijas Spēļu Izstrādes asociācijas pasākumos iespējams piedalīties attālināti, kā arī skatīties arhīvu. GameDev YouTube lapā www.adre.se/gamedev, iespējams skatīties tiešraides no asociācijas ikmēneša “Meetup” pasākumiem un gada konferencēm, kā arī skatīties arhīvu un citu Latvijas izstrādātāju veidotos materiālus.

Tie, kuri meklē palīdzību vai darbu spēļizstrādes industrijā, un vēlas uzzināt par aktualitātēm, aicināti pievienoties Gamedev.lv Facebook grupai www.adre.se/fboogrupa , kas ir veidota lai Latvijas spēļu izstrādātāji un interesenti varētu dalīties ar sev svarīgo informāciju saistībā ar spēļu izstrādi. Šeit ir iespēja paziņot par spēļu izstrādes projektiem un jaunumiem, meklēt un piedāvāt darbu, mentorus un komandas biedrus, lasīt un ievietot interesantu informāciju, kas spētu palīdzēt un ieinteresēt Latvijas izstrādātājus un entuziastus.

Savukārt aktuālo informāciju par kaimiņvalstu spēļu industriju un kontaktus, kā arī iespējas Baltijas valstīs, iespējams atrast Baltijas spēļu izstrādātāju Facebook lapā Baltic Game Developers – www.adre.se/bgd.

Spēļu izstrādātāji aicināti arī sekot Latvijas Facebook grupām www.adre.se/godot (Godot) vai www.adre.se/unitylv, (UnityLV), kur iespējams atrast  domu biedrus, ar kuriem apspriest šo dziņu pieejamās iespējas vai risinātu neskaidrus jautājumus.

Latvijas Spēļu Izstrādes asociācija izveidojusi arī gamedev.lv Diskord serveri – www.adre.se/discord, kur pulcējas spēļu izstrādātāji no visas Latvijas un runā par dažādām tēmām, piemēram, programmēšanu, dzelžiem, spēļu mākslu un dizainu. Vietnē pieejami dažādu tēmu kanāli, interesenti aicināti apskatīt #game-jams un #jobs kanālus, kā arī parādīt savus veikumus #showcase kanālā.

Attīstīt savas prasmes un pārbaudīt spējas strādāt komandā iespējams RockNight rīkotajos pasākumos. Katru nedēļas nogali tiek rīkots 3 stundu spēļu izstrādes maratons, tiem kam nav daudz laika, bet ir vēlme izaicināt un pilnveidot sevi. Vairāk informācijas TriJam mājas lapā – www.adre.se/trijam.

Iepazīties ar Latvijas spēļu industrijas spilgtākajiem notikumiem  un Latvijas spēļu izstrādes industrijas speciālistu intervijām vietnē www.strazdina.lv.

Speciālistiem, kas vēlas publicēt informāciju par industrijas aktualitātēm Latvijas Spēļu Izstrādes asociācijas kanālos to iespējams izdarīt vienkārši aizpildot šo formu: www.adre.se/forma.