Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes medijpratības nodarbībās | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes medijpratības nodarbībās

Neskatoties uz to, ka klātienē šobrīd mācības organizēt nav iespējams, mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju mācīties attālināti ikvienam, tādēļ Ventspils Digitālais centrs aicina pieaugušos un bērnus piedalīties divās medijpratības nodarbībās tiešsaistē – 2. un  8. aprīlī, kuras vadīs lektores Klinta Ločmele un Ieva Florences - Vīksne. Lekcijas tiek organizētas starptautiskā projekta “Pārliecinies par datu patiesumu!” ietvaros.

Apmācību programma:

  • Ceturtdien, 2. aprīlī, plkst. 14:00
    • Attēli un video (sociālajos) medijos: kā kļūt profesionālim to izvērtēšanā?"

Komunikācijas zinātnes doktore un medijpratības eksperte Klinta Ločmele.

  • Nodarbības ietvaros tiks aplūkoti gadījumi, kuros ir notikusi manipulācija ar attēliem un video, kā arī sniegti ieteikumi, lai vērtējot tradicionālajos un sociālajos medijos publicētās ziņas un vizuālos materiālus, pārliecinātos par ziņu patiesumu. Mācību dalībniekiem būs iespēja uzzināt kā atpazīt viltus ziņas un kā nekļūt par vienu no tiem, kas sociālajos medijos dalās ar maldinošiem un nepatiesiem ierakstiem. Nodarbības praktiskajā daļā dalībniekiem būs iespēja piedalīties tiešsaistes konkursā un iegūt balvas, atbildot uz jautājumiem par nodarbībā apskatītajām tēmām, tostarp influenceru darbību, ekrānlaiku,  foto un rakstu izvērtēšanu.
  • Trešdien, 8. aprīlī, plkst. 14:00
    • “Influenceru ietekme. Sociālās vides mārketings -tā plusi, mīnusi un nākotne.”

Aktrise, radio SWH balss /personība, “BM Production” uzņēmuma vadītāja un  influencere Ieva Florence - Vīksne.

Dalība nodarbībās ir bez maksas, un tajās piedalīties aicināti jaunieši vecumā no 13 līdz 16 gadiem, kā arī pieaugušie. Interesenti aicināti reģistrēties nodarbībām elektroniski šeit: www.ej.uz/vdcdatupatiesums, jo tikai tie dalībnieki, kas būs reģistrējušies varēs piedalīties diskusijās ar lektoriem un balvu izlozēs. Reģistrētie seminārā piedalīsies ar platformas ZOOM palīdzību, kas sniedz iespēju gan klausīties, gan piedalīties diskusijā. Nodarbību tiešraide būs pieejama visiem interesentiem un skatāma sociālajā tīklā Facebook.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Ventspils Digitālo centru pa tālr. 63607607, rakstot uz e-pastu vdc@ventspils.lv vai Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, Ventspilī.