Ventspils pašvaldības vienotā videonovērošanas sistēma kļūst arvien apjomīgāka | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils pašvaldības vienotā videonovērošanas sistēma kļūst arvien apjomīgāka

Ventspils pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs” sadarbībā ar pašvaldības iestādi “Komunālā pārvalde” un Ventspils Pašvaldības policiju uztur un attīsta Ventspils pašvaldības vienoto videonovērošanas sistēmu, kurai šobrīd pieslēgtas kopumā 105 kameras dažādās Ventspils pilsētas vietās.

Videonovērošanas sistēma tiek veidota un uzturēta ar mērķi nodrošināt sabiedriskās kārtības un drošības uzraudzību Ventspils pilsētā. No pagājušā gada tai pievienotas vairākas autonomas kameru sistēmas, kas nodrošina video ierakstus vietās, kur nav iespējams pieslēgties pie pašvaldības optiskā datu pārraides tīkla un kur nav pieejams patstāvīgs elektrības pieslēgums. Tā kā video novērošanas kameru darbināšanai ir nepieciešama elektrības padeve, tās tiek pieslēgtas pie pilsētas elektroapgādes tīkliem, kur to ir iespējams nodrošināt ar pastāvīgu spriegumu vai spriegumu nakts laikā, degot apgaismojumam un uzlādējot kameru akumulatorus. Lai nodrošinātu kameru optimālu darbības laiku arī vasarā, kad diennakts tumšais laiks ir īsāks un laternas tiek lietotas mazāk, kameras tiek aprīkotas arī ar saules paneļiem.

Katru gadu novecojušās kameras tiek nomainītas pret jaunām, kā arī, izvērtējot Komunālās pārvaldes un Pašvaldības policijas ieteikumus, tiek uzstādītas jaunas kameras vietās, kur tiek novēroti regulāri postījumi pilsētas infrastruktūrai, kā arī vietās, kur vakaros vai nakts stundās pulcējas lielākas ļaužu grupas, kas bieži vien rada potenciāli bīstamas situācijas apkārtējiem iedzīvotājiem.

Saskaņā ar Pašvaldības policijas sniegto informāciju, veicot videonovērošanu, pastiprināta uzmanība tiek pievērsta iespējamiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem un apstākļiem, kas varētu veicināt likumpārkāpumu izdarīšanu, ceļu satiksmes negadījumiem vai ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, pirmskolas vecuma bērniem bez pieaugušo uzraudzības, pusaudžiem, kas vēlās vakara un nakts stundās atrodas publiskās vietās bez pieaugušo klātbūtnes, personām, kas atrodas bezpalīdzības stāvoklī, atrodas alkoholisko dzērienu vai apreibinošu vielu iespaidā.