Ventspils Digitālais centrs aicinās skolēnus pieteikties Vasaras IT skolai “Vasara skaņās” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils Digitālais centrs aicinās skolēnus pieteikties Vasaras IT skolai “Vasara skaņās”

Ventspils Digitālais centrs informē, ka no 26. maija līdz 5. jūnijam,  skolēniem būs iespēja pieteikties Vasaras IT skolas “Vasara skaņās” 1. sesijai, kas norisināsies no 8. līdz 19. jūnijam, ievērojot valstī noteiktos COVID-19 distancēšanās noteikumus. Reģistrēties iespējams šeit: www.adre.se/itvasara.

Vasaras IT skola notiks 4 sesijās līdz pat 7. augustam. Katra no sesijām ilgs divas nedēļas jeb 10 darba dienas, ar pārtraukumu no 22. līdz 26. jūnijam. Pieteikšanās 2., 3. un 4. sesijai sāksies 1.jūnijā.  Skolēni nodarbībām ir aicināti pieteikties savlaicīgi, jo dalībnieku skaits ir ierobežots līdz 9 skolēniem vienā grupā.

Nodarbību laiki:

  • 9:00 – 10:30  1. grupas (6-gadnieki, 1.klase);
  • 11:00 – 13.00 un 13:30 – 15:30  2. grupa (2. – 4.klase);
  • 16:00 – 18:00 3. grupa (5., 6. klase) un 4. grupa (7. klase un vecāki).

Nodarbības tematiski tiks saistītas ar skaņu visdažādākajos veidos, sākot no mūzikas līdz pat robotu veidotai skaņai. Dalībniekus šoreiz gaida vairāki jaunumi. Pirmo reizi IT skolu vēsturē tiks organizētas digitālās franču valodas nodarbības, inovācija būs arī iespēja programmēt skaņas vilni. Bērniem būs iespēja piedalīties īpašās digitālās mūzikas veidošanas nodarbībās, kas ietvers hip-hop skaņu darbnīcas, digitālā sintezatora darbnīcas un mūzikas video izveidi.

Lai iepazītu skaņas pasauli un sacerētu dziesmas, nodarbībās būs iespēja darboties arī ar plašu robotu klāstu: Lego WeDo, Ozobot un Dash. Prāta spēļu darbnīcas šoreiz būs “dunošas”, sniedzot iespēju skolēniem gan darboties ar klasiskām prāta spēlēm, kas saistītas ar mūziku, gan, strādājot ar planšetdatoriem un pašiem radot skaņdarbus.

Tāpat notiks iecienītās digitālās mākslas darbnīcas, kurās tiks zīmēti mūziķu komiksi un veidoti pikseļu mākslas darbi, savukārt digitālās mājturības darbnīcās būs iespēja veidot savus mūzikas instrumentus. Skaņu pasauli varēs apgūt, arī darbojoties programmēšanas vietnēs Kodu Game Lab un Scratch, kā arī izmantojot programmējamās ierīces Makey Makey un LittleBits. Protams, neizpaliks skolēnu iecienītās STEM skolas un Minecraft darbnīcas, kas arī būs veltītas skaņu pasaules iepazīšanai.

Nodarbības ar Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstu tiek organizētas “Rīcības programmas datorprasmju apguvei Ventspils vispārizglītojošās skolās 2019. – 2021. gadam” ietvaros un Ventspils skolu skolēniem ir bezmaksas. Citu pilsētu vai novadu 1. līdz 12. klases skolēniem maksa par 1 nodarbību ir 4,00 EUR jeb 40 EUR par visām Vasaras IT skoliņas vienas sesijas nodarbībām, bet sešgadniekiem 3,00 EUR par nodarbību jeb 30,00 EUR par visām Vasaras IT skoliņas vienas sesijas nodarbībām.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar Ventspils Digitālo centru pa tālr. 63607607, rakstot uz e-pastu pulcini@ventspils.lv vai Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, Ventspilī.