Uzsāks eksponātu ražošanu Ventspils Zinātnes un inovāciju centram | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Uzsāks eksponātu ražošanu Ventspils Zinātnes un inovāciju centram

Ceturtdien, 3. decembrī, Ventspils pilsētas dome nolēma atbalstīt eksponātu ražošanas uzsākšanu Ventspils Zinātnes un inovāciju centram.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra Zinātnes centra daļā apmeklētājiem būs pieejamas septiņas interaktīvas galerijas – Veselīga dzīvesveida galerija, Bērnu galerija, Viedo tehnoloģiju galerija, Fizikas un matemātikas galerija, Ģeogrāfijas un pasaules galerija, Cilvēka un sevis izzināšanas galerija un simulatoru zona, kas sniegs iespēju, piemēram, iejusties airētāja lomā, vai, stāvot priekšā ekrānam un veicot kustību, uzskatāmi redzēt kādi muskuļi tiek nodarbināti. Visās galerijās kopā būs 88 izglītojoši un interaktīvi eksponāti.

Zinātnes un inovāciju centra galvenais uzdevums ir vienkāršotā veidā pastāstīt par fiziku, dabu, dažādu vielu, skaņas, gaismas savstarpējo ietekmi, lai veicinātu izpratni par zinātni un tās visaptverošo dabu.

Lai finansētu eksponātu izgatavošanu, Ventspils pilsētas dome atbalstīja izmaiņas divos projektos - Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada programmas “Pētniecība un izglītība” projektā “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” un “Urban Innovative Actions” programmas projektā “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”, kas nodrošinās eksponātu izgatavošanai nepieciešamo finansējumu EUR 2 382 670 apmērā.

Atgādinām, ka ekspozīciju ideju iesniegšanai 2020. gada martā tika izsludināts metu konkurss, kurā tika saņemti seši metu piedāvājumi. Žūrijas komisija īpaši atzīmēja metu konkursā saņemto piedāvājumu augsto māksliniecisko, tehnoloģisko un saturisko kvalitāti. Izvērtējot saņemtos piedāvājumus, tika noteikts uzvarētājs – pretendentu apvienība, kuru pārstāv SIA “DJA”, SIA “Solavi” un SIA “Jura Podnieka studija” un kuras piedāvātā koncepcija ietver ne tikai unikālu, ēkas arhitektoniskajai koncepcijai atbilstošu dizainu, bet arī modernas tehnoloģijas ar plašām satura izveides iespējām, kas Ventspils Zinātnes un inovāciju centru nākotnē ļaus padarīt par unikālu ne tikai Baltijas, bet arī Eiropas līmenī.

Ekspozīcijas izgatavošanu un uzstādīšanu plānots pabeigt līdz 2021. gada beigām, lai Ventspils Zinātnes un inovāciju centrs savas durvis apmeklētājiem varētu atvērt 2022. gada pavasarī.