Ziemas IT skoliņu “IT žurkas skola” apmeklē vairāk nekā 150 bērnu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ziemas IT skoliņu “IT žurkas skola” apmeklē vairāk nekā 150 bērnu

Skolēnu ziemas brīvlaikā bērniem bija iespēja apgūt dažādas interesantas lietas, apmeklējot Ventspils Digitālā centra Ziemas IT skolas tehnoloģiju nodarbības. Ziemas IT skolas tematika šoreiz tika veltīta jaunā gada ķīniešu horoskopu simbolam – Žurkai. Tādēļ, veidojot nodarbību saturu un izvēloties atbilstošās tehnoloģijas, Digitālā centra speciālisti gatavoja informāciju par šī dzīvnieciņa dzīvi, paradumiem un izplatību.

Šoreiz Ziemas IT skolas nodarbībās bērniem bija iespēja izmēģināt vēl nebijušas lietas. Skolēni pirmo reizi:

  • Apguva programmējamās ierīces Microbit. Veidoja žurciņu robotus, kuri spēj pārvietoties un kuriem pulsē sirsniņa.
  • Izstrādāja vienotu produktu – laternu. Lai to izdarītu, laternas korpuss tika izdrukāts ar 3D printera palīdzību, savukārt skolēni veidoja tam oriģinālas plastikas vitrāžas ar žurciņu attēliem un ievietoja LED spuldzītes, apvienojot Digitālās mājturības pulciņa un elektronikas prasmes.
  • Veidoja digitālu mūziku un darbojās jaunā animācijas izveides tehnikā, radot pašiem animācijas tēla grimases un balsi.

Tāpat bērni darbojās ar Ozobot robotiem, vācot žurkai robotu trasē krājumus, savukārt LEGO WeDo roboti palīdzēja veidot karuseli, kurā jautri riņķot pašu zīmētām žurciņām. Oriģināls pielietojums tika rasts programmējamai ierīcei LittleBits - kopā ar LEGO klucīšiem tika izveidotas nebēdnīgas žurciņas, kas prata rādīt mēli.

Plašāk par žurku dzīvi bērni uzzināja STEM skolas nodarbībās, pildot Kahoot testus, risinot QR kodu uzdevumus, kā arī atveidojot pasaules karti ar visiem kontinentiem Minecraft vidē.

Dalībnieki darbojās arī virtuālās realitātes darbnīcās, kur risināja paplašinātās realitātes uzdevumus, meklējot virtuālas “žurciņas” pēc GPS signāla.

Ziemas IT skolā, protams, neiztika bez Digitālās mākslas - šajās nodarbībās tika veidotas gan oriģinālas jaciņas personalizētām žurciņām, gan žurku albums. Savukārt, programmēšanas prasmes tika atsvaidzinātas, darbojoties  Kodu Game Lab un Minecraft vidē, piemēram, Minecraft veidotā žurku alu sistēma pārbaudīja to veidotāju centību un vērību.