Digitālais centrs piedāvā plašu “Digitālās nedēļas 2021” programmu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Digitālais centrs piedāvā plašu “Digitālās nedēļas 2021” programmu

No 22. līdz 26. martam Latvijā jau 12. reizi norisināsies “Digitālā nedēļa”, kas tiek organizēta Eiropas kampaņas “ALL Digital Week 2021” ietvaros. Arī Ventspils Digitālais centrs, kā viens no partneriem, iesaistās Digitālās nedēļas īstenošanā, organizējot daudzveidīgus tiešsaistes pasākumus, kuru mērķis ir informēt sabiedrību par aktualitātēm, jaunumiem un drošību digitālajā vidē.

 Digitālo nedēļu Latvijā organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kā tiešsaistes pasākumu kopumu. Nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī citi tiešsaistes pasākumi, ko organizēs partneri visos Latvijas reģionos. Arī Ventspils Digitālais centrs visas nedēļas garumā aicina uzņēmējus, IT jomas speciālistus, kā arī ģimenes un pedagogus piedalīties bezmaksas tiešsaistes semināros par šobrīd aktuālām tēmām.

Digitālā centra organizēto tiešsaistes pasākumu kalendārs:

 • 22. martā plkst. 14:00 - 16:00  
  • Cert.lv: "Kā viegli nePAZAUDĒT naudu internetā”. Seminārā Cert.lv pārstāvji stāstīs par finansiālo drošību digitālajā vidē, kiberuzbrukumu veidiem, viltotiem e-pastiem, domēnu vārdu zagšanu, šifrējošiem izspiedējvīrusiem un neuzmanības kļūdām, kas var maksāt dārgi. Seminārs būs aktuāls ikvienam iedzīvotājam, kas darbojas digitālajā vidē.
 • 23. martā plkst. 14:00 - 15:30
  • Ventspils Digitālais centrs: ““Tests kā spēle” - formatīvā vērtēšana”. Kurš gan saka, ka testiem vai skolēnu izsaukšanai pie tāfeles jābūt garlaicīgai un baiļu pilnai? Seminārs būs saistošs ikvienam Latvijas pedagogam, kurš vēlas uzzināt par dažādiem tiešsaistē pieejamiem skolēnu zināšanu pārbaudes rīkiem.
 • 24. martā plkst. 14:00 - 16:00
  • OptiCom: “Mūsdienīga serveru aizsardzība: kāpēc ir svarīgi aizsargāt arī serverus”. Seminārs IT profesionāļiem un uzņēmējiem, kuriem ir būtiska savu serveru drošība un vēlme uzzināt vairāk par mākslīgo intelektu un virtuālās ievainojamības aizlāpīšanu, nezināmu un zināmu draudu aizsardzībai, par ievainojamību un Malware aizsardzību, par pārredzamību un iespēju izmeklēt IT incidentus.
 • 25. martā plkst. 14:00 - 15:30
  •  Squalio: “Privātums kā trauksmes zvans. WhatsApp sāga”. Pasākums būs aktuāls ikvienam, kurš izmanto WhatsApp un nedomājot liek ķeksīšus pie “Piekrītu”, lai ātrāk  tiktu nepieciešamajā vietnē! Seminārs par personas datu jēdzienu, kas pēdējā laikā lietots pār mēru – vietā un nevietā, par aplikāciju izstrādātāju līguma un datu privātuma noteikumu akceptēšanu vai noraidīšanu, par WhatsApp lietotnes noteikumiem un privātuma politiku. Kam mēs piekrītam vai nepiekrītam, ieliekot ķeksīšus pie “Piekrītu”, jo arī “ķeksīša līgums” ir līgums!
 • 26. martā plkst. 11:00 - 12:00
  • LVRTC: "Paliec mājās un ļauj savam eParakstam rīkoties!”. Seminārs par drošu elektronisko parakstu. Par to, kas ir eParaksts, par eParaksta rīkiem, kā tos iegūt un lietot, par dokumentu parakstīšanu un pārbaudīšanu. Seminārs būs saistošs ikvienam, kuram nepieciešams nokārtot formalitātes, apstiprinot tās ar parakstu, bet esošās situācijas un citu apstākļu dēļ, nav iespējams to izdarīt klātienē.
 • 26. martā plkst. 13:00 – 15:00
  • “Sarunas bez maskām” - skolēnu un vecāku sarunas kopā ar Tomu Grēviņu. Saruna, kurā piedalīsies Ventspils skolu skolēni un vecāki, lai diskutētu par šobrīd ļoti aktuālu tēmu – attālinātajām mācībām. Par jaunā mācību režīma plusiem un mīnusiem, kā arī izaicinājumiem, ar ko saskaras skolēni un vecāki. Diskusiju vadīs Toms Grēviņš - Latvijas Radio 5, pieci.lv dīdžejs un TV raidījumu vadītājs. Diskusiju varēs vērot šeit: www.adre.se/sarunasbezmaskam.
 • 30. martā plkst. 15:00 - 16:00
  • “Crowddreaming” un Ventspils Digitālais centrs: “Digitālās metodes un paņēmieni kultūras mantojuma popularizēšanai”. Projekta pētniece Arnita Damberga prezentēs mācību platformu, mācību materiālus un izstrādāto digitālo vidi -  Eiropas Skvērs, kas balstīts uz virtuālās telpas izmantošanu, lai ieinteresētu skolēnus kultūras mantojuma popularizēšanā.

Interesenti aicināti pieteikties semināriem elektroniski šeit: www.adre.se/digitalanedela21. Visi Digitālās nedēļas pasākumi norisināsies tiešsaistē ZOOM platformā, bet skolēnu un vecāku sarunas kopā ar Tomu Grēviņu būs iespējams vērot Digitālā centra Youtube kanālā tiešraidē šeit: www.adre.se/sarunasbezmaskam

Informācija par visiem Latvijas “Digitālās nedēļas 2021” pasākumiem atrodama mājas lapā www.eprasmes.lv.