Būs iespēja uzzināt par eParakstu, tā iegūšanu un lietošanu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Būs iespēja uzzināt par eParakstu, tā iegūšanu un lietošanu

Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" aicina 26. martā plkst. 11:00 piedalīties seminārā "Paliec mājās un ļauj savam eParakstam rīkoties!”, kurā būs iespējams uzzināt vairāk par eParakstu, tā iegūšanu un lietošanu. Seminārs būs saistošs ikvienam, kuram nepieciešams nokārtot formalitātes, apstiprinot tās ar parakstu, piemēram, pieteikt bērnu 1. klasē, bet esošās situācijas un citu apstākļu dēļ, nav iespējams to izdarīt klātienē.

eParaksts ir paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj apliecināt identitāti digitālajā  vidē.  Ar eParakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. Ar eParaksta rīkiem parakstīts dokuments ir saistošs ne tikai tā lietotājam, bet jebkurai trešajai pusei, kā arī nodrošina tā lietotāja identitātes apliecināšanu digitālajā vidē tā, kā to klātienē nodrošina personu apliecinošs dokuments.

Drošs elektroniskais paraksts jau kļuvis par komersantu, valsts un pašvaldība iestāžu, kā arī daudzu privātpersonu ikdienu. Tas ļauj ne vien ietaupīt finanšu resursus, kas nepieciešami papīra veida dokumentu – iesniegumu, līgumu, aktu un citu dokumentu nogādāšanai adresātam, kā arī arhivēšanai un uzglabāšanai, bet vēl būtiskāk  - eParaksta lietošana nodrošina oficiālās saziņas veikšanu attālināti, ātri un ērti, jebkurā laikā un vietā.

Seminārā "Paliec mājās un ļauj savam eParakstam rīkoties!” būs iespējas uzzināt:

  • kas ir eParaksts;
  • par eParaksta rīkiem, kā tos iegūt un lietot;
  • kā elektroniski parakstīt un pārbaudīt dokumentus.

Semināru vadīs VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” eParaksts apmācību speciāliste Lāsma Runcīte. Interesenti aicināti pieteikties semināram elektroniski šeit: www.adre.se/digitalanedela21.

Digitālo nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kā tiešsaistes pasākumu kopumu. Nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī citi tiešsaistes pasākumi, ko organizēs partneri visos Latvijas reģionos.  Informācija par visiem Latvijas “Digitālās nedēļas 2021” pasākumiem atrodama mājas lapā www.eprasmes.lv.