Digitālā centra “Digitālās nedēļas” pasākumi tiešsaistē pulcēja gandrīz 800 dalībnieku | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālā centra “Digitālās nedēļas” pasākumi tiešsaistē pulcēja gandrīz 800 dalībnieku

Noslēgusies tiešsaistes pasākumu sērija, kas norisinājās no 22. līdz 26. martam “Digitālās nedēļas 2021” ietvaros. Ventspils Digitālais centrs organizēja daudzveidīgus tiešsaistes pasākumus, kuru mērķis bija informēt sabiedrību par aktualitātēm, jaunumiem un drošību digitālajā vidē. Visi pasākumi bija bez maksas un tiešsaistē pulcēja iespaidīgu dalībnieku skaitu gan no dažādām pilsētām Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām.

“Digitālo nedēļu” Latvijā ik gadu organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kā tiešsaistes pasākumu kopumu. Nedēļas laikā tika organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēja sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī citi tiešsaistes pasākumi, ko organizēja partneri visos Latvijas reģionos. Arī Ventspils Digitālais centrs visas nedēļas garumā aicināja uzņēmējus, IT jomas speciālistus, kā arī ģimenes un pedagogus piedalīties bezmaksas tiešsaistes semināros par aktuālām tēmām.

Digitālā centra organizētie pasākumi guva lielu atsaucību, tiešsaistē pulcējot gandrīz 800 dalībnieku. Semināros piedalījās iedzīvotāji no 92 dažādiem novadiem un pilsētām gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām: Keiptauna, Berlīne, Limerika, Londona, Perla, Helsinki.

“Digitālās nedēļas” pasākumos bija iespēja uzzināt par finansiālo drošību internetā, digitālo rīku iespējām mācību procesā un skolēnu zināšanu pārbaudē, personas datu aizsardzība un “Whatsapp sāgu”, eParaksta iegūšanu un lietošanu, par mācību platformu, mācību materiāliem un digitālo vidi, kas veidota, lai ieinteresētu skolēnus kultūras mantojuma popularizēšanā, kā arī bija iespēja piedalīties Ventspils skolēnu un vecāku diskusijā kopā ar Tomu Grēviņu par attālinātajām mācībām.

Visi Ventspils Digitālā centra “Digitālās nedēļas” pasākumu ieraksti pieejami šeit: www.digitalaiscentrs.lv/skaties.